Mistrovské utkání: 16.9.2012 – 6.kolo

Beroun - Ml. dorost     10:1 (5:1)

G: Květ

Jankovský – Šiška, Krotil, J.Novák (51.Novák), Delijannis (56.Kopka) – Štemberk, Lípa, Květ, Otradovec – Tomášek (58.Janoušek), Rataj

Dalším naším soupeřem byl Beroun, který měl dosud stejně bodů jako my, ale nutno podotknout, že většinu jich vybojoval se silnými soupeři, a tak se dal očekávat další velmi těžký zápas. Z hráčů jsem tentokrát nemohl počítat s dlouhodobě zraněným M.Procházkou a z „pracovních“ důvodů byl omluven J.Pešička.

Utkání předcházel dosti nepěkný závěr střetnutí starších dorostů, v kterém došlo k mnoha sporným výrokům rozhodčích ve prospěch domácích a vyvrcholilo to tvrdým nepotrestaným penaltovým zákrokem v poslední minutě. Atmosféra byla velmi vypjatá a bohužel i někteří naší hráči se více věnovali těmto věcem než soustředění na náš zápas. Samotný vstup do utkání se nám vyvedl, protože hned ve 2.minutě vypíchl R.Květ nepřesnou rozehrávku domácího obránce a po samostatném úniku prostřelil brankáře – 0:1. Ovšem hned od této chvíle nás začalo domácí družstvo převyšovat prakticky ve všech herních činnostech a bylo jen otázkou  času, kdy inkasujeme. Berounu se podařilo srovnat v 9.minutě, když zakončoval zcela volný hráč na hranici vápna – 1:1. V 12.minutě se ještě do náznaku rychlého brejku hnali L.Tomášek a J.Rataj, ale domácí obrana míč v klidu sebrala. V 13.minutě využili domácí rozhozené obrany a otočili na 2:1. V 17.minutě přišel nedůraz před naší brankou a bylo to 3:1. V dalších minutách se nám podařilo útoky domácích trochu eliminovat, ale nakonec jsme do přestávky stejně ještě dvakrát inkasovali (34. a 36.minuta) a do kabin se šlo za stavu 5:1. O přestávce došlo k ujasnění taktiky a herního stylu na druhý poločas, kde se nabízela možnost začít pouze bránit a snažit se už pokud možno neinkasovat, ale v tom za takového stavu  nevidím žádný význam, a tak naopak bylo jasně řečeno, že se pořád budeme pokoušet hrát kombinačně a pokusíme se vstřelit nějaké branky. Vstup do druhé části se nám bohužel nevydařil a domácí ihned odskočili na 6:1. V dalším průběhu druhé poločasu se ovšem naše hra zlepšila a dokázali jsme si vytvořit i několik dobrých příležitostí. Do těch největších se dostali R.Květ, J.Rataj, J. Šiška, ale bohužel branka se nám vstřelit nepodařila. Naopak domácí ještě několikrát využili naší otevřené obrany a nakonec vyhráli vysoko 10:1. Nutno říci, že poslední tři branky jsme inkasovali až v úplném závěru, kdy jsme navíc už hráli pouze v deseti, protože pro zranění musel odstoupit M.Štemberk (náhradníci už byli na hřišti). Na závěr musím konstatovat, že vysoké vítězství domácích je naprosto zasloužené, protože předvedli velmi kvalitní výkon a ještě mnoho dalších šancí neproměnili. Jednoduše shrnuto Beroun byl zatím jasně nejsilnější tým, s kterým jsme se letos střetli a pokud bude předvádět podobné výkony, tak je jednoznačným favoritem na přední příčky. Hlavní rozdíl mezi oběma celky byl tentokrát v organizaci hry, protože všichni domácí hráči byli neustále v pohybu a stále si hledali volné prostory a naší kluci nestíhali včas reagovat a hráče si přebírat.  Dalším problémem v naší hře je fakt, že během zápasu ztratíme mnoho míčů jen tím, že se někam odkopnou namísto jednoduché rozehrávky, a naše obrana se tak dostává pod neustálý tlak. Pozitivně lze hodnotit herní zlepšení v druhé části, a i dobré zapojení střídajících hráčů. Našimi nejlepšími hráči byli tentokrát Roman Květ (odehrál půl hodiny i za starší dorost!) a brankář Jiří Jankovský (odchytal i celé utkání starších), který zlikvidoval ještě plno dalších příležitostí. Před dalším utkáním si budeme muset ujasnit některé věci, které bude nutné v naší hře dodržovat a pravděpodobně dojde také k několika změnám v základní sestavě, abychom zkusili do hry vnést něco nového. Příště hrajeme doma v sobotu 22.9.2012 od 12:30 a naším soupeřem budou Kunice.