8.Mistrovské utkání: 28.9.2013 (hř. Velký Borek)

Velký Borek – Ml.dorost     1:1 (1:0)

G: Hofman

Sestava:
Dřevojan – Vlásek (41.Slunečko), Krotil, J.Novák (41.M.Novák), Hofman – Špaček (74.Němec), Lhota, Lípa, T.Procházka (55.Sirotek) – Míka, Hrubý

Další mistrovské utkání jsme sehráli na hřišti ve Velkém Borku, na kterém se Sedlčanům v posledních letech nedaří, jak v kategorii žáků, tak dorostu. Bohužel tato série pokračovala i letos. Nejdříve starší dorost prohrál 2:3 (do utkání zasáhl od nás J.Hrubý a na lavičce ještě byli připraveni D.Míka a F.Hofman) a ani nám se nepodařilo vybojovat výhru. Do zápasu jsme šli jako jasný favoriti, protože domácí si dosud do tabulky nepřipsali ani bod. Prakticky hned od začátku jsme si vytvořili na hřišti převahu, ale nebyli jsme schopní si vypracovat vyložené příležitosti, a tak většinu našich střel domácí obrana zablokovala nebo šly těsně vedle branky. Problémem byly hlavně pasáže zápasu, kdy jsme se přizpůsobili stylu domácích, tedy nakopávání a fyzické hře. Ve 12.minutě utekl po straně J.Hrubý, přešel přes obránce, ale střílel těsně vedle. Stejná situace se opakovala o minutu později. V obou dvou těchto případech mohl určitě ještě zkusit postupovat více do vápna. Ve 14.minutě obrovská chyba J.Nováka, který váhavou rozehrávkou ztratil míč a soupeře se dostal do šance, která prakticky nešla nedat – ale domácímu hráči se to povedlo a z malého vápna překopl zcela prázdnou branku! V 27.minutě přišel ojedinělý protiútok domácích, hráč „Kevin“ předvedl skvělé sólo, když z jeho kličkované postupně uklouzlo několik našich obránců a po kličce do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení 1:0. Až v 33.minutě jsme prakticky pořádně ohrozili domácího brankáře, ale střelu J.Lhoty po přihrávce do T.Procházky brankář vyrazil na roh. Do druhé poločasu jsme udělali několik změn: místo J.Nováka na hřiště přišel M.Novák, V.Vláska vystřídal L.Slunečko. Na post stopera se přesunul F.Hofman a místo něho na krajní obranu D.Míka. Stoper V.Krotil se posunul do útoku, kde se měl pokusit svojí rychlostí proniknout do vápna a vstřelit branku. Obraz hry se příliš nezměnil ani v druhé části. Stále jsme byli jednoznačně fotbalovějším týmem, ale nedařilo se nám vytvářet nebezpečné situace před brankou domácích. V 55.minutě nahradil T.Procházku na hřišti P.Sirotek. Vyrovnání jsme se dočkali v 68.minutě, kdy po sérii rohů a trestného kopu ještě zůstal ve vápně F.Hofman a v nastalé skrumáži se nejlépe zorientoval a pohotovou střelou srovnal na 1:1. V 72.minutě si další dobrou příležitost vytvořil J.Hrubý, a i když se mu po několika předchozích střelách těsně vedle tentokrát podařilo trefit branku, tak zasáhl dobře brankář. O minutu později ještě další střela téhož hráče těsně vedle pravé tyčky. V 74.minutě se ještě do zápasu aktivně zapojil D.Němec, který vystřídal J.Špačka. Bohužel ani přes závěrečný tlak, který prakticky ovšem trval celý zápas, se nám nepodařilo vstřelit další branku a obě dvě družstva si tak připsala po bodu. Utkání jsme nevyhráli hlavně z důvodu toho, že jsme si nedokázali vytvořit více vyložených příležitostí a to i přesto, že ty situace jsme tam k tomu měli, ale útočníci to několikrát řešili ukvapeně a střelou z velké dálky. Slušné utkání odehrála naše středová dvojice, která při nemoci M.Procházky, takto nastoupila podruhé za sebou a tentokrát už si celkem jasně rozdělila úkoly, když V.Lípa spíše bránil a bojoval o míče ve středu pole a J.Lhota měl na starosti rozehrávku a tvorbu hry. Na druhou stranu je potřeba říct, že oba dva by se při zakládání našeho útoku měli ještě více nabízet, aby bylo pořád s kým hrát. Slabší výkon tento zápas převedl v záloze T.Procházka. Z obrané řady byl tentokrát naším nejlepším hráčem F.Hofman, který zvládnul roli krajního beka a později i stopera. Naopak tentokrát špatně zahrál J.Novák. Z útočníků byl v tomto utkání lepší J.Hrubý, naopak D.Míka v poslední době trochu hledá ideální pohodu z úvodu.