18. mistrovské utkání: 1.5.2016 (hřiště: Tatran)

St.dorost – Beroun    4:1 (2:1)
G: Hrubý, Otradovec, Sirotek, Hofman

Hladký – Sirotek, Hofman, Otradovec, Míka (67.Machovský) – Rataj (69.Čejda), Stibor, Lhota, Lípa – T.Glogar (79.Nováček), Hrubý

Ráno po tradičním „pálení čarodějnic“ nás čekal domácí zápas s Berounem, a tak jednou z otázek bylo, jak se obě dvě družstva sejdou. Naše ztráty se nakonec daly označit za minimální, a tak jsme do utkání šli s jasným cílem oplatit soupeři podzimní porážku. Hned v první minutě se do stoprocentní šance dostal J.Hrubý, ale brankáře zblízka nepřekonal a nevedlo se ani dorážejícímu J.Ratajovi. Další naše možnost přišla v 11.minutě, když J.Rataj zatáhl míč po straně, nacentroval před branku a V.Lípa zblízka trefil brankáře. V 13.minutě jsme se dočkali první branky, když J.Lhota vyzval dlouhým pasem za obranu J.Hrubého a ten procpal míč  do branky – 1:0. V 19.minutě už to bylo 2:0, když se po akci T.Glogara prosadil střelou zblízka P.Sirotek. V 23.minutě zahrozili i hosté, ale D.Hladký vyrazil na roh. V 26.minutě se do šance dostal J.Lhota, ale nemířil přesně. Bohužel v těchto chvílích náš úvodní tlak trochu opadl a soupeř toho dokázal využít. V 33.minutě jsme nedůsledně obsadili hráče, přišel centr ze strany a hráč na zadní tyči zblízka snížil na 2:1. V 38.minutě zkoušel J.Hrubý využít špatného odkopu brankáře, ale odkrytou branku těsně minul. V 40.minutě dostal žlutou za faul T.Glogar. Druhý poločas začal opět naším tlakem a v 48.minutě neproměnil dobrou příležitost F.Stibor. V 51.minutě už se ovšem skóre měnilo, když se pěknou střelou z trestného kopu prosadil D.Otradovec – 3:1. Stejný hráč dostal v 59.minutě žlutou kartu. V 67.minutě nahradil M.Machovský unaveného D.Míku. V 68.minutě postupoval J.Hrubý sám na branku, ale brankáře neprostřelil. O chvilku později se v podobné situaci objevil i V.Lípa, ale výsledek byl stejný. V 69.minutě střídání: J.Rataj – D.Čejda. V 76.minutě neprotrhl svojí střeleckou smůlu ani T.Glogar, který ve vyložené příležitosti poslal míč brankáři do rukou a za chvíli ho na hřišti nahradil T.Nováček. V 81.minutě žlutá karta – P.Sirotek. V 86.minutě nejdříve nebezpečně vystřelil T.Nováček a dorážku J.Lhoty vyhlavičkoval hostující obránce z brankové čáry. Konečnou podobu dostal výsledek v 87.minutě, kdy rohový kop J.Lhoty využil ke skórování hlavou F.Hofman – 4:1. Kluci si tentokrát zaslouží pochvalu za to, jak přistoupili k začátku obou dvou poločasů, čímž vždy určili směr, jak se zápas bude vyvíjet. Celkově byla naše hra dobrá a nebýt pár momentů, kdy došlo k polevení koncentrace, tak by se nedalo mužstvu nic zásadního vytknout.