Konečně vítězství! Porazili jsme Hořovicko 6:2

Ml.dorost - Hořovicko     6:2 (2:0)

G: Květ, Delijannis, Hron, Tomášek, Janoušek, Šiška

Sestava:
Jankovský – Štemberk, Krotil, Hofman (65.Kopka), Šiška – Otradovec, Skalický, Květ, Delijannis (41.Rataj) – Tomášek (61.Novák), Hron (54.Janoušek)

Domácí utkání s Hořovickem se na přání soupeře předehrávalo již ve středu, což pro nás bylo výhodné, protože jsme mohli počítat s téměř kompletním kádrem, včetně R.Květa. Vedle osvědčených opor dostali opět v základní sestavě příležitost i dva starší žáci (F.Hofman a F.Hron) a svým výkonem se úspěšně podíleli na konečném výsledku. Soupeř byl před zápasem v tabulce pod námi (výsledky v poslední době nic moc), což značilo, že do utkání musíme jít pouze s jedním jasným cílem, což bylo vítězství. O naší předpokládané hře už hodně napověděla sestava, v které bylo hodně ofenzivních typů.

Hned od úvodu jsme byli aktivnějším týmem, ale hrát kombinačně se příliš nedařilo. V 6.minutě dobíhal důrazně dlouhý pas F.Hron a byl zfaulován těsně vedle vápna. Rozehrávku si vzal na starost D.Otradovec a jeho centr usměrnil na zadní tyči R.Květ hlavou do branky – 1:0. Ze vstřelené branky jsme se radovali po 370 minutách! I v dalším průběhu první části byla převaha na naší straně, ale je potřeba si říci že to ani z naší strany nebyl žádný skvělý výkon. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků, které se nám naštěstí většinou dařilo likvidovat už před pokutovým územím. Druhou branku jsme vstřelil v 26.minutě, když přihrávku od R.Květa přebral N.Delijannis, pronikl do vápna a přesnou střelou na zadní vingl zvýšil na 2:0. O poločase dochází ke střídání, když unaveného N.Delijannise (delší dobu nehrál, a po zranění) nahradil J.Rataj. Ve 48.minutě unikl po levé straně L.Tomášek, nacentroval před branku, kde dobíhal F.Hron a svým prvním gólem za dorost zvýšil na 3:0. V 52.minutě byl ve vápně sražen D.Skalický a pískala se penalta. K její exekuci byl určen J.Šiška, ale Dan si věří a  penaltu jde kopat – bohužel neproměnil. V 54.minutě střídání Hron-Janoušek. V 56.minutě se do obrovské šance prodral J.Rataj, ale bohužel mířil pouze do brankáře. V 57.minutě se po obrovském závaru před brankou nejlépe zorientoval L.Tomášek a zvýšil na 4:0. V 61.minutě J.Šiška rozehrával trestný kop od poloviny hřiště, dlouhý nákop mířil na branku, kde si s ním hostující gólman nedokázala poradit a pro J.Janouška nebyl problém míč doklepnout do branky – 5:0. Ve stejně minutě střídání L.Tomášek-J.Novák. V 63.minutě dostáváme možnost kopat další penaltu (faul na D.Otradovce), ke které už se tentokrát staví určený exekutor J.Šiška a tvrdou střelou upravuje na 6:0. V 65.minutě odchází ze hřiště F.Hofman a nahrazuje ho V.Kopka. V 70.minutě přichází velká chyba D.Skalického, když ztrácí míč na našem vápně a soupeř snižuje na 6:1. Hned o minutu později fauluje v našem vápně V.Krotil a z penalty to je 6:2. V 76.minutě hostující obrana zastavuje J.Rataje pouze za cenu faulu v pokutovém území a dostáváme možnost kopat třetí penaltu. Tentokrát se její exekuce ujímá kapitán D.Otradovec, ale míří pouze do tyče. Konečný výsledek zápasu tedy zůstává 6:2. Herně jsme v tomto utkání opět nijak nenadchli, ale je důležité že jsme slabého soupeře dokázali porazit výrazným rozdílem, což by mohlo kluky zase trochu nakopnout do dalších zápasů. Nesmí se všem opakovat takové zbytečné chyby jako dnes. Ať už se jedná o dvě zahozené penalty a dále o naprosté podcenění závěru, kde jsme dovolil soupeři zbytečně snížit. Z jednotlivců tu tentokrát nebudu nijak konkrétně vypichovat, protože většina hráčů předvedla slušný výkon a bylo by nespravedlivé na někoho zapomenout. Přesto se o třech jménech musím zmínit. Svým výkonem potěšili oba žáci, když F.Hron ukázal, že je opravdovým útočníkem s tahem na branku a F.Hofman vynikal v obranné činnosti. Třetím hráčem je M.Štemberk, který hlavně v druhé části předváděl velmi aktivní výkon, když se snažil o uklidnění rozehrávky v obraně a zároveň se několikrát pokoušel i míč vyvézt a zaútočit.