2.play-off SD: St.dorost - Kosmonosy 4:1 (penalty 4:5)

O umístění /9. – 12.místo/: 11.6.2016 (hřiště: Tatran)
2.zápas

St.dorost – Kosmonosy   4:1 (1:0)  /penalty 4:5/
G: Valenta, Otradovec, Rataj, Lhota

Hladký – M.Novák, Hofman, Machovský (58.Bláha) – Sirotek, Otradovec, Lhota, Rataj – Lípa, Valenta, Nováček (72.Bartoš)

V letošní sezóně došlo ke změně systému krajského přeboru dorostu, který se teď hraje na dvě skupiny. V základní skupině jsme obsadili pátou pozici, což znamenalo, že jsme se v prvním kole skupiny o umístění utkali s šestým týmem druhé skupiny. Vítěze dvojutkání čeká souboj o 9.místo a poraženého o 11.pozici.

V prvním zápase jsme na hřišti Kosmonos prohráli 4:1, a tak nás nyní čekala těžká úloha tento výsledek zvrátit, abychom se vyhnuli cestě do dalekého Mnichova Hradiště, které čekalo na poraženého z této dvojice. Zatímco minule jsme měli větší problémy se sestavou my, tak tentokrát to byli hosté. Nakonec dokonce nastoupili pouze v 10ti lidech. Tomuto faktu jsme přizpůsobili i taktiku a rozestavení na 3-4-3, protože jsme si byli vědomi, že potřebujeme vstřelit dost branek. Ale byli to hosté, kteří mohli jít v 7.minutě do vedení, ale samostatný únik naštěstí skvěle vyřešil náš brankář. V 9.minutě se zcela sám před brankářem ocitl M.Valenta, ale ani on nedokázal otevřít skóre. V 15.minutě stejný hráč pěkně vystřelil, ale brankář míč skvěle vytáhl na roh. Prakticky stejná situace se opakovala i v 22.minutě. V 28.minutě našel J.Lhota, krásným prostrčením do vápna, naběhnutého V.Lípu, který ovšem mířil těsně vedle. V 30.minutě zblízka nedokázal doklepnout do branky F.Hofman. V 33.minutě jsme se konečně mohli radovat, když se střelou z vápna prosadil M.Valenta – 1:0. V 44.minutě zakončoval hlavou J.Lhota a k druhé brance nám chyběli jen centimetry. Druhá část začala, stejně jak ta první skončila – obrovský naším náporem a mnoha šancemi. V 51.minutě střílel M.Valenta opět těsně vedle. V 56.minutě byl ve vápně faulován pronikající J.Rataj a nařízenou penaltu D.Otradovec proměnil – 2:0. V 58.minutě se na hřiště dostal M.Bláha, který nahradil M.Machovského. V 62.minutě se v jasné šanci objevil D.Otradovec, jenže střílel nad. V 67.minutě vyslal M.Bláha do úniku J.Rataje a ten zvýšil na postupových 3:0. Bohužel v 71.minutě zaváhala naše obrana a hostující nejlepší hráč toho využil a snížil na 3:1. V 72.minutě vystřídal v útoku J.Bartoš místo T.Nováčka. Konečnou podobu dal výsledku v 81.minutě J.Lhota, který doklepával do odkryté branky – 4:1. V závěrečných minutách jsme si vytvořili ještě několik nadějných situací, ale branka už nepadla. Asi největší šanci ještě měl v 90.minutě střídající J.Bartoš, ale přestřelil. O postupujícím tedy musel rozhodnout penaltový rozstřel. Za nás postupně kopali Otradovec – ANO, Lhota – NE, Rataj – ANO, Bláha – ANO, Lípa – Ano. Bohužel soupeř se ovšem nemýlil ani jednou, a tak se stal postupujícím do utkání o 9.místo, kde se střetne s Hořovicemi. Na nás čeká dvojzápas s mužstvem Mnichova Hradiště. V této domácí odvetě jsme už letos poněkolikáté naprosto selhali v zakončení. Prakticky celé utkání jsme soupeře drželi pod velký tlakem, vytvořili jsme si mnoho šancí, ale bohužel naše koncovka je hodně špatná. První zápas se hraje ve středu 15.6. venku. Odvetu sehrajeme v neděli 19.června doma a bude se zároveň jednat o náš poslední zápas v sezóně a pro některé kluky i poslední zápas v kategorii dorostu (r.1997).