SK Rakovník - Ml.dorost 3:5 (3:2)

02.10.2014 13:40

8.Mistrovské utkání: 27.9.2014 (hř. SK Rakovník – hlavní)

SK Rakovník – Ml.dorost   3:5 (3:2)

G: Procházka 2, Matoušek 2, Souček

Sestava:
Dřevojan – Kejha (50.Glogar), Novák, Mašek, Šach –  Křížek, Matoušek, Klíma, Žirovnický (57.Hofman) –  T.Procházka, Souček

Po prohře se Sp.Příbram v minulém kole nás opět čekal další soupeř, který zatím většinu svých zápasů jasně ovládl. Výsledky z posledních kol ovšem naznačovali, že vše není, tak dobré jako na začátku sezóny. Na druhou stranu obrovské problémy jsme tentokrát řešili i my, protože chybělo několik lidí ze staršího i mladšího dorostu. Nakonec to dopadlo tak, že za mladší nastoupilo 7 lidí, kteří zasáhli i do utkání starších. V této situaci je samozřejmě celá předzápasová příprava narušena a prakticky do poslední chvíle řešíme, kdo ještě půjde hrát a kluci se pouze převlečou do jiných dresů. Nutno říci, že tentokrát se přesně takhle postupně na hřišti scházel i soupeř. Aby toho nebylo málo, tak nám chybělo několik hráčů z kádru a šanci zahrát si dostalo i několik kluků, kteří si teprve zvykají na úroveň krajského přeboru.

Ze začátku se hrálo víceméně opatrně z obou dvou stran, protože ani jeden týmů nevěděl, co může od soupeře očekávat. První vážnější akce přišla ve 12.minutě a to, jak na jedné, tak druhé straně hřiště. Nejdříve T.Procházka poslal krásnou přihrávku do ulice na L.Matouška, který neproměnil samostatný nájezd na brankáře. Hned z protiútoku se bohužel osvědčilo známé pravidlo „nedáš, dostaneš“ a soupeř se ujal vedení 1:0. Naštěstí hned ve 14.minutě se do míče opřel L.Matoušek a po přihrávce od T.Procházky srovnal na 1:1. V 23.minutě neproměnil slibnou šanci J.Klíma, který mířil těsně vedle. V 32.minutě jsme si nedokázali pokrýt akci domácích, na kterou jsme hráče od začátku upozorňovali. Přišel dlouhý křížný míč přes obranu, domácí útočník se uvolnil od M.Šacha a Rakovník vedl 2:1. Ještě hůře nám bylo v 37.minutě, kdy obrovskou hrubku v rozehrávce spáchal M.Novák a nabídl domácím vedení 3:1. Naštěstí nás tento moment nepoložil a hned prakticky po rozehrávce jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky. J.Klíma přebral míč na naší polovině a prošel přes několik hráčů před vápno, kde v akci pokračovali L.Matoušek a T.Procházka, který adresoval finální přihrávku na malé vápno pro zakončujícího T.Součka – 3:2.

V celkovém herním projevu jsme byli viditelně lepší než domácí celek a navíc se zdálo, že bychom mohli mít i více fyzických sil. Do druhé části tedy kluci šli s jasným cílem, kterým bylo výsledek otočit. V 50.minutě přišel na hřiště T.Glogar, který vystřídal M.Kejhu (odehrál jeden a půl zápasu). V 52.minutě podnikl jeden ze svých dobrých průniků J.Žirovnický, ale znovu se ne mu nedařilo v koncovce. O minutu později se ve velké příležitosti neprosadil L.Matoušek (vedle). V 56.minutě ovšem vše napravil, když výstavní střelou z 22 metrů srovnal na 3:3. V 57.minutě nahradil F.Hofman vyčerpaného J.Žirovnického. V těchto chvílích jsme byli jasně lepším celkem a domácí zkoušeli pouze dlouhé nakopávané míče. V 69.minutě T.Glogar z pozice krajního obránce výborně přečetl hru, vyrazil dopředu a po spolupráci s T.Součkem a T.Procházkou druhý jmenovaný otočil výsledek na 3:4. Stejný hráč ještě v 75.minutě určil konečný stav na 3:5, když si asistenci po dlouhém výkopu připsal náš brankář F.Dřevojan. Naše vítězství bylo i přes počáteční problémy zasloužené, protože prakticky v celém zápase jsme byli lepším týmem a to přestože za nás nastoupilo několik hráčů, kteří pravidelně nehrají,  ale utkání zvládli velmi dobře. Z jednotlivců bych nejvíce zmínil výkon L.Matouška, T.Procházky, J.Maška a M.Kejhy, který odehrál i celý zápas za starší dorost.    

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.