Přátelské utkání: 16.2.2013 (hř. Benešov UMT)

G: Šiška 2

Sestava:
Ješuta – Slunečko, Pospíšil, J.Novák, Šiška – Delijannis, M.Procházka, Hrbek, Rataj – Tomášek, Jankovský
Střídali (hokejově): Hofman, Housa

K prvnímu samostatnému přípravnému utkání mladšího dorostu jsme ve sobotu 16.února odjeli do Benešova, kde se hrálo na UMT pod umělým osvětlením. Z různých důvodů na přátelák nedocestovalo 7 hráčů našeho kádru, takže jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě. Největší ztráty jsme doznali na pozicích střední zálohy, protože jeden z nejlepších mladších dorostenců v krajském přeboru Roman Květ se připravuje s 1.FK Příbram (pravděpodobně střídavý start) a Václav Lípa rehabilituje po zranění ruky. Utkání jsme brali jako další tréninkovou jednotku, a hráči ani nebyli svázáni žádnými speciálními taktickými pokyny. Po klucích jsem chtěl aby se nešetřili a hráli s velkým nasazením a pokud možno v útočné fázi na přihrávku po zemi. Bohužel právě v této činnosti byl mezi oběma týmy obrovský rozdíl, protože téměř každá naše druhá přihrávka byla zkažená a končila na kopačkách soupeře, čímž Benešov získával výraznou herní převahu. Další věcí na které budeme muset výrazně zapracovat je přechod do útoku, protože záložní řada útočníky nepodporuje dostatečně a pouze ve dvou lidech se nedá útočit.

Vstup do utkání se nám vůbec nevydařil a hned ve 3.minutě došlo k velkému nedorozumění brankáře s obranou a soupeř trestal – 1:0. V 8.minutě navíc z trestného kopu Benešov zvýšil na 2:0. V 22. minutě jsme poprvé výrazně zahrozili také my, když se míč po dobré kombinaci (Hrbek-Tomášek) dostal k J.Ratajovi, ten se uvolnil kličkou do vápna a poslal střílenou přihrávku přes malé vápno, kde ovšem nikdo na míč nedosáhl. V 27.minutě po nedůrazu na hranici našeho velkého vápna soupeř vstřelil třetí branku – 3:0. Hned v následující minutě proběhl J.Šiška z pozice obránce až do vápna Benešova, kde byl faulován a z nařízené penalty snížil na poločasových 3:1. V druhé části se dlouho hrálo hlavně ve středu pole a bez výraznějších šancí na obou dvou stranách. V 66.minutě se ovšem J.Šiškovy podařilo vystihnout domácí rozehrávku a postupoval sám na brankáře, kterému udělal kličku a snížil na 3:2. V tento moment ovšem všichni až příliš začali myslet nad případným vyrovnáním a domácí naší nekoncentrované obrany využil, když vstřelil mezi 71. a 74. minutou tři branky (gól na 4:2 padl po obrovské chybě našeho brankáře). Konečný výsledek 6:2 je pro nás až příliš krutý, protože i přesto že soupeř měl výraznou herní převahu, tak si příliš vyložených brankových příležitostí nevytvořil a několik gólů vstřelil po našich individuálních chybách. Vyzdvihnout za předvedený výkon si zaslouží střelec našich obou branek J.Šiška, který si splnil defenzivní úkoly a následně byl velmi platný i v útoku. Druhým hráčem, kterého bych zmínil je J.Rataj, který hrál na pravé záloze a v útoku. Znovu prokázal perfektní fyzický fond, ale stále je potřeba aby zlepšil snahu o důrazné zakončení. I přes vysokou prohru bych utkání nehodnotil nijak katastrofálně, protože si musíme uvědomit, že jsme hráli proti vedoucímu týmu soutěže a navíc s mužstvem, které má možnost se na UMT připravovat, a tak nepochybuji o tom, že se v tréninku daleko více než my zaměřili na práci z míčem a zároveň už to pro ně byl několikátý přípravný zápas. Do prvního mistráku bychom ještě měli sehrát přátelské utkání v Milevsku (neděle 24.2.) a v jednání je zápas v Sedlci-Prčici, někdy těsně před startem sezóny (bude záležet na stavu hřiště).