16. mistrovské utkání: 17.4.2016 (hřiště: Tatran)

St.dorost – SK Slaný     4:2 (1:1)
G: Lhota, L.Glogar, Stibor, Hrubý

Hladký – Štemberk, Hofman, Stibor, L.Glogar – Sirotek, Lípa, Lhota, T.Glogar – Hrubý, Rataj

Protože jsme měli v minulém kole volno, tak jsme opět nastoupili před svými fanoušky na domácím hřišti. K dispozici bylo přesně 11 starších dorostenců, kteří nakonec zápas odehráli bez střídání a mladší se mohli šetřit na svoje utkání. Výsledky soupeře se během sezóny výrazně zvedli, a tak jsme očekávali těžký zápas. Hosté podle očekávání vsadili na aktivní a důraznou hru, která nám dělala problémy. Úvodních dvacet minut se hrálo především ve středu hřiště, bez většího ohrožení branek. V 27.minutě se ovšem poprvé měnilo skóre, když prošel dlouhý míč za naší obranu a hostující hráč proměnil samostatný nájezd – 0:1. O minutu později podobnou situaci zachránil dobrým zákrokem D.Hladký v naší brance. O pět minut později zmatky v naší obraně vyústily v další obrovskou šanci hostů, ale naštěstí se koncovka nezdařila. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nepříznivého stavu 0:1, tak se nám podařilo ve 40.minutě srovnat. J.Lhota rozehrával rohový kop, míč se k němu z klubka hráčů před brankou znovu odrazil a jemu se krásnou střelou vnější šajtlí podařilo trefit bližší roh branky - 1:1.

Do druhé části jsme udělali jednu změnu v rozestavení, která se ukázala jako velmi zdařilá, protože oba dva hráči předvedli lepší výkon než v úvodu zápasu. Do útoku se posunul T.Glogar a na levou zálohu J.Rataj. Hned ve 46.minutě obdržel za tvrdý zákrok žlutou kartu L.Glogar. O minutu později se do šance dostal T.Glogar, ale mířil vedle. V 49.minutě našel J.Lhota krásnou přihrávkou za obranu J.Hrubého, který přehazoval brankáře, ale míč stačil doběhnout jeden z obránců. V 51.minutě zakončoval P.Sirotek, ale brankář vyrazil na roh. Po jeho rozehrání se míč přes několik odrazů dostal k V.Lípovi, který ho levou nohou vrátil do vápna a L.Glogar usměrnil do sítě – 2:1. V 54.minutě zbytečná žlutá karta pro T.Glogara. V 55.minutě nás zachránil střelec vedoucí branky L.Glogar, který tentokrát zasáhl výborně na druhé straně a z lajny vyhlavičkoval míč směřující do naší branky! V 69.minutě zahrozili hosté znovu, ale jejich útočník se v samostatném úniku naštěstí ukopl. 72.minuta už ovšem přinesla další změnu stavu, když F.Hofman zaváhal při zahrávání malé domu a pro hostujícího hráče nebyl problém vstřelit branku – 2:2. Kluci ovšem nesložili zbraně a snažili se vrátit opět vedení na naší stranu. Zpočátku se nám závěrečný tlak nedařil a hrálo se hodně nepřesně. V úplném závěru nám naštěstí opět pomohla standartní situace. V 86.minutě zahrával J.Lhota trestný kop, našel hlavu V.Lípy, který míč přistrčil na F.Stibora a ten zblízka dostal míč do branky – 3:2. V 88.minutě se nám navíc podařil rychlý brejk, když D.Hladký dlouhým výkopem oslovil T.Glogara, který vybojoval míč a přihrál na J.Hrubého. Honza si poradil s dobíhajícím obráncem a následně i brankářem, což znamenalo zvýšení na konečných 4:2. Utkání bylo velmi těžké, protože soupeř se prezentoval náročnou fyzickou hrou a měl v sestavě i několik velmi dobrých hráčů. Naše kluky musím ovšem také pochválit, protože se všichni snažili hrát a bylo vidět, že chtějí opět vyhrát. Jednalo se o kolektivní výkon, ale kdybych měl přeci jen někoho vyzdvihnout, tak musím zmínit jistý výkon brankáře D.Hladkého, který nás několikrát podržel. Zároveň je na místě zmínit fakt, že náš stoper F.Hofman si v sobotu odbyl premiéru za „áčko“ v divizi (odehrál celý zápas) a T.Glogar odchytal odpolední utkání „béčka“ v I.B třídě.