Ml. dorost - Nymburk 10:0 (1:0)

G: Tomášek 3, Lípa 2, Janoušek 2, Květ, Šiška, Rataj

Sestava:
Jankovský – Delijannis (55.Slunečko), Krotil, J.Novák (62.Hofman), Štemberk – M.Procházka, Lípa, Květ, Šiška – Tomášek, Janoušek (50.Rataj)

Do prvního mistrovského zápasu letošní sezóny jsme proti Polabanu Nymburk nastupovali s cílem pokusit se hned na začátku sezóny bodovat, ale hlavně předvést kvalitní výkon založený na kombinační hře, což se nám v přípravě osvědčilo. I tentokrát bohužel chyběli někteří hráči, ale zbytek týmu je perfektně zastoupil. Při pohledu na zápis o utkání jsme zjistili fakt, že hosté mají pouze deset hráčů, z kterých ještě tří nastoupili i v zápase starších dorostů. Po tomto zjištění bylo samozřejmě jasné, že výhra je naší povinností a navíc se dalo tušit, že by v závěru utkání mohli soupeři dojít síly. Okamžitě po úvodním výkopu bylo jasné, že hosté se budou spoléhat hlavně na bránění, ve snaze co nejvíce se neunavit zbytečnými sprinty přes celé hřiště. První patnáctiminutovka přinesla naší velkou převahu, z které pramenilo i mnoho šancí, které se nám bohužel nedařilo proměnit (2x Šiška, 2x Květ, 2x Tomášek). Branky jsme se dočkali v 19.minutě, když M.Procházka vhodil aut na R.Květa, ten se uvolnil a přiklepl míč na velké vápno, kde se do něj opřel levou nohou V.Lípa a jeho střela skončila za tyčí – 1:0! V 22.minutě pěkně střílel L.Tomášek, ale těsně nad branku. V 34.minutě nezafungovala hostující obraně ofsajdová past, a tak J.Janoušek mohl postupovat zcela sám na branku, ale bohužel nastřelil jen vyběhnuvšího brankáře! Těsně před přestávkou zahrozili hosté, když se odražený míč dostal ke stoperovi, který z 35 m nádherně vystřelil, ale naštěstí jen do břevna! Před druhou půlkou bylo více než jasné, že musíme zlepšit finální fázi, protože skóre vůbec neodpovídalo průběhu hry a soupeř zbytečně zůstával ve hře o body z tohoto zápasu. Vstup do druhého poločasu jsme ovšem měli skvělý a v 43.minutě už na tabuli po gólech L.Tomáška a J.Janouška svítil stav 3:0 (a to ještě J.Šiška neproměnili samostatný nájezd na brankáře)! V 45.minutě velká šance R.Květa, ale brankář vyrazil na roh, stejně jako pěknou střelu V.Lípy o minutu později. V 47.minutě se do šance dostali hosté, ale J.Jankovský předvedl proti střele z bezprostřední blízkosti dobrý zákrok. 48.minuta přinesla další branku, když J.Janoušek další samostatný únik vyřešil pěkným lobem přes brankáře – 4:0.O minutu později se situace opakovala, ale tentokrát J.Janoušek ještě postrčil míč na L.Tomáška a ten dával do prázdné branky – 5:0. V 51.minutě vznikl chaos v našem pokutovém území a šanci hostů hasil V.Krotil  dobrým zákrokem na poslední chvíli (míč se dokonce odrazil na břevno). V 63.minutě předvedl krásný slalom R.Květ, ovšem zakončení bylo nepřesné. Šestou branku přidal v 64.minutě L.Tomášek, když se prosadil výstavní křížnou střelou na zadní tyč (přes brankáře) – 6:0. V 66.minutě připravil jasnou šanci M.Procházka pro J.Rataje, který si počkal na pohyb brankáře a zakončil mezi nohy – 7:0. V 72.minutě se zasloužené branky za velmi dobrý výkon dočkal i náš kapitán R.Květ, když se prosadil umístěnou střelou z vápna – 8:0. O dvě minuty později se nebál V.Lípa vystřelit a byl z toho další krásný gól (z 27 metrů) – 9:0. Konečnou podobu dal výsledku J.Šiška, který v 77.minutě zaokrouhlil stav na 10:0! Po velmi kvalitním výkonu jsme se dokonce usadili na prvním místě tabulky a věřím, že pro kluky to bude ještě větší motivace pro poctivý trénink. Samozřejmě si musíme přiznat, že soupeř nepřijel zdaleka v kompletní sestavě, ale i přesto se dá říci, že herně jsme obstáli. Vytknout se určitě dá menší důraz v naší obraně a zbytečně velké množství ofsajdů našich útočníků. Za odvedený výkon musím pochválit celý tým, protože se opravdu jednalo o týmový výkon. Na druhou stranu je potřeba na tento výsledek rychle zapomenout a do dalšího utkání jít s vědomím, že se opět začíná od stavu 0:0! Další zápas hrajeme v sobotu 18.8.2012 od 12:30 proti Kutné Hoře a opět doma.