06.05.2013 07:08

Mistrovské utkání: 1.5.2013 – 23.kolo

Mnichovohradišťský SK – Ml.dorost 3:0 (1:0)

Jankovský – Šiška, Krotil, J.Novák, Štemberk – Kopka (60.Němec), Lípa, Otradovec, Slunečko – Tomášek (68.Vlk), Janoušek

V naprosto nesmyslný termín 1.května, tedy ráno po „čarodějnicích“ nás čekala dlouhá cesta do Mnichova Hradiště, kde jsme měli sehrát dohrávku třetího jarního kola. Zápas jsme se snažili několikrát přeložit, ale domácí tým neoblomně trval na tomto termínu. Naprosto reálně, tak ve vzduchu hrozil velký problém, protože vůbec nebylo jisté, jak k tomu hráči přistoupí a jestli vůbec pojedeme v nějakém rozumném počtu. Naštěstí většina hráčů byla poctivá, a tak jsme mohli odehrát oba dva zápasy (starší a mladší) v docela normálních sestavách, za což všem ještě jednou i za fotbalový výbor děkuji. I přesto, že někteří kluci nebyli evidentně po dlouhém večeru v úplné pohodě, tak jsme se rozhodli, že zápas zkusíme odehrát normálně na co nejlepší výsledek a nikoliv jen odchodit z povinnosti, což se ještě den před odjezdem při očekávaných problémech s počtem lidí nabízelo. Hned od prvních chvil se hrálo oboustranně dost útočně a zdálo se, že ani jedna obrana nebude úplně pevná. Do prvního náznaku šance jsme se dostali my, když z vápna střílel L.Tomášek, ale jeho střela byla zablokovaná. V 13.minutě nastřelili domácí břevno. Ve 14.minutě se po pěkné individuální akci o zakončení pokoušel D.Otradovec, ale střela postrádala razanci. V 19.minutě vytáhl J.Jankovský střelu, která mířila k pravé tyči. V 35.minutě se domácí tým ujal vedení, když se naší obraně nepodařilo zastavit individuální akci, a po sólu přes několik našich hráčů ve vápně to bylo 1:0. Druhý poločas měl podobný průběh jako první část, když si střelecké příležitosti vytvářeli oba celky, ale zatímco u nás se spíše jednalo o náznaky šancí, tak domácí měli několik velkých příležitostí. V 50.minutě jsme propadli na útočné polovině a domácí útočník zakončil rychlý brejk druhou brankou – 2:0. V 60.minutě vystřídal V.Kopku na levé záloze D.Němec. V těchto minutách už nám evidentně docházeli síly a naše obrana byla stále pod tlakem. V 68.minutě se domácí tým prosadil potřetí, když využil špatné komunikace našich obránců a úplně volný hráč na vápně upravil na konečných 3:0. V 68.minutě se na hřiště ještě podíval M.Vlk, který vystřídal L.Tomáška. Poslední zajímavý moment přišel v 71.minutě, kdy po faulu na střídajícího M.Vlka zahrával D.Otradovec trestný kop ze 17 metrů, ale jeho střela branku minula. Vzhledem ke všem okolnostem spojených s tímto utkáním bych náš výkon nehodnotil nijak špatně, kluci na hřišti odvedli co se dalo a na rozdíl od některých předchozích utkáních se nám tentokrát dařilo dostávat i do zakončení a je škoda, že se nepodařilo vstřelit aspoň jednu branku. Znovu opakuji, že naším největším vítězství byl fakt, že jsme se k utkání sešli. Za předvedený výkon si tentokrát největší pochvalu zaslouží útočník J.Janoušek, který odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů. Druhým hráčem, kterého bych vyzdvihl je J.Šiška, který držel obranu a navíc se snažil i výrazně podporovat útok.