3.kolo KP: Ml.dorost - Nymburk 7:1 (4:0)

3.Mistrovské utkání: 25.8.2013 (hř. Tatran)

Ml.dorost - Nymburk     7:1 (4:0)

G: Míka 4, Rataj 2, T.Procházka

Dřevojan – Štemberk (41.M.Novák), Krotil, J.Novák (59.Lípa), Slunečko – Špaček, M.Procházka (67.Němec), Lhota, T.Procházka  – Hrubý (41.Pešek), Míka (41.Rataj)

Nymburk v minulém kole vysoko prohrál s dosud suverénním Benešovem, ale hráče jsme upozorňovali, že utkání nesmíme podcenit, protože nikdo z nás neví jak to probíhalo. Jako odstrašující příklad si můžeme připomenout loňský rok, kdy u nás Nymburk v prvním kole prohrál 10:0 a na jaře jsme se tam nedokázali prosadit. Potěšující je fakt, že se začíná ukazovat předsezónní předpoklady o našem širokém kádru, protože k utkání bylo připraveno 16 hráčů a několik jich ještě nebylo nominováno. Na soupeře jsme chtěli od začátku nastoupit s ofenzivní taktikou a pokusit se co nejrychleji vstřelit branku. Hned ve 3.minutě se do obrovské šance dostal J.Lhota, ale zblízka neproměnil! Ve 4.minutě rozehrál rychle trestný kop J.Novák, v ulici našel D.Míku, ale ten samostatný nájezd nedal! V 8.minutě jsme se dočkali zaslouženého vedení. M.Procházka našel naběhnutého J.Hrubého, který si udělal dlouhou kličku na brankáře a nahrál před prázdnou branku na nabíhajícího D.Míku – 1:0. V 10.minutě opět D.Míka sám na branku, ale nic z toho! V 11.minutě podobná situace, ale D.Míka ještě volil zbytečnou přihrávku. V 13.minutě jasná šance T.Procházky, ale střela jen do brankáře a dorážka do břevna! Ve 14.minutě odcentroval J.Hrubý a D.Míka se před brankou nemýlil – 2:0. V 15.minutě dostal D.Míka přesný pas od J.Lhoty, obešel si brankáře a završil svůj rychlý hattrick - 3:0. V 17.minutě dobře zahraná standartní situace, když J.Lhota našel přesným centrem ze strany hlavu M.Procházky, ale jeho zakončení bohužel skončilo na tyči! Po výborných 20 minutách přišla trochu horší část, kdy jsme se přizpůsobili tempu soupeře a na hřišti se toho moc nedělo. V 34.minutě ovšem opět začal festival našich šancí. Nejdříve neproměnil samostatný nájezd J.Hrubý (po přihrávce od M.Procházky) a v 38.minutě po krásném pasu J.Nováka neuspěl ani T.Procházka! Povedenou tečku za prvním poločasem udělal neudržitelný Daniel Míka, který využil centru od T.Procházky – 4:0. Hned od úvodu bylo zřejmé, že soupeř přijel se značně oslabeným mužstvem a na hřišti jsme jasně dominovali, ale trestuhodně jsme zahazovali vyložené brankové příležitosti. O přestávce jsme vystřídali tři hráče, abychom postupně zapojili všechny nominované. Ze hřiště odešli Míka, Hrubý, Štemberk, které nahradili Rataj, M.Novák a Pešek. Čerstvý J.Rataj se mohl hned ve 42.minutě zapsat do střelecké listiny, ale hlavou v dobré příležitosti mířil nad branku. Potom jsme ovšem zas výrazně ubrali na tempu, soupeř nás zatlačil před naše vápno a  v 47.minutě zaslouženě snížil na 4:1. Branka v naší síti kluky naštěstí opět nakopla a Nymburk jsme dále přehrávali.  V 52.minutě tvrdě vypálil M.Procházka, brankář vyrazil, ale J.Rataj pohotově dobíhal a zvýšil na 5:1. V 59.minutě se po půlroční pauze (několik zranění) na hřišti objevil V.Lípa, když vystřídal J.Nováka. V 60.minutě se do míče opřel za vápnem J.Rataj a připsal si svůj druhý gól – 6:1. V 63.minutě mohl dokonce zkompletovat hattrick, ale ve velké šanci zaváhal. V 67.minutě střídání M.Procházka – D.Němec. V 68.minutě výborný důraz J.Rataje před brankářem, míč se odrazil k T.Procházkovi a ten střelou o břevno upravil na konečných 7:1. V 72.minutě ještě mohl skórovat J.Pešek, ale v koncovce byl nepřesný. Soupeře jsme v tomto zápase převýšili prakticky ve všech ohledech a jen vinnou naší hrozné koncovky není výsledek dvojciferný. Pochválit musím všech 16 lidí, protože tentokrát jsem na hřišti neviděl hráče, kterého by to nebavilo a vyloženě mu to nešlo. Z jednotlivců musím jednoznačně nejvíce pochválit útočníky z první půle D.Míku a J.Hrubého, dále M.Procházku a také J.Rataje, který nastoupil do druhého poločasu.