11.Mistrovské utkání: 18.10.2014 (hř. Mlékojedy)

Neratovice – Ml.dorost   0:3 (0:1)

G: Procházka 2, Matoušek

Sestava:
Dřevojan – Počepický, Čipera, Mašek, Novák (61.Kejha) –  Glogar, Matoušek, Žirovnický (65.Hofman), Klíma – Procházka, Lhota

Z pozice vedoucího celku tabulky jsme nastoupili proti Neratovicím. Utkání se ovšem hrálo v Mlékojemech, což je něco jako chatová oblast a předměstí Neratovic. Opět jsme se potýkali s malým počtem starších dorostenců, protože z 20 kluků, kteří ráno nasedli do autobusu, jich pouze 5 nespadalo do mladšího dorostu. V utkáních staršího dorostů se navíc dva mladší zranili, a tak nám zbylo pouze 13 lidí (8 z toho muselo nastoupit do svého druhého zápasu).

Z výše popsaných důvodů jsme do utkání šli prakticky bez jakéhokoli společného rozcvičení a pouze po krátké poradě, potom co se všichni převlékli a připravili na náš zápas. Protože domácí tým patří do vrchní části tabulky, tak se dalo čekat, že se na hřišti tento nás problém s hráči postupně projeví a se soupeřem budeme mít velké problémy. Vstup do utkání měly Neratovice bleskový a hned ve 2.minutě po velké chybě J.Maška mohli jít do vedení, ale naštěstí sólo domácího hráče zneškodnil F.Dřevojan. V 5.minutě přihrál pěkně pod sebe J.Lhota, ale nabíhající T.Glogar dobré pozice ke vstřelení branky nevyužil. V 18.minutě nebezpečná střela domácího hráče těsně vedle zadní tyče. V 21.minutě výborně ve středu pole odebral J.Žirovnický míč a následně pěknou uličkou vyzval ke skórování L.Matouška, který se nemýlil – 0:1. V 24.minutě si nádherně na časovanou přihrávku mezi obránce od J.Lhoty naběhl T.Glogar, ale zblízka trefil pouze brankáře.  Ve zbytku poločasu už se žádné velké šance neurodili ani na jedné straně a spíše se bojovalo ve středu pole.

Druhá část hry začala opět velkou příležitostí domácího celku, ale střela nepokrytého hráče z hranice vápna skončila těsně nad. V 50.minutě našel po pěkné kombinační akci Matoušek nabíhajícího T.Procházku, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle zadní  tyče. V 72.minutě jsme se po stejné spolupráci (tentokrát ovšem dlouhý pas za obranu) mohli radovat z branky a vedení 0:2. Hned o dvě minuty později našel dalším dlouhým pasem M.Kejha nabíhajícího T.Procházku a ten využil i napodruhé nabídnutý samostatný nájezd – 0:3. Závěrečných pár minut se jíž dohrálo v klidu a po závěrečném hvizdu si kluci mohli vychutnat vítězné pocity po opravdu těžkém utkání.

Přestože jsme se chtěli pokusit hrát stále kombinační fotbal s postupným přechodem do útoku, tak tentokrát slavila úspěch spíše jednoduchá hra na dlouhé míče za obranu, z kterých jsme měli nejvíce šancí. Pochválit musím po tomto výkonu celý tým, ale přesto některé jedince musím jmenovat. Konkrétně chci hlavně vystihnout výkon J.Lhoty, T.Procházky, kteří odehráli celá utkání za starší i mladší! To stejné absolvoval i T.Glogar, který ovšem svůj post v brance musel u nás při nedostatku lidí vyměnit za pozici krajního záložníka a vypořádal se s tím dobře. Výbornou práci znovu odvedl i J.Klíma, kterému se na pozici záložníka poslední dobou velmi daří a v tomto utkání dokázal ubránit nebezpečného domácího hráče, přes kterého chtěli Neratovice táhnout většinu svých útoků.  Zapomenout nesmím ani na tradičně bezchybný výkon T.Čipery na pozici stopera.