Přátelské utkání: 1.8.2012 (hř. Jírovice)

SK Benešov – Ml. dorost 2:1 (2:0)
G: Stibor

Ješuta – Delijannis, Jankovský, J.Novák, Šiška – M.Procházka, Lípa, Květ, Stibor – Tomášek, Pešička
Střídali (hokejově): Hofman, M.Novák, Otradovec /pro zranění nenastoupil/

K prvnímu samostatnému přípravnému utkání nově se tvořícího mladšího dorostu jsme ve středu 1.srpna odjeli do Jírovic, kde jsme se střetli s Benešovem. Z různých důvodů na přátelák neodcestovalo 7 hráčů našeho kádru, takže jsme si museli vypomoci s třemi staršími žáky. Před utkáním se velmi těžce odhadovala výkonnost obou dvou mužstev, což se v průběhu zápasu potvrdilo. Nastoupili jsme v tradičním rozestavení 4-4-2 a hrou se stoperem a předstoperem. Předem určeno bylo jen několik základních pokynů: v útočné fázi co nejvíce zkoušet kombinační hru na krátko bez zbytečných nákopů a roztahování do stran, naopak v obranné fázi těsné bránění na krátkou vzdálenost, důraz a dobrá poziční hra, která nestojí tolik sil. Hned od úvodu nabral zápas, který se hrál ve velkém vedru, svižné tempo a oba týmy se snažily o rychlý přechod do útoku. První nebezpečnou situaci jsme si vytvořili již v 2.minutě, když L.Tomášek střílel z hranice vápna nad branku. V 6.minutě naopak zahrozil soupeř, ale brankář výborně vyrazil. V 15.minutě se v obrovské příležitosti objevil J.Pešička, ale v jasné pozici před brankářem neuspěl a nic nebylo ani z následné střely R.Květa. V 20.minutě vysunul R.Květ přesnou přihrávkou L.Tomáška, ale ten svůj samostatný nájezd na brankáře bohužel neproměnil. Trest přišel v 25.minutě, když se domácí podařilo kombinačně vyšachovat naší obranu a střelou zblízka šel Benešov do vedení 1:0. V 34.minutě měl další šanci L.Tomášek, ale zamotal se ve vápně do kliček. Naopak domácím se ještě v 36.minutě podařilo zvýšit na 2:0, když centrovaný míč prolétl na zadní tyč a pro nabíhajícího hráče nebyl problém hlavou skórovat. Hodnocení první půlky bylo převážně pozitivní, vytknout bylo zapotřebí jen pár drobností při přebírání hráčů v obranné fázi a malý důraz v zakončení, protože šancí jsme si vytvořili více než Benešov. Do druhého poločasu jsme nastoupili jen s drobnými změnami v sestavě chtěli jsme se pokusit s favoritem držet tempo co nejdéle. V 46.minutě se v další nadějné pozici objevil J.Pešička, ale nedokázal přesně zakončit. Zasloužené branky jsme se dočkali v 62.minutě, kdy pěkná rychlá akce začala u R.Květa, pokračovala přesným centrem M.Procházky a ukončena byla gólem hlavou skvěle si naběhnuvšího F.Stibora na zadní tyči – 2:1. V těchto chvílích se hrál naprosto vyrovnaný zápas, a domácí si příliš šancí nevytvářeli. V závěru naším hráčům viditelně docházeli síly, ale přesto bojovali a snažili se o vyrovnání. V 74.minutě našel krásnou kolmicí N.Delijannis rozběhnutého L.Tomáška, který znovu postupoval sám na branku, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle!  Posledních pár minut už nepřineslo žádnou zajímavou akci, a tak utkání skončilo naší těsnou prohrou 2:1. Předvedeným výkonem kluci velmi pozitivně překvapili, a dost zaskočili i soupeře. A to si ještě musíme uvědomit, že v našem týmu nastoupili věkem 3 starší žáci (F.Stibor, F.Hofman, M.Novák) a všichni zahráli velmi dobrý zápas a ukázali, že v případě potřeby nebude problém si některými pomoci i v mistrovských zápasech (díky za pomoc). Celkově musím říci, že všichni hráči předvedli velmi dobrý bojovný výkon a věřím, že to tak bude po celou sezónu. Přesto musím vyzdvihnout výkon našeho kapitána Romana Květa, který odehrál na postu středního záložníka výborný zápas a navíc ještě poté nastoupil na 30 minut do utkání staršího dorostu. Do prvního mistráku už bohužel asi nesehrajeme žádné přátelské utkání (ml. dorost samostatně), ale o to víc se můžeme připravovat na začátek soutěže, kde už by jsme měli nastoupit v téměř kompletní sestavě.