Ml.dorost - Tn.Rakovník 3:0 (2:0)

30.03.2014 19:33

19.Mistrovské utkání: 30.3.2013 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Tn.Rakovník 3:0 (2:0)

G: Míka 2, Lhota

Sestava:
Jankovský – Slunečko, M.Novák (41.Lhota), Krotil, J.Novák (ŽK) – Vlásek (41.Pešek), M.Procházka, Rataj, Hrubý – Jonuzi (41.Hron), Míka

V 19.kole krajského přeboru bylo na programu derby dvou Tatranů, když jsme na vlastním hřišti hostili ten z Rakovníka. Na podzim jsme tohoto soupeře dokázali porazit až po velikém boji, a tak jsme čekali s čím přijedou hosté nyní. Ovšem už prostý pohled do zápisu o utkání dával tušit, že tentokrát by jsme měli mít převahu, protože za hosty hráli čtyři žáci a i pár kluků co už nastoupili v předchozím zápase za starší dorost. V naší sestavě také došlo k jedné zásadní změně, když jsme si vyměnili brankáře se starším dorostem, a tak za nás zápas odchytal J.Jankovský (r.97) a za starší F.Dřevojan (r.98).

Vstup do utkání jsme měli po dlouhé době velmi dobrý a na soupeře jsme doslova vlétli, z čehož pramenila jedna šance za druhou. Bohužel se opět ukázala bolest snad všech našich mužstev, kterou je žalostná koncovka. Ve 2.minutě se do vápna dostal J.Hrubý, ale střílel pouze vedle. V 13.minutě velká šance D.Míky, kterému míč sklepnul do vápna J.Jonuzi. Ve 14.minutě se ujímáme vedení, když se pohotovou střelou ve vápně prezentuje D.Míka -1:0. V 15.minutě zahazuje naší další velkou šanci M.Procházka. V 16.minutě J.Rataj míjí branku z velmi dobré pozice. V 17.minutě pěkný individuální průnik D.Míky, který soupeř zastavuje ve vápně jen za cenu faulu. Následný pokutový kop M.Procházka neproměňuje a dorážka J.Jonuziho z malého vápna končí vysoko nad. V 18.minutě zahazuje další příležitost aktivně hrající D.Míka. V 20.minutě pěkná akce J.Hrubého, který zatáhl míč podél lajny a přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího D.Míku, který znovu trefuje pouze brankáře. V 21.minutě přichází naše druhá branka, když dobrou práci odvedl J.Rataj a po jeho přihrávce se prosazuje D.Míka – 2:0. V 24.minutě poslal D.Míka pěkný pas do ulice na rozběhlého J.Hrubého, který míč potáhl a přesnou přízemní přihrávkou našel před brankou J.Rataje, který ovšem odkrytou branku netrefil. Bohužel od této chvíle si asi naší hráči začali myslet, že už to půjde samo a naše aktivní hra směrem dopředu byla pryč. Hra se přesunula hlavně do středu hřiště a hrálo se bez větších šancí na obou dvou stranách. Za zmínku stojí nebezpečná situace před naší brankou v 33.minutě.

I přesto, že několik hráčů soupeře už hrálo pouze ze zbytku sil, tak se nám  nedařilo na začátku druhé části vytvořit stejný tlak, jako na úvod utkání. Na druhou stranu je potřeba říci, že přestože náš výkon v druhém poločase nebyl kdovíjaký, tak jsme soupeře docela výrazně převyšovali. Jen škoda, že se nám chtělo vždy hrát jen v krátkých časových intervalech a pak vždy následovala pasáž zápasu, kdy nejevil zájem o hru ani jeden tým a spíše to vypadalo, že to všichni chtějí jen nějak dohrát a nikoliv si zahrát. V 45.minutě se do velké šance dostal střídající F.Hron, ale neuspěl. O minutu později mohl přijít trest na druhé straně, když útočník soupeře zakončoval z bezprostřední blízkosti a J.Jankovský musel předvést skvělý zákrok na brankové čáře. V 56.minutě další nevyužitá příležitost F.Hrona. Stejný hráč nevyužil o minutu později ani krásný centr od J.Nováka a opět mířil vedle. V 58.minutě se míč ideálně odrazil na hranici velkého vápna, kde byl připravený J.Novák, ale nepochopitelně volil nepřesnou tvrdou ránu namísto technického zakončení a míč skončil vysoko nad brankou. V 67.minutě si dobrý výkon pokazil J.Novák, když obdržel zbytečnou žlutou kartu. V 68.minutě nastřelil Rakovník po nenápadné akci tyčku. V poslední minutě jsme se dočkali třetí branky, když na konečných 3:0 upravil krásným gólem z trestného kopu J.Lhota. Za předvedený výkon bych tentokrát nejvíce ocenil D.Míku, J.Nováka a J.Rataje.

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.