G: Rataj, Šiška (p)

Sestava:
Květ – Šiška, Krotil, J.Novák, Slunečko (60.Kopka), Janoušek – Otradovec, Lípa (73.Hofman), Sirotek, Rataj – Tomášek (71.Pešička)

Od 63.minuty J.Janoušek chytal a R.Květ hrál střední zálohu

Letos poprvé se dá říci , že se oba dva dorosty dostali do problémů s počtem hráčů. V jednu chvíli to vypadalo, že odjedeme přesně v počtu 11 starších a 11 mladších, ale hlavně bez brankáře, protože v současnosti náš jediný zdravý gólman J.Jankovský odjel pracovat na prodloužený víkend. Nakonec se podařilo kádr rozšířit pomocí žáků a hlavně na místo brankáře s námi jel lehce nachlazený R.Květ, který nakonec odchytal i utkání starších dorostů. Do zápasu s třetím týmem tabulky jsme tentokrát šli s pozměněnou taktikou, když jsme se zaměřili hlavně na obranu, čemuž jsme přizpůsobili i rozestavení. Hráli jsme pouze na jednoho útočníka a naopak jsme posílili obranu, v které jsme měli dva předstopery. Zmínit je ovšem nutný fakt, že vzhledem k mnoha absencím někteří kluci nastoupili na neobvyklých postech, ale všichni se svou rolí vypořádali dobře. Od úvodu utkání bylo jasné, že většinu času budou mít míč na kopačkách domácí a na nás bylo poctivě dodržovat obrané postavení, zhušťovat prostory kolem míče a důraznou hrou nepouštět soupeře k rychle kombinaci. Zvolená taktika se ukázala jako velmi účinná, protože domácí se do šancí dostávali prakticky pouze po rohových kopech, které měli velmi dobře nacvičené. Z naší strany to bylo spíše čekání na chybu a na rychlý brejk. Několikrát se klukům podařilo soupeři míč dobře odebrat, ale následné pokusy o útok končily na dobře fungujícím domácím „ofsajd systému“. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, tak přišel v 38.minutě dlouhý míč na roh našeho vápna, u kterého byl domácí útočník dříve než náš brankář a střelou z úhlu poslal Neratovice do vedení 1:0. Do druhého poločasu se na naší taktice vůbec nic neměnilo a hráčů jsem zdůraznil, že pokud dokážeme stejným způsobem odehrát celé utkání, tak z toho nemůže být špatný výsledek a klidně si můžeme odvézt i nějaký bod. Na klucích bylo vidět odhodlání ještě zabojovat, což ještě podpořil náš kapitán R.Květ, který řekl že tady nechce prohrát, a že by šel kdyžtak i přes svoje nachlazení chvíli hrát. Jediným problémem se zde jevil dres, protože bylo nutné vytvořit číslo 21, s kterým chytal. Na tomto místě musím pochválit naše náhradníky (a hlavně hlavního „lepiče“ J.Pešičku), kteří pomocí izolační pásky předělaly dres 16 na 21. Druhá část probíhala v podobném duchu jako první, když domácí se snažili o postupný útok, který narážel na naší zformovanou obranu. Z naší strany hra spočívala především ve výkopech na L.Tomáška, který měl za úkol míč podržet a následně nahrát, případně hned na někoho prodloužit. Stejně jako v první půli, tak i nyní ovšem většina našich akcí končila ofsajdovým postavením, nebo nepřesnou finální přihrávkou. V 55.minutě se podruhé prosadili domácí, když naše obrana vůbec nezareagovala na náběh po trestném kopu a pro hlavičkujícího útočníka nebyl problém zvýšit na 2:0. V 63.minutě došlo k naplánované výměně, když do branky šel J.Janoušek a do střední zálohy se vysunul R.Květ, který ve zbytku utkání opět ukázal, že je pro nás naprosto klíčovým hráčem. V 72.minutě si právě tento hráč vybojoval na polovině hřiště míč, zatáhl ho podél pravé lajny a krásnou střelou trefil břevno, od kterého se míč odrazil k dobíhajícímu J.Ratajovi a ten snížil na 2:1. Tento moment domácí zaskočil a najednou jsme měli ze hry více my. V 75.minutě zachytil jeden z domácích obránců střelu mířící na branku rukou a následoval pokutový kop. K jeho exekuci se postavil J.Šiška a přesnou střelou za tyč vyrovnal na 2:2. V 79.minutě ještě navíc předvedl skvělý únik po levé straně J.Rataj, který podél levé lajny předběhl posledního obránce, připravil si míč na zakončení, ale v jasné příležitosti nastřelil pouze brankáře! V úplném závěru ještě zahrávali domácí několik rohů a jeden trestný kop, ale vše se nám podařilo odvrátit a po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat z těžce vybojovaného bodu. Za předvedený výkon si pochvalu zaslouží celý tým, protože kluci dokázali dodržet po celé utkání stanovenou taktiku a nakonec skvělým závěrem ještě vyrovnat stav utkání. Z jednotlivců bych tentokrát vyzdvihl L.Tomáška, který se statečně sám pral na hrotu útoku, kde se snažil získávat dlouhé nákopy a navíc musel schytat mnoho tvrdých zákroků domácích obránců. Druhým hráčem, který se na výsledku výrazně podílel je R.Květ (odchytal i vítězné utkání staršího dorostu!), který nejenže odolal v brance tlaku domácích, ale navíc ještě po svém přesunu do pole oživil hru a výrazně se podílel na obou dvou našich brankách. Poděkování si také zaslouží P.Sirotek a F.Hofman ze žáků, kteří s námi ochotně jeli, i když je jejich zápas čekal až druhý den. V příštím kole hostíme na domácím hřišti Čáslav, utkání se hraje v neděli od 12:30.