Ml.dorost - Sp.Příbram 2:0 (1:0)

15.06.2014 19:27

30.Mistrovské utkání: 14.6.2014 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Spartak Příbram   2:0 (1:0)

G: T.Procházka, Hrubý

Sestava:
Jankovský – Slunečko (41.Vlásek), Krotil, J.Novák (41.M.Novák), Štemberk – Pešek (41.Hrubý), M.Procházka, Lhota (58.Hron), Míka - T.Procházka, Souček (41.Stibor)

Poslední mistrák letošní sezóny jsme hráli na domácím hřišti a jednalo se o prestižní okresní derby se Spartakem Příbram. Na podzim jsme dokázali uspět v poměru 4:2, ovšem je nutno říci, že od té doby šly výkony Spartaku nahoru (příchod nového trenéra), což jsme pocítili i v přípravě, když jsme se stejným soupeřem dvakrát těsně prohráli. Důležité bylo toto závěrečné kolo pro starší dorost, který se vybojovanou výhrou 5:4 nad už jistým přeborníkem krajem dostal na konečnou druhou pozici. My jsme se mohli v konečné tabulce, v případě výhry, posunout na 6.místo.

Hned začátek utkání naznačil, že se bude hrát v tempu a oba se pokusí poslední zápas před letní pauzou ovládnout. Ve 3.minutě se do samostatného nájezdu na brankáře dostal T.Procházka, ale svým zakončením nechal vyniknout brankáře. V 9.minutě naopak zahrozili hosté, když zcela volný hráč po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle. V 12.minutě předvedl aktivně hrající T.Procházka výborný důraz, kterým donutil hostujícího brankáře k velké chybě v rozehrávce a zakončením do odkryté branky nás poslal do vedení 1:0. V 19.minutě další příležitost Spartaku po rohu, ale naštěstí míč opět skončil vedle. V 29.minutě se opakovala situace, která předcházela naší vedoucí brance, ale tentokrát se T.Procházkovi nepodařilo zamířit do branky a jeho pokus o přehození gólmana skončil vedle pravé tyčky.

O poločasové přestávce jsme stejně jako v několika předešlých zápasech provedli většinu střídání, aby si všichni kluci zahráli. Vstup do druhé části jsme měli výborný. Hned v 41.minutě se do dobré pozice dostal D.Míka, který vyslal tvrdou střelu na přední tyč, ale gólman Spartaku předvedl parádní zákrok a míč vytěsnil na roh. V 48.minutě se pěknou střelou z dálky prezentoval M.Štemberk. V 76.minutě mohl naše vedení navýšit F.Stibor, který z trestného kopu nastřelil břevno. Závěr utkání přinesl velké emoce. Hosté v 79.minutě rozehrávali trestný kop, po kterém se hráč Spartaku ocitl v ofsajdu. Hlavní rozhodčí ovšem nesledoval signalizaci pomezního a po souboji ve vápně odpískal pokutový kop, který následně po zjištění, že se jednalo o ofsajd zrušil. Z následné rychlé brejkové akce upravil na konečných 2:0 náš nejlepší střelec J.Hrubý. Celkově se jednalo o podařený závěrečný zápase sezóny, k čemuž přispěli svým výkonem oba dva týmy. Více brankových příležitostí jsme si vytvořili my, ale i hosté ve velmi omlazené sestavě párkrát zahrozili. Z jednotlivců bych tentokrát nejvíce pochválil V.Krotila, M.Štemberka a T.Procházku.

Po zápase následovalo v klubovně na tribuně krátké posezení s obědem a hodnocením uplynulé sezóny. Na závěr chci popřát hráčům r.97 hodně štěstí ve starším dorostu a doufám, že všichni budou pokračovat. Zároveň kluky, kteří v mladší dorostu zůstávají (r.98), musím varovat, že přijde z kategorie žáků několik kvalitních hráčů, takže kdo bude chtít hrát příští rok, bude muset opět poctivě trénovat a přidat k tomu celkově dobrý přístup.     

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.