Ml.dorost - MFK Dobříš 2:1 (1:0)

11.08.2014 07:50

1.Mistrovské utkání: 10.8.2014 (hř. Tatran, Sedlčany)

Ml.dorost – MFK Dobříš      2:1 (1:0)

G: Mašek, Procházka

Sestava:
Dřevojan – Kejha, Novák, Mašek, Počepický (62.Křížek) – Klíma (51.Žirovnický), Lhota, Čipera, Hrubý – Souček (41.Vlásek), Procházka

Los krajského přeboru nám hned na úvod nové sezóny přisoudil nováčka soutěže MFK Dobříš, a tak jsme nový ročník začali okresním derby. Do utkání jsme určitě vstupovali jako favorité, protože většina hráčů soupeře byli loňští žáci, i když nesmíme zapomínat fakt, že se jim podařilo vyhrát I.A třídu žáků a zajistit postup Dobříši i v této kategorii. Na druhou stranu i náš tým se teprve postupně skládá, když někteří hráči už nastupují za starší, část jich přišla ze žáků a několik kluků dokonce poznává poprvé krajskou soutěž (dosud hráli pouze okresní přebor žáků). Jedna věc byla pro oba dva týmy stejná, protože někteří kluci chyběli ještě z důvodů prázdninových dovolený a brigád.

Ze začátku se hrálo z obou stran velmi opatrně, ale postupně se začala projevovat naše fyzická i herní převaha. Přibližně od poloviny prvního poločasu už jsme víceméně utočili pouze my a soupeř bránil v deseti lidech kolem svého velkého vápna. V 16.minutě se v dobré příležitosti po rohovém kopu ocitl M.Novák, ale hlavou mířil nad branku. V 31.minutě, opět po rohu, nastřelil T.Čipera hlavou břevno! V 32.minutě už jsme se dočkali zasloužené branky, když T.Procházka výborně zatáhl míč po pravé straně a přihrál pod sebe na nabíhajícího J.Maška, pro kterého nebyl problém přízemní ranou prostřelit vše před sebou – 1:0. V 37.minutě předvedl další pěknou individuální akci T.Procházka, když přešel přes dva bránící hráče a následnou střelou trefil břevno!

O přestávce jsme kluky nabádali k tomu, aby se pokusili hru zrychlit a nenechávat hostům čas na návrat a zformování obrany, která se nám příliš nedařila prorazit. Bohužel obraz hry se příliš nezměnil a většinu druhé části jsme opět útočili do zavřené obrany. V 54.minutě se nám naštěstí podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Střídající J.Žirovnický rozehrál s T.Procházkou roh nakrátko a druhý jmenovaný pěknou přízemní střelou na zadní tyč zdvojnásobil naše vedení – 2:0. V 63.minutě se po centru J.Lhoty objevil v dobré příležitosti J.Hrubý, ale mířil pouze do brankáře. V 64.minutě předvedl zbytečně tvrdý zákrok V.Vlásek a viděl žlutou kartu. V 65.minutě dokázali hosté snížit na 2:1, když jsme špatně bránili trestný kop, protože několik hráčů nabíhalo zcela volných a jeden z nich míč tečoval do naší branky. Zdálo se, že závěr utkání ještě přinese drama, ale nebylo tomu tak. Od této chvíle jsme hru opět víceméně kontrolovali a naopak jsme ještě mohli naše vedení zvýraznit. V 76.minutě J.Hrubý zatáhl míč do vápna a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování V.Křížka, který ovšem v dobré pozici netrefil branku. První mistrovský zápas letošní sezóny jsme vyhráli zcela zaslouženě, ale do dalších zápasů se musíme zaměřit na střílení více branek. Velkou pochvalu si zaslouží hra celé obrany, i když tentokrát je to za hru směrem dopředu, konkrétně za snahu o rozehrávku všech akcí po zemi a časté přenášení hry. Z ofenzivních řad byl naším nejnebezpečnějším hráčem T.Procházka, který byl i u obou dvou branek.

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.