Ml.dorost - Nymbruk 6:2 (2:2)

25.08.2014 09:48

Mistrovské utkání: 24.8.2014 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Nymburk     6:2 (2:2)

G: Procházka 3, Matoušek, Souček, Mašek

Sestava:
Dřevojan – Vlásek (41.Kejha), Novák (27.Mašek), Šach (41.Čipera), Počepický –  Klíma, Matoušek, Hrubý, Žirovnický (57.Křížek) – Souček (41.T.Procházka), Míka

V dalším domácím zápase jsme hostili Polaban Nymburk, který přijel s velmi mladým týmem (několik žáků) a navíc pár hráčů nejdříve odehrálo zápas za starší. Naopak my jsme tentokrát měli k dispozici 16 hráčů a několik dalších, věkem mladších, jich hrálo pouze za starší. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že bychom měli být v utkání jasným favoritem a připsat si další výhru. Jak jsme avizovali na začátku sezóny, tak v základní sestavě opět došlo k několika změnám, aby si mělo možnost zahrát si krajský přebor více hráčů.

Úvod utkání byl nervózní z obou dvou stran a hrál se dost vyrovnaný, ale neurovnaný fotbal. Nám se bohužel nepodařilo srovnat s rolí favorita a kluci si pravděpodobně mysleli, že to půjde  „samo“. V 10.minutě se dokonce po zaváhání v naší obraně dostal soupeř do vedení 0:1. V 19.minutě se nám podařilo srovnat, když J.Žirovnický rychle rozehrál autové vhazování, míč poslal za obranu, kde si krásně naběhl L.Matoušek a s přehledem kolem brankáře levou nohou rozvlnil síť – 1:1. V 21.minutě zlikvidoval F.Dřevojan výborným reflexem nohou velkou šanci hostů. V 25.minutě nás do vedení, svou první brankou v krajském přeboru, poslal T.Souček, který využil toho, že J.Hrubý vybojoval míč a připravil mu ho před prázdnou branku – 2:1. V 27.minutě odešel ze hřiště M.Novák, který odehrál většinou zápasu už za starší dorost a nahradil ho J.Mašek. V 33.minutě Nymburk rozehrával trestný kop, ale naše obrana bohužel opět zaváhala a bylo vyrovnáno – 2:2.

Do druhé části jsme provedli v sestavě několik změn a přesunů. Na lavičce jsme tentokrát měli hlavně hráče, kteří jinak hrají v základu, a tak na hřiště měla přijít kvalita a utkání se zlomit na naší stranu. Ze hřiště odešli V.Vlásek, M.Šach a T.Souček, které nahradili T.Procházka, M.Kejha a T.Čipera. Výrazným způsobem se zlepšila naše postupná rozehrávka a Nymburk jsme začali jasně přehrávat, což ovšem bylo způsobeno i těmi faktory, na které jsem upozorňoval v úvodu. V 53.minutě předvedli krásnou narážečku J.Hrubý s T.Procházkou, který nás následně poslal do vedení 3:2. V 56.minutě to byl ten samý hráč, který si naběhl na dlouhý nákop J.Maška, prohodil si vybíhajícího brankáře a do prázdné branky skóroval na 4:2. V 57.minutě neuspěl ve velké šanci D.Míka, který se ocitl sám před brankou. V 57.minutě jsme naposledy vystřídali, když J.Žirovnického nahradil V.Křížek. V 63.minutě další nevyužitá příležitost D.Míky. V 66.minutě na téhož hráč byl faul v pokutovém území a J.Mašek z penalty zvýšil na 5:2. V 68.minutě ještě jednou zahrozili i hosté, ale F.Dřevojan předvedl výborný zákrok na lajně. V 71.minutě se druhého hattricku ve dvou zápasech po sobě dočkal T.Procházka, který postupoval sám na branku od půlící čáry – 6:2. V 75.minutě ještě nebezpečně vystřelil z vápna D.Míka, ale brankář jeho pokus vytáhl na roh. I ve třetím zápase sezóny jsme tedy nakonec dokázali zvítězit a využít faktu, že v úvodu nám los přidělil několik slabších soupeřů. Za zmínku stojí fakt, že T.Procházka vstřelil v úvodních třech zápasech celkem 7 branek.

Pochválit musím opět i všechny, kteří pomohli starším a tentokrát z toho byla výhra 2:0 a posun do čela tabulky!  

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.