Remíza se silnou Čáslaví na domácím hřišti

Mistrovské utkání: 7.10.2012 – 9.kolo

Ml. dorost - Čáslav     1:1 (0:1)

G: Šiška

Jankovský – Šiška, Krotil, J.Novák, Delijannis (68.Kopka), Janoušek (55.Slunečko) – Otradovec, Lípa, Květ, Rataj (41.M.Procházka) – Tomášek (73.Pešička)

V druhém ze série tří zápasů s favority soutěže (Neratovice, Čáslav, Benešov) jsme na domácím hřišti hostili FK Čáslav, které prozatím patřilo třetí místo. Z kádru jsme tentokrát nemohli počítat pouze s M.Štemberkem, který se omluvil z rodinných důvodů. Do utkání, které se hrálo ve velmi chladném počasí a v neustávajícím dešti, jsme opět vstoupili s obranou taktikou, když jsme hráli pouze na jednoho útočníka a pět obránců. Klukům jsem ovšem zdůrazňoval, že budeme bránit aktivně, což znamenalo dobrý pohyb celého obraného bloku s včasným předskakováním a po zisku míče snaha o normální kombinační útočné akce. Rozhodně jsme se nechystali jen zakopat na našem velkém vápně a odkopávat. Od začátku bylo zřejmé, že se nebude jednat o zápas, v kterém by se hrál otevřený fotbal „nahoru-dolu“, ale to vůbec neznamenalo, že by se jednalo o nezajímavé utkání. Po většinu prvního poločasu měl míč na kopačkách soupeř, ale nedařilo se mu najít recept na naší organizovanou defenzivní hru. Několik náznaků šancí přišlo pouze po standardních situacích (trestné kop, rohy). Nám se několikrát podařilo založit velmi nadějný protiútok a po kombinaci na krátkou vzdálenost se zdálo, že by jsme si mohli vytvořit i nebezpečné situace před brankou soupeře. Bohužel ovšem většinou naše snaha končila ještě před velkým vápnem soupeře. Právě po takovéhle situaci v 36.minutě přišla i jediná branka první části. Rychlou kombinací jsme si vytvořili nadějnou střeleckou pozici, ale došlo ke ztrátě míče a z následného protiútoku šel soupeř do vedení 0:1. Došlo tedy k podobné situaci jako minulý týden v Neratovicích, kde jsme také inkasovali těsně před přestávkou. Taktika do druhého poločasu zůstala stejná, s tím že podle vývoje kdyžtak hru později více otevřeme a pokusíme se srovnat. Druhá část už přeci jenom přinesla více zajímavých situací, a k naší radosti na obou dvou stranách. V 51.minutě nás od druhé inkasované branky zachránil D.Otradovec, který vykopl míč z brankové čáry! Hra hostů už ovšem v těchto chvílích nebyla tak dominantní, jak v první části, za což určitě mohlo několik střídání a také pocit, že se jim nemůže nic stát. V 55.minutě jsme se tedy rozhodli pro změnu rozestavení a hru na dva útočníky, když na levé křídlo se posunul J.Šiška.  Od této chvíle se hra více než vyrovnala, a byli jsme to spíše my, kdo se více tlačil do útoku. V 58.minutě našel V.Lípa pěknou ulicí rozběhnutého J.Šišku, ale ten bohužel na podmáčeném trávníku uklouzl. O minuty později zachránil hosty brankář, který skvěle zasáhl a vytáhl střelu hlavou mířící do branky na další roh! V 61.minutě náš obrovský tlak vyvrcholil vyrovnávací brankou, když R.Květ narýsoval výbornou kolmici na naběhnuvšího J.Šišku, který dokázal v pádu obstřelit z 22 metrů hostujícího brankáře a vyrovnal na 1:1. V 66.minutě se ještě individuálně od pravé lajny probíjel R.Květ a svojí akci zakončil střelou na zadní tyč, která skončila jen těsně vedle. V závěru utkání už si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvořit žádnou větší příležitost, a když se nám podařilo ubránit sérii tří rohů v poslední minutě, tak jsme se mohli spokojeně radovat z vybojované remízy. Pochválit za výkon v utkání tentokrát musím hlavně středovou čtveřici Květ-Lípa-Novák-Delijannis, která po celý zápas odváděla dobrou defenzivní práci a navíc se pokoušela ve spolupráci s krajními záložníky o založení útočných akcí. Vyzdvihnout musím také J.Šišku, který si bezchybně splnit obrané povinnosti a po následném přesunu do útoku udělal přesně to, proč jsem ho tam poslal – vstřelil vyrovnávající branku. Příští týden  hostíme opět na domácí půdě v sobotu 13.10.2012 vedoucí tým soutěže SK Benešov (12:30 hod).