Mistrovské utkání: 13.4.2013 – 20.kolo

Ml.dorost – Beroun    0:3 (0:2)

Jankovský – Štemberk, Krotil, J.Novák, Delijannis – Sýkora, Lhota,Otradovec – Janoušek, Skalický
střídali: Sirotek, Hofman, T.Procházka, Vlk, Pešek

Dalším soupeřem, s kterým jsme se na domácí půdě střetli byl Beroun, na jehož hřišti jsme na podzim inkasovali deset branek. Bohužel stejně jako minulý týden jsem měl velké problémy s kádrem, protože mnoho hráčů se omluvilo pro zranění a nemoc. Naštěstí se tentokrát našlo dost starších žáků, kteří nám byli ochotní jít pomoct. V 1.minutě vystihl D.Skalický hostující rozehrávku, ale zakončoval slabě do gólmana. Trest přišel hned ve 3.minutě, když nepokrytý hráč na vápně zakončoval přesnou střelou na 0:1. Už v 12.minutě jsme museli vynuceně střídat, protože N.Delijannis si obnovil zranění stehenního svalu a navíc se přimotal do konfliktu s jedním protihráčem a hrozilo vyloučení. V 29.minutě se povedlo dobrá spolupráce útočné dvojici T.Procházka a D.Skalický, kteří se prokombinovali až do vápna, ale střela druhého jmenovaného skončila těsně vedle. V 30.minutě se hosté dostali do velké šance, když střelu zblízka vyrazil J.Jankovský na roh. Bohužel jeho rozehrávku jsme si nepohlídali a nabíhající hráč zvýšil na 0:2. Vstup do druhé časti jsme měli velmi podařený, na čemž měl velkou zásluhu střídající P.Sirotek, který hru oživil. Hned ve 42.minutě se mu důrazem podařilo vybojovat míč, proniknout do vápna a z jeho následné přihrávky pod sebe zakončoval D.Skalický. Bohužel ani tentokrát nebyla střela dostatečně tvrdá a přesná a brankář s ní neměl problémy. V 51.minutě došlo k velkému závaru před hostující brankou, ale nikomu z našich se nepovedlo míč protlačit do branky, když nejblíže k tomu měl J.Janoušek. V 60.minutě přišel velký comeback Jana Peška, který se na hřiště podíval poprvé po více než roce od těžké zlomeniny nohy. Definitivně o výsledku utkání rozhodla 63.minuta, když hosté skórovali potřetí – tentokrát dorážkou trestného kopu (od břevna k dobíhajícímu hráči) – 0:3. V průběhu utkání jsem postupně vystřídal všechny hráče, kteří byli k zápasu nominováni, a tak v závěru se už zápas spíše jen dohrával. Poslední velkou šanci měli hosté v 78.minutě. Oproti hrozivému podzimnímu debaklu je to lepší, ale bohužel je to stále prohra.. Na druhou stranu si musíme říci, že soupeř měl skoro na všech postech kvalitnější hráče než my a od větší porážky nás zachránil také fakt, že jich mnoho nastoupilo už za starší. Našim největším problémem v tomto zápase byl rychlý přesun po hřišti v reakci na míč. V útočné fázi jsme nedostatečně doplňovali útočníky a při bránění se nedařilo dostatečně rozestavení posouvat, aby napadání soupeřovi rozehrávky mělo větší smysl. Z našeho mužstva bych tentokrát rozhodně vyzdvihl výkon Dana Skalického, který na hřišti bojoval po celý zápas na 100%, čímž se dostal do několika příležitostí a zároveň hostům znepříjemňoval rozehrávku. Velmi dobře utkání zvládl také Vojta Krotil na pozici stopera, přestože utkání hrál s nedoléčeným zraněním nohy.

Příště hrajeme v neděli 21.4.2013 od 12:30 v Kunicích.