Mistrovské utkání: 11.11.2012 – 14.kolo

Ml. dorost – Brandýs-Boleslav    1:3 (1:2)

G: Květ

Jankovský – Delijannis, Krotil, J.Novák (64.Hofman), Kopka (50.Sirotek), Štemberk (60.Janoušek) – Otradovec, Lípa, Květ , M.Procházka – Rataj (50.Tomášek)

Tentokrát jsme na domácím hřišti hostili Brandýs-Boleslav, což je mužstvo z horní části tabulky. V utkání starších dorostů (7:1) nastoupili z našeho kádru R.Květ a M.Procházka. Do utkání tentokrát nastoupila mírně pozměněná sestava, což bylo způsobeno hlavně nemocemi a dalšími absencemi. Navíc jsme se vrátili k defenzivnějšímu rozestavení s jedním útočníkem a pěti obránci, které praktikujeme proti silnějším soupeřům. Z hráčů konkrétně chyběli J.Šiška, L.Slunečko a naopak po delší nemoci se vrátili L.Tomášek a J.Janoušek. Na začátek musím konstatovat, že předzápasové příprava tentokrát nebyla úplně stoprocentní, protože došlo k několika organizačním problémům, které bylo nutné řešit. Úvod utkání přinesl opatrný fotbal, kdy se nám dařilo útočné snahy hostů bez problémů eliminovat. V 8.minutě ovšem unikl hráč Brandýsa po levé straně naší obrany a z jeho následné přihrávky vytěžil hostující útočník vedoucí branku – 0:1. V 20.minutě J.Novák našel pěknou kolmicí ve vápně J.Rataje, ale ten ve vyložené příležitosti nastřelil jen nohy brankáře! Trest přišel ve 23.minutě, když hostující hráč proč přes několik našich hráčů na hranici vápna a pěknou střelou k tyči zvýšil na 0:2. Při tomto gólu se znovu ukázalo, že kluci nehrají pořádně do těla a soupeři nechávají příliš místa, protože při větším důrazu tato branka nemusela padnout. A protože naše defenzivní taktika v tuto chvíli ztratila smysl a bylo potřeba také zaútočit, tak jsme přešli od 25.minuty na klasické rozestavení 4-4-2, když se na pravý útok posunul M.Štemberk a pravého obránce šel hrát V.Kopka. V 28.minutě právě M.Štemberk zatáhl míč po pravé straně a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování M.Procházku, který bohužel nastřelil jen brankáře. Branky jsme se dočkali v 29.minutě, když si míč před vápnem připravil R.Květ a přesnou přízemní střelou k tyči snížil na 1:2. Hned v následující minutě nás podržel J.Jankovský, který zlikvidoval dvě obrovské šance. V posledních deseti minutách první části jsme byli lepším týmem (na soupeře začala doléhat únava, protože téměř všech 11 hráčů zasáhlo do utkání staršího dorostu, 6 v základní sestavě a někteří ostatní jako náhradníci) a zdálo se, že je šance na srovnání skóre. V 32.minutě zahrával R.Květ trestný kop z hranice vápna a jeho střela skončila jen těsně nad. Žádnou šanci už jsme si bohužel i přes mírnou převahu nedokázali vytvořit a naopak ve 40.minutě jsme ještě měli štěstí, když nenápadná hlavička po rohu orazítkovala naše břevno. V kabině si byli všichni vědomi toho, že obdržené branky byli dost zbytečné, že soupeři ubývají síly a na klucích bylo vidět odhodlání pokusit se na hosty vlítnout a skóre vyrovnat. Bohužel hráči Brandýsa si o poločasové přestávce dostatečně odpočinuli a hned od začátku druhé části byli lepším celkem. V 57.minutě se jim navíc podařilo vstřelit po závaru před naší brankou třetí gól – 1:3. Navíc ještě několik dalších šancí zlikvidoval J.Jankovský a dvakrát jsme vykopávali míč z brankové čáry (J.Novák a D.Otradovec). V 75.minutě ještě přebral R.Květ pěknou příhrou od M.Procházky, ale následné zakončení skončilo těsně vedle. Utkání nakonec tedy skončilo zaslouženou výhrou hostů 1:3. Narozdíl od minulého zápasu jsme tentokrát ovšem podali lepší výkon, protože kluci se pokoušeli o kombinace, ale i rychlé protiútoky a celkově i bojovnost a zapálení pro hru bylo o mnoho procent lepší. Faktem je, že většina týmů (Brandýs také), kterými hrajeme má k dispozici daleko starší kádr a naše výkony jsou příslibem do příští sezóny, kdy bude navíc mužstvo posíleno o hráče silného ročníku 1998. Mezi naše nejlepší hráče tentokrát patřili J.Jankovský, V.Krotil, J.Novák a R.Květ. Příští týden jedeme do Velkého Borku, který je na tom s námi tabulkově podobně, což nám dává za jasný cíl pokusit se o výhru.