Krásná Hora (SD) – Ml. dorost 1:1 (0:1)

G: Květ

Jankovský – Delijannis, Krotil, J.Novák, Štemberk – M.Procházka, Lípa, Květ, Otradovec – Tomášek, Šiška
Střídali (hokejově): Slunečko, Janoušek, Pešička

Generálku před vstupem do krajského přeboru mladšího dorostu jsme odehráli v Krásné Hoře, kde jsme se utkali s místním starším dorostem. Potěšující byl fakt, že jsme k utkání odcestovali v téměř kompletní sestavě, v jaké by jsme se mohli představit v sobotním domácím zápase s Nymburkem (sraz 11:30, začátek 12:30). Na rozdíl od minulého přáteláku jsem tedy měl k dispozici 5 nových hráčů. Na rozestavení ani systému hry se nic nezměnilo, takže jsem kluky opět nabádal hlavně k rychlé přesné kombinaci, čímž se dá předejít i mnoha zbytečným osobním soubojům. Utkání začalo naším velikým náporem a už ve 3.minutě si naběhl na dlouhý míč J.Šiška, protlačil se za domácí obranu, ale svůj únik zakončil střelou těsně vedle! V 5.minutě se ovšem ke střele z 25 metrů odhodlal R.Květ a mířil naprosto přesně do „šibenice“ – 0:1. V dalších minutách jsme si vytvořili několik dobrých střeleckých pozic, ale většinou všechny míče končily nad brankou. V závěru poločasu se postupně začala, podle očekávání, projevovat větší fyzická zdatnost domácích hráčů a přišly i nebezpečné situace před naší brankou. Největší příležitost v první půli si K.Hora vytvořila v 36.minutě, ale domácí útočník zakončoval nad branku. Do druhé části jsme opět vstoupili o něco lépe my a hned v 45.minutě neproměnil šanci J.Šiška po přihrávce od L.Tomáška. V 62.minutě jsme naopak měli štěstí, když po velikém závaru před naší brankou nastřelili domácí tyčku. O minutu později jsme měli obrovskou příležitost k navýšení skóre, ale J.Šiška a L.Tomášek se před odkrytou brankou nedohodli, a tak nedošlo ani k pořádnému zakončení. V 71.minutě střílel z hranice penalty L.Tomášek, ale brankář reflexivně vyrazil na roh. Když už se zdálo, že i přes sílící tlak soupeře v závěrečných minutách těsný výsledek udržíme, tak se Krásná Hora v 78.minutě dočkala vyrovnávající branky – 1:1. V poslední minutě byl ještě v pokutovém území faulován L.Tomášek, ale rozhodčí se rozhodl penaltu nepískat. Celkově tento přátelský zápas hodnotím pozitivně, protože kluci si zkusili hru proti starším a důraznějším hráčům, což jim určitě do budoucna jen pomůže. Zároveň jsme si vyzkoušeli  některé hráče na různých postech a kluci sami poznali, že dokud se poctivě pohybují a snaží se hrát, tak soupeře dokáží svojí fotbalovostí přehrávat.

Nyní už se soustředíme na sobotní zápas s Nymburkem, který by hned mohl naznačit, jak na to v porovnání s ostatníma jsme. Do sezóny nejdeme s žádným přesně vytyčeným cílem, protože mužstvo se začalo dávat dohromady až se začátkem letní přípravy a mnoho kluků dosud nikdy nehrálo utkání vyšší než okresní úrovně, a tak je pravděpodobné, že nějaký čas bude trvat sehrání a přeorientování na rychlejší a důraznější hru. Ovšem věřím, že se naše hra bude neustále zlepšovat a postupně se dostaví i dobré výsledky. Základem všeho je poctivý přístup a pravidelná účast na trénincích, kterou budu samozřejmě zohledňovat i při tvorbě sestavy.