7.kolo KPSD: SK Rakovník - St.dorost 3:2 (2:0)

7.kolo KPMD, sobota 10.10.2015, Rakovník (hřiště SK – tráva I)

SK Rakovník – St. dorost    3:2 (2:0)
G: Glogar, Lípa

Hladký – Štemberk (63.Vlásek), Hofman, Stibor, Sirotek – Procházka (63.J.Novák), Otradovec (70.Otradovec), Lípa, Valenta – Hrubý (83.Bláha), Glogar

V netradiční čas (sobota 9:30 hod) jsme hráli v Rakovníku, proti místnímu SK. Utkání se konalo na hlavním hřišti, které je obrovské, což na jednu stranu může být výhoda, ale na druhou i nevýhoda. Soupeř měl být podle dosavadních výsledků vyrovnaný, ale přesto jsme věřili, že se nám podaří zvítězit. Bohužel začátek zápasu byl jako ze špatného snu. Přestože jsme kluky upozorňovali, že Rakovník se vždy pokusí o rychlý nástup, když těží hlavně z dlouhých nakopávaných balónů za obranu, tak se stalo, co jsme nechtěli – hned v první minutě přesně po takové akci 1:0 pro domácí! Obrovská chyba našeho mužstva. Branka naštěstí kluky nesrazila a okamžitě se snažili o odpověď. Jenomže i když v dalších minutách na hřišti s balonem hrálo pouze naše mužstvo, tak se nám nedařilo se dostat do dobrých střeleckých pozic. Hlavním důvodem byl fakt, že se kluci báli něco zkusit do zavřené obrany a neustále otáčeli hru až na obránce. Nejnebezpečnější tak byla střela D.Otradovce v 7.minutě po dobrém napadání rozehrávky J.Hrubým. V 28.minutě přišla podobná situace jako na začátku, rychlý brejk, centr ze strany a bylo to 2:0. V dalších minutách se hra vyrovnala a hrálo se prakticky pouze ve středu hřiště. V 35.minutě ještě předvedl skvělý zákrok D.Hladký, když zneškodnil trestný kop ze 17 metrů. I přes dvoubrankovou ztrátu jsme v poločase věřili, že s výsledkem se dá něco udělat, a tak hlavním cílem bylo vstřelit rychle kontaktní branku. Jenže hned v 46.minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, když se domácí hráč dostal do samostatného úniku, ale naštěstí na výborně chytajícího D.Hladkého nevyzrál. V 48.minutě nebezpečná tečovaná střela F.Stibora těsně nad branku. Z následného roku, který zahrával D.Otradovec jsme se dočkali snížení, když se hlavou prosadil T.Glogar – 2:1. V 63.minutě došlo ke střídaní, když na hřiště přišli V.Vlásek a J.Novák, kteří nahradili M.Štemberka a T.Procházku. V 66.minutě šance Rakovníka, ale zakončení hlavou nad. V 70.minutě střídání: D.Otradovec – F.Dřevojan. Od této chvíle se nám opět podařilo vytvořit obrovský tlak, z kterého pramenilo i několik příležitostí, ale bohužel se žádná neujala. V 83.minutě vystřídal M.Bláha J.Hrubého. V 85.minutě přidali domácí pojistku, když po zjevném ofsajdu domácí útočník šel sám na branku – 3:1. V 90.minutě ještě po individuální akci korigoval na 3:2 V.Lípa. Škoda, že se o něco podobného nepokusil již dříve, přestože jsme k tomu kluky nabádali. Utkání velmi ovlivnila hned první minuta, kdy jsme domácím dovolili vstřelit první branku. Dovolím si tvrdit, že tohle byl přesně ten zápas o prvním gólu, a kdyby to bylo opačně, tak jsme se z výhry radovali my. Celkově se jednalo o jeden z lepších zápasů krajského přeboru, když se potkala dvě mužstva, která se snažila hrát fotbal (domácí až v druhé půli). Škoda, že jsme odjeli bez bodu, protože výkonnostně určitě horší než Rakovník nejsme.