Mistrovské utkání: 1.6.2013 – 28.kolo

Ml. dorost – Sp.Příbram    0:2 (0:1)

Jankovský – Šiška, Krotil, J.Novák, Štemberk – Otradovec, Lhota, Hofman, Slunečko -  Tomášek Rataj

Střídali: Janoušek, Kopka

Den před povodněmi, které opět velmi poničili naše hřiště a přilehlé budovy, jsme sehráli okresní derby se Spartakem Příbram. Na podzim jsme u nich hráli velmi špatně, ale přesto jsme slavili náhodou výhru 0:1. Bohužel i tentokrát jsem do poslední chvíle nevěděl kolik nás bude a kdo přesně (nakonec nás bylo 13, včetně dvou žáků). Je známo, že podobné problémy má i soupeř a k tomuto utkání přijel pouze v 10 lidech! Zápas se hrál za silného deště a příliš fotbalové krásy nenabídl. Naši hráči předvedli naprosto odfláknutý výkon, kdy si snad mysleli, že jim to soupeř nechá jen tak. Naše hra byla velmi statická a neuspořádaná. Většinu času měl míč na kopačkách soupeř, a i přestože hrál v početní nevýhodě, tak si vytvořil trvalý tlak. První branka zápasu přišla v 15.minutě, kdy došlo k nepochopitelnému nedorozumění dvojice Krotil-Štemberk a dobíhající Šiška už situaci musel řešit jedině pomocí faulu, který znamenal pokutový kop a následné vedení Spartaku 0:1. V 22.minutě se v šanci po příhře od F.Hofmana objevil L.Tomášek, ale jeho zakončení postrádalo razanci. V 29.minutě zatáhl míč J.Rataj, zpětnou přihrávkou oslovil L.Slunečka, který ovšem neproměnil. Z naší strany to bylo v první části vše a jinak jsme většinou zmateně bránili, nebo se zájmem přihlíželi jak si soupeř přihrává… Před druhou částí jsem kluky důrazně upozorňoval, že vůbec nedodržují to co jsme si před zápasem řekli, a že to vypadá, že dělají vše schválně obráceně. Bohužel žádné zlepší v druhém poločase nepřišlo a pokračovali jsme v tragickém výkonu. Jediná zajímavá akce z naší strany přišla v 53.minutě, kdy J.Lhota pronikl do vápna a zpětnou přihrávkou našel J.Šišku, který ovšem přestřelil. Konečnou podobu dostal výsledek v 65.minutě, kdy se hosté prosadili dorážkou trestného kopu – 0:2. V tomto utkání jsme naprosto vyhořeli a předvedli jasně nejhorší výkon sezóny. Naše hra byla naprosto bez pohybu, bojovnosti a v obrané fázi značně neuspořádaná. Nejlepší naším hráčem byl jednoznačně J.Lhota (r.98), který se snažil hrát a něco vymyslet, ale když se na něj ostatní spoluhráči většinu času dívají a nechtějí se zapojit, tak to se těžko dá něco uhrát. Doufám, že takovýhle výkon už se nebude opakovat a v posledních dvou zápasech se pokusíme o dvě vítězství, abychom aspoň částečně napravili tuto ostudu.