5.Mistrovské utkání: 31.8.2013 (hř. Tn. Rakovník – tráva I)

Tatran Rakovník - Ml.dorost     1:3 (0:1)

G: Míka 2, Hrubý 1

Sestava:
Dřevojan – Štemberk, Krotil, J.Novák, Hofman – Špaček (41.T.Procházka), M.Procházka (41.Lípa), Lhota, M.Novák (62.M.Novák)  – Hrubý, Míka

Z pozice vedoucího týmu tabulky jsme na hřiště nováčka soutěže přijížděli jako favorité. Předešlé výsledky domácího týmu, ale naznačovali, že se určitě nebude jednat o jednoduché utkání. Tentokrát se nám několik hráčů omluvilo, ovšem stále jsme disponovali velmi silnou sestavou. Hráče jsme po shlédnutí utkání starších dorostů (1:1) nabádali znovu k velkému soustředění na využívání všech nabídnutých šancí, protože v průběhu utkání jich moc nemusí přijít. V předešlých zápasech jsme si příležitostí vytvořili dost, ale úspěšnost naší koncovky byla dost špatná. Od začátku bylo zřejmé, že se bude jednat o těžký zápas, protože v mužstvu Rakovníka nastoupilo několik velmi dobrých a rychlých kluků. Úvodní minuty nepřinesly žádnou nebezpečnou situaci ani na jedné straně. V 16.minutě pěkně zakombinovali M.Novák s M.Štemberkem a druhý jmenovaný akci zakončil pěknou tvrdou střelou, kterou ovšem brankář chytil. V 20.minutě se řítil D.Míka sám na brankáře, ale byl zastaven domácím brankářem – rozhodčí jejich střet jako faul ovšem neposoudil. V 21.minutě zatáhl míč J.Hrubý k lajně a centrem pod sebe našel D.Míku, který se rychlou otočkou ve vápně uvolnil a překvapivou střelou bodlem nedal domácímu brankářovi šanci – 0:1. V 31.minutě se do obrovské šance dostal M.Novák, když dorážel míč do odkryté branky, ale gólman Rakovníka ještě dokázal míč zázračně vyrazit! Vstup do druhého poločasu se nám bohužel opět nevydařil a v 47.minutě F.Dřevojan likvidoval velkou šanci domácích. Ve 49.minutě už ovšem zasáhnout nemohl a Rakovník se tečovanou střelou z vápna vrátil do zápasu – 1:1. Nutno říci, že o inkasování branky jsme si naší nedůraznou hrou „říkali“. V 67.minutě se povedl pěkný individuální průnik přes několik hráčů V.Lípovi a k dokonalosti chyběl jen kousek, protože jeho zakončení skončilo na břevně! V 69.minutě se k úchvatnému sólu dostal J.Hrubý, který postupně přešel z levé strany snad přes šest domácích hráčů a akci zakončil přesnou střelou – 1:2. Konečnou podobu dostal výsledek v 75.minutě, když F.Hofman poslal přihrávkou po lajně D.Míku do dalšího samostatného úniku, který Dan opět vyřešil nechytatelnou střelou bodlem do protipohybu brankáře – 1:3. Ani tentokrát jsme se během zápasu nevyvarovali zvolnění, což nás, nebýt povedeného závěru mohlo stát vítězství. Celkově ovšem kluci ukázali velkou chuť bojovat a vyhrávat a za předvedenou hru je musíme pochválit. Z jednotlivců bych tentokrát nejvíce ocenil J.Hrubého, D.Míku, M.Procházku, V.Lípu a brankáře F.Dřevojana, který odchytal i zápas staršího dorostu.