Přípravný zápas: Ml.dorost - Vršovice 1:5 (1:2)

Přípravné utkání: 14.2.2016  (hřiště: UMT 1.FK Příbram)

Ml. dorost – Union Vršovice      1:5 (1:2)

G: Nováček

L.Dřevojan – Hrbek, Počepický, Žirovnický, Plachý  – Čejda, Bláha, Čapek, Křížek – Nováček, Voslář

(hokejové střídání: Glogar D.)

V prvním přípravném zápase na jarní část se utkal mladší dorost s Unionem Vršovice, který patří ke špičce pražského přeboru. Na utkání jsme nakonec odjeli pouze ve 12 lidech, když jeden hráč se omluvil těsně před odjezdem a další dva nepřišli bez omluvy. Tento fakt se později ukázal jako dost důležitý, protože D.Glogar už měl jeden zápas v nohách a další tři hráči se v průběhu utkání zranili a museli dohrávat s velkým sebezapřením. Začátek se nám vůbec nepovedl a hned ve 3.minutě došlo k velkému nedorozumění mezi M.Počepickým a brankářem, z čehož pramenil stav 0:1. V dalších minutách jsme se snažili o kombinační hru, ale většinou vše skončilo lehkou ztrátou. Přesto jsme si dokázali vytvořit dvě stoprocentní příležitosti. Nejdříve neproměnil D.Voslář samostatný únik na brankáře a o chvíli později nastřelil V.Křížek z malého vápna  břevno! Soupeř trestal druhou brankou, když se prosadil po dlouhém míči za obranu – 0:2. Těsně před poločasem jsme se branky dočkali i my, když se z levé strany prosadil T.Nováček – 1:2. Druhý poločas přinesl ještě otevřenější hru a na obou stranách bylo dost šancí. Nutno říci, že větší jsme měli my, ale v koncovce jsme totálně selhali. Naopak soupeř ještě dokázal přidat tři branky, které jsme mu prakticky darovali chybami v rozehrávce. Konečný výsledek 1:5 určitě neukazuje na rozložení sil na hřišti, protože fotbalově jsme se soupeřem dokázali minimálně držet krok. Ovšem stejně, jak bylo řečeno u zápasů staršího dorostu, tak na klucích je vidět nerozehranost a chybějící tréninky venku na velkém hřišti, protože v hale se toho zase tolik natrénovat nedá. Můžeme doufat, že příští sezónu už bychom měli mít k dispozici hřiště s umělým povrchem.