Mistrovské utkání: 18.11.2012 – 15.kolo

Velký Borek - Ml. dorost   2:0 (2:0)

G:

Jankovský – Delijannis, Krotil, J.Novák, Šiška (52.Kopka) – Otradovec, Lípa, Květ (41.Štemberk), M.Procházka (56.Slunečko) – Rataj, Tomášek

V 15.kole jsme zajížděli do Velkého Borku, což je prakticky předměstí Mělníka. V tabulce jsme před zápasem měli na svého soupeře náskok dvou bodů, a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. Bohužel tento víkend chybělo staršímu dorostu více hráčů než obvykle, takže bylo nutné aby někteří naši nejlepší hráči nejdříve odehráli velmi těžký a tvrdý zápas za starší*. Tento fakt se pak samozřejmě musel projevit i na našem výkonu. Druhou podstatnou věcí, která mírně favorizovala domácí, bylo věkové složení. Za V.Borek totiž nastoupilo v základní sestavě hned sedm hráčů r.96*. Po velmi dlouhé době se klukům podařil úvod zápasu a na soupeře jsme vlítli. Hned v 1.minutě se odražený míč po rohu dostal k M.Procházkovi, ale ten ve velmi nadějné pozici nastřelil jen brankáře. Ve 3.minutě se situace opakovala, ale tentokrát už M.Procházka zahodil stoprocentní příležitost, v které se ocitl po pěkném přenesení hry od R.Květa. Prakticky ihned z protiútoku  se potvrdilo „nedáš-dostaneš“, když domácí hráči snad poprvé doběhli na naší polovinu, přišel centr z pravé strany a po následném závaru před naší brankou skončil míč těsně za čárou – 1:0. V dalších minutách se hrálo především ve středu hřiště, ale s naší mírnou převahou. Bohužel nedokázali jsme si vytvořit žádné šance. V 26.minutě unikl domácí hráč po lajně a přesným centrem našel v našem malém vápně zcela neobsazeného spoluhráče, který hlavou zvýšil na 2:0. Ke konci první půlky se nám podařilo trpělivou kombinací soupeře dvakrát  na delší časový úsek podržet u jejich vápna, ale žádná větší šance z toho nebyla. Do druhé části už bohužel nemohl kvůli únavě nastoupit náš kapitán R.Květ, a po chvíli museli vystřídat i M.Procházka a J.Šiška (všichni hráli za starší). Druhá část už nepřinesla příliš fotbalové krásy a spíše se na hřiště začaly objevovat tvrdší souboje, různé strkanice apod. Z naší strany stojí za zmínku šance J.Rataje ze 44.minuty, kdy ho pěkným centrem našel N.Delijannis a naopak soupeř mohl vítězství pojistit v 59.minutě, kdy osamocený útočník mířil těsně vedle. Utkání tedy skončilo výsledkem 2:0 pro domácí. Bez tří nuceně vystřídaných kluků už byla naše hra velmi neurovnaná a nepomohlo ani několik pokusů o oživení pomocí přesunů na jednotlivých postech. Na druhou stranu soupeře jsme k ničemu nepouštěli a to za přihlédnutí k okolnostem* dává dobré vyhlídky do budoucna. Tentokrát musím rozhodně celé mužstvo pochválit za předvedenou bojovnost a snahu nepříznivý výsledek zvrátit. V sobotu 24.11.2012 ještě dohráváme odložený zápas s SK Rakovník (doma, sraz 11:45).