Beroun - Ml.dorost 1:5 (1:1)

03.09.2014 12:38

4.Mistrovské utkání: 31.8.2014 (hř. Beroun – UMT)

ČLU Beroun – Ml.dorost    1:5 (1:1)

G: Hrubý 2, Matoušek, Míka, Dřevojan (p)

Sestava:
Dřevojan – Vlásek, Novák, Žirovnický, Počepický –  Klíma (41.Kejha), Matoušek, Hrubý, Míka (53.Hofman) – Kovárna (41.Lhota), T.Procházka

Podle dosavadních výsledků nás měl čekat zápas s jedním z nejslabších celků v soutěži. Beroun po sestupu z ligy staršího dorostu dává dohromady úplně nový mladší dorost, který dosud nepotřeboval a je v podobně situaci, jako jsme byli my před dvěma roky (po postupu z I.A třídy). V mužstvu tak mají mnoho kluků z okolních vesnic, kteří si teprve postupně zvykají na tempo krajského přeboru. Tentokrát jsme ovšem naplno nemohli využít kvalit našeho kádru ani my, když někteří kluci odehráli velkou část za starší a další na zápas ani neodcestovali. Nesmíme zapomenout ani na to, že se utkání v krásném letním počasí hrálo na „umělce“ (už docela nekvalitní), což bylo nepříjemné pro oba dva týmy, ale daleko více samozřejmě pro nás, protože nejsme na tenhle povrch vůbec zvyklí.

Bohužel vstup do zápasu nám vůbec nevyšel a kluci zřejmě s pocitem, že se nemůže nic stát nechali hrát spíše soupeře a vůbec jsme se nemohli dostat do tempa. Ve 4.minutě přišlo velké zaváhání při rozehrávce F.Dřevojana, ale útočník naštěstí nedokázal volný míč dopravit do sítě. O dvě minuty později přišla další hrůzostrašná chyba v naší rozehrávce, když tentokrát M.Novák nahrál soupeři přímo do samostatného úniku, který musel hasit F.Dřevojan v brance! V 10.minutě poprvé zahrozil na druhé straně T.Procházka, který prošel přes několik hráčů, ale v zakončení trefil pouze brankáře. V 13.minutě rozehrál M.Novák rychle na střed na L.Matouška, který se uvolnil přes posledního hráče až před brankáře a s přehledem poslal míč k tyči – 0:1. Ovšem hned v 15.minutě bylo vyrovnáno, když se krásně z voleje trefil domácí hráč (předcházel tomu nedůraz v našem vápně) – 1:1. V 20.minutě našel L.Matoušek pěknou ulicí naběhnutého J.Hrubého, ale ten se v zakončení neprosadil. V 25.minutě se ještě do dalšího náznaku šance dostal T.Procházka. Jestliže prvních 20 minut bylo hrozných (a přesto jsme si vytvořili několik šancí), tak druhá část první půle byla naprostá katastrofa. Kluci jako by úplně zapomněli hrát fotbal a navíc se zcela vytratil pohyb. Hra pak z naší strany vypadala stylem, že jeden hráč měl míč a všichni ostatní stáli u našeho vápna, nebo kolem středu hřiště a občas se povedlo dojít až před velké vápno soupeře, kde se opět hrálo zcela bez pohybu. S tímto stylem by jsme neuspěli ani v okresním přeboru.

Do druhého poločasu jsme posílili zálohu o J.Lhotu a M.Kejhu (hráli za starší), od čehož jsme si slibovali výrazné oživení hry. Jejich příchod se ukázal jako rozhodující, protože netrvalo dlouho a zápas jsme zlomili na naší stranu. V 45.minutě našel J.Lhota krásným pasem za obranu naběhnutého M.Kejhu, který ještě odcentroval a dobíhající D.Míka nekompromisně zakončoval – 1:2. V 47.minutě se podařil F.Dřevojanovi dlouhý výkop, který přeskočil celou domácí obranu. Za míčem se rozběhl J.Hrubý a samostatný únik proměnil – 1:3. V 48.minutě už to bylo 1:4, když J.Lhota vybídl, pěkným prostrčením na vápně, k dalšímu skórování J.Hrubého. V 64.minutě se nám podařila zahrát pěkná kombinační akce na malý počet dotyků a na jejímž konci se zjevil před prázdnou brankou J.Hrubý. Bohužel míč mu šel trochu na dlouhou nohu, a tak z toho nakonec byla jen střela nad.  V 66.minutě se do další dobré šance individuálně dostal T.Procházka, ale i v tomto případě by byla potřeba vyšší branka.  Konečnou podobu dostal výsledek v 76.minutě, když F.Dřevojan proměnil penaltu po faulu na střídajícího F.Hofmana.

Z Berouna jsme si nakonec odvezli očekávané tři body, ale průběh zápasu naznačil, že pokud kluci nebudou přistupovat ke každému utkání naplno, tak můžeme mít velké problémy. První poločas byl z naší strany velmi špatný, ale naštěstí se nám soupeře v druhé části podařilo zlomit. Největší podíl na tom rozhodně měli střídající J.Lhota a M.Kejha, kteří ještě navíc odehráli podstatnou část utkání starších dorostů.  

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.