Mistrovské utkání: 21.4.2013 – 21.kolo

Kunice –  Ml. dorost     1:1 (0:1)

G: Lhota

Jankovský – Šiška, Krotil, J.Novák, Skalický – Otradovec, M.Procházka, Lhota (41.Vlásek), Sýkora – Janoušek, Kopka (62.Němec)

Stejně jako v několika předešlých zápasech jsem mohl počítat jen s výrazně oslabenou částí kádru. K utkání s naším tabulkovým sousedem do Kunic nakonec odjelo pouze 10 mladších dorostenců, které doplnili tři žáci. Přestože je na tom soupeř v tabulce skoro stejně jako my, tak jsme z podzimní části věděli, že bude mít opět věkovou i výškovou převahu. Tento předpoklad se naplno projevil, protože za domácí nastoupilo celkem 10 hráčů ročníku 1996. Jasným pokynem do utkání bylo co nejvíce hrát po zemi, snažit se o přidržení míče, zklidnění hry a přesnou přihrávku. Naopak jsem kluky upozorňoval, že je naprostý nesmysl s tímto soupeřem hrát vzduchem, případně se pouštět do nějakých velkých fyzických soubojů a sprintů. Tempu hry soupeře jsme celkem stačili prvních 20 minut, v kterých jsme předvedli i několik nápaditých kombinačních akcí, ale bohužel vždy skončili na hranici velkého vápna. Za úvod utkání musím pochválit oba střední záložníky J.Lhotu a M.Procházku, kteří se snažili plnit to co se jim před utkáním řeklo. Přesto je ovšem nutné říci, že převahu hned od začátku utkání měl soupeř a dokázal si připravovat jednu šanci za druhou. Největší problémy nám dělali centrované míče do vápna, ať už ze hry, či z rohových kopů. Ve všech případech bylo ovšem zakončení nepřesné nebo dobře zasáhl J.Jankovský. My jsme se k zakončení akce střelou na bránu dostali v prvním poločase pouze dvakrát, a jak se později ukázalo bylo to i za celý zápas. Oba střelecké pokusy měl na svědomí J.Lhota, když nejprve v 15.minutě střílel z vápna, ale jen do náruče gólmana a v 33.minutě, kdy jsme se radovali z branky. Obrovský podíl na brance má M.Procházka, který šel do souboje o centrovaný míč s domácím brankářem, ten se soustředil hlavně na Martina, došlo ke vzájemné srážce a Jan Lhota doklepával z hranice penalty do poloodkryté branky – 0:1. V závěru první půle ještě měli domácí dvě velké šance na vyrovnání, ale ani v jednom případě netrefili branku. Do druhého poločasu došlo v našem mužstvu k jednomu střídání, když zraněného střelce branky J.Lhotu nahradil další žák V.Vlásek. Taktéž došlo ke změně v rozestavení, které se teďka více přibližovalo systému 5-3-2 a cílem bylo co nejvíce zahustit prostor před pokutovým územím. Velký tlak Kunic pokračoval hned od první minuty druhé části a naše obrana byla stále v permanenci. V 55.minutě přišel bohužel vyrovnávací gól, když jsme si před vlastní brankou počínali nedůrazně a domácí protlačili zblízka míč za brankovou čáru – 1:1. Obraz hry se ovšem nezměnil a stále se střídali momenty, kdy akce domácích zastavila skvěle naše obrana či brankář, a nebo situace v kterých hráči Kunic nedokázali trefit prostor mezi tyčemi. Naše hra směrem dopředu už v tuto chvíli bohužel téměř nefungovala a většinou se nám nedařilo udržet míč ani po výkopu od branky, či dlouhém pasu z obrany. V 62.minutě odešel ze hřiště V.Kopka a nahradil ho D.Němec, který ještě také věkově spadá do kategorie žáků. Bohužel jsme se opět nedokázali v druhé části vyvarovat několika faulů v okolí vápna a rohových kopů, čímž jsme domácím ještě více dávali možnost na zvrácení výsledku. S postupujícím čase ovšem začínali být hráči Kunic více pod tlakem, že něco musí udělat a hra se jim přestala dařit. V posledních pěti minutách už si prakticky nebyli schopni vytvořit možnost na vstřelení branky a nám se naopak několikrát povedlo míč podržet na půlce soupeře, či vybojovat několik autových vhazování za sebou. Ve chvíli, kdy na světelné tabuli vypršel hrací čas, tak hlavní rozhodčí zápas ukončil a mohli jsme se radovat z velmi těžce vybojovaného bodu. Směrem dopředu jsme toho v tomto utkání příliš nepředvedli a nejvíce práce tentokrát měla naše obrana, kterou musím celou pochválit a to včetně brankáře. Jmenovitě je potřeba vyzdvihnout hlavně výborný výkon D.Skalického na pozici pravého obránce. Pochvalu si ovšem tentokrát zaslouží všichni za bojovnost a snahu za každou cenu bodovat. Příští týden hrajeme doma se silnými Neratovicemi, a tak doufám že už konečně bude k dispozici více hráčů.

Připomínám, že kdo ještě nezaplatil, tak je potřeba co nejdříve přinést příspěvky 1200 Kč + 100 Kč!!!