Turnaj Mníšek pod Brdy - 1.místo

08.05.2014 22:12

Turnaj staršího dorostu (Memoriál Vráti Chadimy) – Mníšek pod Brdy: 8.5.2014

Konečné umístění: 1.

Nejlepší brankář turnaje: Jiří Jankovský

Na státní svátek 8.května jsme přijali pozvání na turnaj staršího dorostu v Mníšku pod Brdy. Původně se mělo hrát systémem každý s každým, ale nakonec se kvůli stavu hřiště a nedostatku času hrálo semifinále a zápas o umístění. Po domluvě se soupeři se mi alespoň podařilo protáhnout hrací dobu na 2 x 45 minut (původně jsme na turnaji měli odehrát 3 zápasy po 70 minutách. Turnaje se kromě nás zúčastnil domácí celek, který působí v okresním přeboru a chtěl by postoupit do I.A třídy, Jíloviště (okresní přebor) a Lety (I.A třída). K dispozici jsme tentokrát měli 17 hráčů (vše mladší dorost).

1.semifinále (2 x 35 minut):

Jíloviště – Lety  0:9

2.semifinále (2 x 45 minut):

Mníšek p.Brdy – Ml.dorost  1:2
G: Hofman, Květ

Sestava:  

1.poločas:

Jankovský – Štemberk, M.Novák, Mašek, Špaček – T.Procházka, Lhota, M.Procházka, Valenta – Jonuzi, Míka

2.poločas:

Jankovský – J.Novák, M.Novák, Mašek, Hofman – M.Procházka, Stibor, Květ, Valenta – Hron, Hrubý

Po příjezdu kluci nejdříve shlédli první semifinálový zápas, v kterém Lety potvrdily jasnou roli favorita a ke svému utkání nastoupili s až moc velkým sebevědomím, že soupeře z okresního přeboru musí lehce porazit. Od začátku se hrál tvrdý důrazný fotbal bez výrazných šancí. Nám se povedl nástup do utkání, když jsme Mníšek zatlačili a v 6.minutě skončil po teči domácího hráče na tyčce, ale jak se později ukázalo, tak to byla na dlouho naše jediná příležitost. Ve zbytku poločasu se více času hrálo na naší polovině a domácím se dařilo dostat i k několika střelám. O poločase jsme na hřiště poslali zbývajících šest hráčů a věřili jsme, že obraz hry by se měl zlepšit. Bohužel opak byl pravdou a stále se nám nedařilo domácí tým přehrát. V 55.minutě se dokonce Mníšek dočkal zaslouženého vedení – 0:1. Naštěstí tato inkasovaná branka kluky nakopla a výkon šel postupně nahoru. V 57.minutě se ocitl v dobré příležitosti F.Hofman, ale hlavičkoval nad. Stejný hráč se v 63.minutě prosadil gólově, když pohotově ve vápně zakončoval nohou – 1:1. V 75.minutě krásně vystřelil M.Valenta a míč skončil na břevně. V 85.minutě utekl po straně J.Hrubý, centrem pod sebe našel F.Stibora, ale jeho střelu vyrazil brankář na roh. Když už se zdálo, že utkání rozhodne penaltový rozstřel, tak přišla krásná akce po ose Valenta-Stibor-Květ a posledně jmenovaný nás v 90.minutě poslal do finále – 2:1.

 

O 3.místo (2 x 35 minut):

Mníšek p.Brdy – Jíloviště 5:1

Finále (2 x 45 minut):

Ml.dorost – Lety 1:0

G: Stibor

Sestava:

Jankovský – J.Novák, Květ, Stibor, Štemberk – Hrubý, Lhota, Jonuzi, Špaček – Hron, Míka

Střídali hokejově: Hofman, Mašek, M.Novák, T.Procházka, M.Procházka, Valenta

Povedený fotbalový den vyvrcholil finálovým zápasem, v kterém jsme se střetli se starším dorostem FK Lety (I.A třída). Všeobecně se předpokládalo, že by se mělo jednat o nejlepší utkání turnaje, což se také potvrdilo. Začátek zápasu patřil nám, když jsme soupeře přehrávali rychlou kombinací na jeho polovině. Paradoxně větší šance měl soupeř. V 8. a 13.minutě nás podržel dobrými zákroky J.Jankovský. Ve zbytku první části se hrálo v slušném tempu, kdy soupeř těžil z fyzické převahy několika svých hráčů (2-3 roky) a naopak my jsme se snažili o svojí hru, která je založená na přihrávce a týmovém výkonu. Těsně před přestávkou (43.minuta) se do velké šance dostal R.Květ, který po přihrávce od M.Valenty střílel k tyči, ale brankář vyrazil na roh. V druhém poločase jsme si dokázali vytvořit ještě větší převahu, ale nedařilo se nám jí vyjádřit gólově. V 65.minutě se v dobré šanci ocitl F.Hofman, ale zakončil slabě. V úplném závěru jsme těžili z toho, že soupeř točil pouze 12 hráčů a my celý turnaj 17. Na hřišti jsme se tak daleko lépe pohybovali a stále jsme věřili, že ještě rozhodneme. Dočkali jsme se v 87.minutě, když J.Lhota rozehrával trestný kop ze strany, centrem našel ve vápně F.Stibora a ten přesnou střelou k tyči rozhodl finále v náš prospěch – 1:0.

Závěrem bych chtěl poděkovat J.Vitáskovi za pozvání na tento pěkně zorganizovaný turnaj, na kterém jsme si zahráli dvě velmi těžká vyrovnaná utkání. Zároveň náš tým chválím za bojovnost do posledních minut, kdy se nám podařilo obě utkání rozhodnout. Zatímco v prvním zápase nebyl výkon zdaleka ideální (došlo k určitému podcenění soupeře, ale na druhou stranu Mníšek ukázal, že v I.A třídě by se určitě neztratil), tak finálový zápas byl odehraný od všech na 100% a pohár za první místo byl zaslouženou odměnou. Zároveň byl J.Jankovský vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje. Kdybych měl vypíchnout ještě někoho z jednotlivců, tak si to za výkon na stoperu ve finále zaslouží R.Květ a zmínit musím také J.Maška, který za nás nastoupil po dlouhé době a ukázal, že uplatnění v týmu by určitě našel. 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.