2.kolo KP: Kročehlavy - Ml.dorost 2:4 (1:2)

2.Mistrovské utkání: 18.8.2013 (hř. Kročehlavy, Kladno)

Kročehlavy – Ml.dorost     2:4 (1:2)

G: Míka 2, Květ 2

Dřevojan – Hofman, Krotil (71.Vlk), J.Novák (53.M.Novák), Slunečko (41.Špaček) – M.Procházka, Lhota, Květ, T.Procházka (41.Rataj) – Hrubý, Míka (54.Pešek)

Dalším naším soupeřem byl nováček soutěže SK Kročehlavy. V prvním kole domácí uhráli slušný výsledek s Benešovem, a tak se dalo předpokládat, že určitou kvalitu budou mít. I přesto jsme ovšem čekali, že se bude jednat o něco jednoduší zápas než minulý týden a odjížděli jsme s jasným cílem naplno bodovat. Tentokrát jsme měli k dispozici 16 hráčů, včetně R.Květa, který odehrál svůj zápas na střídavý start za Příbram v sobotu. Hráči měli za úkol začít daleko aktivněji než proto Neratovicím a pokusit se soupeře přehrát útočnou hrou. Hned od prvních chvil bylo jasné,  že jinak než kombinací to nepůjde, a to i z důvodu toho, že domácí měly tým poskládaný téměř výhradně z hráčů r.97. Úvod přinesl neurovnanou hru z obou dvou stran a hrálo se hlavně ve středu hřiště s naší mírnou převahou. První branka přišla ve 14.minutě, kdy V. Krotil z pozice stopera vyvezl míč a našel kolmicí naběhlého D.Míku, který postupoval sám na brankáře. Proti jeho první střele gólman zakročil, ale míč mu vypadl, a tak nás Dan poslal do vedení 0:1. Ve 20.minutě se prosadil stejný hráč, když mu šanci pěkně sklepnutím do vápna připravil J.Novák – 0:2. V 25.minutě našel J.Lhota krásnou ulicí J.Hrubého, ale ten ve vyložené šanci pálil nad branku!. V 32.minutě mohl definitivně o osudu utkání rozhodnout D.Míka, ale svůj samostatný nájezd z poloviny hřiště zakončil trestuhodně – střelou z 20 metrů brankářovi do rukou! V těchto chvílích domácím jasně docházeli síly a někteří hráči už po hřišti pouze chodili. Bohužel my jsme se tomu přizpůsobili a soupeř byl najednou nebezpečnější a přehrával nás. V 35.minutě chytil F.Dřevojan obrovskou příležitost! V 37.minutě už přišel trest, když po rohovém kopu nastal před naší brankou závar a několikátá dorážka skončila v brance – 1:2. V 38.minutě nás od vyrovnání zázračně zachránil F.Dřevojan, který předvedl vynikající reflexivní zákrok na brankové čáře!. V poločase jsme udělali dvě změny v sestavě, když L.Slunečka a T.Procházku, kterým zápas moc nevyšel, nahradili J.Rataj a J.Špaček. Došlo také k jednomu přesunu v rozestavení, když M.Procházka šel hrát doprostřed a J.Lhota na pravou zálohu. I když jsme hráče celou přestávku upozorňovali, že domácí jsou nyní v laufu a musíme hrát od začátku druhé části aktivně, tak na hřišti se to vůbec neprojevilo. Kluci naprosto nepochopitelně začali bránit v deseti lidech a soupeř nás jasně přehrával. Trest přišel v 45.minutě, kdy nejdříve domácí nastřelil břevno a následná dorážka už znamenal vyrovnání na 2:2. Naštěstí se nám podařilo rychle se vrátit do vedení, které ve 49.minutě pěknou střelou zpoza vápna zařídil R.Květ – 2:3. V 53.minutě vystřídal J.Nováka (který tentokrát až příliš myslel na útočení) na postu předstopera M.Novák. Ve stejné minutě předvedl individuální průnik R.Květ, ale branku z dobré šance nevstřelil. V 54.minutě vystřídal D.Míka, když ho na hřišti nahradil J.Pešek. V 63.minutě se udál nejkrásnější okamžik zápasu. J.Hrubý rozehrál trestný kop na R.Květa a ten nádhernou střelou z 20 metrů zvýšil na 2:4! V 71.minutě přišel na hřiště M.Vlk, když vystřídal V.Krotila (křeče). V 75.minutě se ještě do jedné stoprocentní šance dostali domácí, ale F.Dřevojan předvedl další neuvěřitelný zákrok proti střele zblízka! V 76.minutě se ještě v nadějné pozici po centru J.Špačka ocitl M.Vlk, ale brankáře neprostřelil. Herním projevem jsme tentokrát rozhodně nijak neoslnili, a nebýt několik skvělých zákroků našeho brankáře, tak by jsme zde pravděpodobně nezvítězili. Do dalších zápasů musíme hlavně zlepšit rozehrávku, při které je stále mnoho hráčů velmi pasivních a také se musíme vyvarovat úseků hry, kdy se na soupeře jen díváme a čekáme co udělá. Našimi nejlepšími hráči v tomto utkání byli F.Dřevojan, R.Květ a M.Procházka. Příště hrajeme v neděli 25.8.2013 doma s Nymburkem.