Ml.dorost – FK Čáslav 1:0 (0:0)

08.10.2014 14:14

9.Mistrovské utkání: 5.10.2014 (hř. Tatran)

Ml.dorost – FK Čáslav   1:0 (0:0)

G: Procházka

Sestava:
Dřevojan – Počepický, Čipera, Novák (41.Lhota), Vlásek –  Křížek (41.Kejha), Matoušek, Klíma, Žirovnický – Souček (41.Procházka), Mašek

Vzhledem k sobotním výsledkům se nám opět naskytla možnost vrátit se na úplné čelo tabulky. Potřebovali jsme k tomu ovšem naplno bodovat proti Čáslavi, tedy týmu, který dosud inkasoval nejméně branek. I tentokrát jsme se museli vypořádat s několika absencemi a navíc opět dost lidí nejdříve hrálo za straší. Kluky jsme před zápasem upozorňovali na již zmíněný fakt, že soupeř málo inkasuje, a že je potřeba k utkání přistoupit hned od začátku maximálně soustředěně.

Od úvodních minut bylo zřejmé, že se bude jednat o vyrovnané utkání, které příliš brankových šancí nepřinese, protože obě dvě družstva se soustředila nejdříve na defenzivu a až v případě nějaké nedůslednosti soupeře se objevovali pokusy o rychlé útočné akce. V 15.minutě se k pěkné křížné střele dostal J.Žirovnický, ale mířil těsně vedle vzdálenější tyče. V 17.minutě si stejnou šanci vytvořila i Čáslav a pro nás naštěstí i s podobným koncem. V 38.minutě sebral T.Souček míč váhajícímu obránci a postupoval na branku soupeře. Protože byl obtěžován hostujícímu hráči, tak zvolil rychlé překvapivé zakončení bodlem, které brankářovi nadělalo velké problémy, ale bohužel skončilo pouze naším rohovým kopem.

Do druhé části jsme vystřídali všechny hráče z lavičky, a protože se jednalo o kluky pravidelně hrající i za starší dorost, tak jsme čekali výrazné oživení hry. Tento předpoklad se naplnil a v druhé části jsme soupeře přehráli, i když se nejednalo o žádný zdrcující tlak. V 48.minutě se ve výborné pozici objevil J.Lhota, ale jeho pokus o přehození brankář vystihl. V 67.minutě přišla velká nepříjemnost, když po jednom ze soubojů ve středu pole musel z utkání odstoupit J.Klíma (zranění kolena). Závěr jsme museli dohrát v „deseti“. V 70.minutě se k jednomu ze svých velkých průniků odhodlal L.Matoušek, individuálně se dostal až k brance soupeře, a i když jeho střelu ještě brankář vyrazil, tak na dorážku dobíhajícího T.Procházky už nemohl dosáhnout – 1:0. Závěrečná desetiminutovka už žádné dramatické situace nepřinesla, protože kluci zvládli hru v oslabení dobře a soupeře nepustili do závěrečného tlaku. Všechny hráče, kteří v utkání nastoupili, musím pochválit za předvedenou bojovnost a snahu pořád hrát na vítězství i proti takto silnému soupeři. Z jednotlivců bych nejvíce ocenil výkon T.Čipery, L.Matouška a poté i střídajících hráčů.    

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.