6.kolo KP: Kutná Hora - Ml.dorost 3:5 (1:2)

4.Mistrovské utkání: 28.8.2013 (hř. Kutná Hora - UMT)

Kutná Hora - Ml.dorost     3:5 (1:2)

G: Hrubý 3, Míka 2

Dřevojan – Štemberk, Krotil, J.Novák, Míka (61.Jonuzi) – Stibor (49.Špaček), M.Procházka, Lhota (65.Vlk), T.Procházka (49.M.Novák)  – Hrubý, Rataj (41.Slunečko)

Zápas v Kutné Hoře jsme předehrávali ve středu 28.8.2013, z toho důvodu, že v původně plánovaný termín bude přibližně 10 našich hráčů v Itálii se školou. Hlavním bodem předzápasové porady byl fakt, že se hraje na vcelku malé „umělce“ a hra se tomu musí přizpůsobit. Tentokrát jsme se rozhodli o napadání rozehrávky soupeře už u jejich vápna a naopak naší rozehrávku jsme se snažili zjednodušit, abychom se nedostávali pod tlak. Celkem jsme měli k dispozici 16 hráčů a letos poprvé se v našem dresu představil F.Stibor (hraje na střídavý start v 1.FK PB a) a také J.Jonuzi, který se vrátil z hostování v Dublovicích. Okamžitě od prvních vteřin jsme na domácí „vlítli“ a vytvořili jsme si soustavný tlak. Bohužel soupeř se ve 4.minutě poprvé dostal na naší polovinu a střelou z 22 m se ujal vedení – 1:0. V následujících minutách už na hřišti ovšem hrálo fotbal pouze jedno mužstvo a domácí vůbec nestíhali naší rychlou kombinační hru. V 10.minutě vyrovnal po pěkné kombinaci J.Hrubý, když mu míč do šance sklepnul J.Rataj – 1:1. V 12.minutě ojedinělá útočná akce domácích – šance, ale F.Dřevojan chytil. V 15.minutě obrovská šance M.Procházky po centru od Hrubého, ale zblízka mířil pouze do brankáře! V 16.minutě se pěknou střelou z hranice vápna trefil opět J.Hrubý – 1:2. V 30.minutě branková příležitost T.Procházky, ale brankář vyrazil na roh. V 32.minutě nastřelil J.Novák z 25 m břevno. V 38.minutě J.Rataj hlavou těsně vedle, ovšem nutno říci, že už se jednalo přibližně o pátou situaci, která by v případě lepší koncovky mohla skončit brankou. Do druhé části jsme udělali mírnou změnu v rozestavení, když se D.Míka z obrany přesunul do útoku. A hned ve 43.minutě potvrdil svoji výbornou střeleckou formu a zblízka zvýšil na 1:3. V 54.minutě navíc stejný hráč využil krásné dlouhé přihrávky od J.Lhoty a bylo to 1:4. V 56.minutě velká šance Kutné Hory. V 66.minutě završil hattrick J.Hrubý, který si předtím několikrát vyměnil míč se střídajícím J.Jonuzim – 1:5. Závěr utkání už nám ovšem příliš nevyšel (nutno říci, že to do značné míry bylo ovlivněno tím, že jsme vystřídali 5 hráčů). V 71.minutě jsme inkasovali velmi lacinou branku z trestného kopu ze strany – 2:5. V 75.minutě mohl poprvé za Tatran skórovat J.Špaček, ale brankář jeho střelu chytil. O minutu později posadil J.Novák krásný centr na hlavu M.Nováka, ale ten mířil těsně vedle. V 77.minutě obrovský nedůraz v našem vápně, a domácí hráč po slalomu přes naše čtyři hráče snížil na konečných 3:5. Za předvedenou hru a nasazení si zaslouží velkou pochvalu celý tým, i když je pravda že v závěru utkání se v naší hře několik chyb vyskytlo. Zvlášť si dovolím vyzdvihnout hru obranné řady v situacích, kdy jsme rozehrávali, protože konečně se nám dařilo hru točit z jedné strany na druhou. Z jednotlivců bych nejvíce vyzdvihl Jana Hrubého, Jana Rataje a Martina Procházku.