15.kolo KPSD: St.dorost - Kr.Dvůr 8:2 (4:0)

15. mistrovské utkání: 3.4.2016 (hřiště: Tatran)

St.dorost – Kr.Dvůr     8:2 (4:0)
G: Lípa 4, Otradovec, Míka, Hrubý, Hladký

Hladký – Štemberk, Hofman (34.T.Glogar), Stibor, L.Glogar – Sirotek (46.Rataj), Lípa, Lhota (64.Žirovnický, Otradovec – Míka, Hrubý (77.Hrbek)

Domácí neporazitelnost se nám tentokrát přijel pokusit pokazit Králův Dvůr, ale pohled na tabulku říkal, že by k tomu nemělo dojít. Začátek utkání byl trochu zmatečný, protože hostům na cestě zůstalo porouchané auto a nejdříve se čekalo, ale nakonec hosté vstoupili do utkání pouze v 10ti lidech (cca do 30.minuty). Úvod byl plný nepřesností z obou dvou stran a nic nenapovídalo tomu, že bychom měli soupeře výrazně přehrát. Vše se ovšem začalo měnit v 15.minutě, kdy nás do vedení střelou na zadní tyč poslal J.Hrubý, který se vrátil do sestavy po dlouhé době – 1:0. Od této chvíle jsme byli lepším celkem a častěji jsme ohrožovali soupeřovu branku. V 21.minutě se pokusil o pěkné akrobatické zakončení D.Míka, ale brankář jeho pokus chytil. V 26.minutě přihrával ze strany J.Hrubý, míč se dostal až k P.Sirotkovi, ale ten v dobré pozici neproměnil. V 30.minutě navýšil naše vedení D.Míka, který byl nejdříve u vyraženého míče brankářem (trestný kop F.Stibor, hlavou tečoval F.Hofman) a uklidil ho do sítě – 2:0. V 34.minutě střídal F.Hofman, kterého čekal odpoledne zápas za muže a nahradil ho T.Glogar. V 36.minutě našel F.Stibor krásným pasem V.Lípu a ten se nemýlil – 3:0. V 44.minutě zastavil unikajícího J.Hrubého brankář hostů jen za cenu faulu a z nařízené penalty upravil na poločasových 4:0 D.Hladký. Do druhé části přišel na hřiště J.Rataj místo P.Sirotka. V 50.minutě naprosto zbytečná žlutá karta pro T.Glogara. V 51.minutě krásná individuální akce V.Lípy zakončená střelou k tyči – 5:0. V 54.minutě našel pěknou ulicí J.Rataj nabíhajícího D.Míku, který ještě přistrčil na D.Otradovce a ten střelou za vápnem zvýšil na 6:0. V 55.minutě V.Lípa dostal od D.Otradovce dlouhý pas za obranu a v zakončení nedal brankáři šanci – 7:0. Bohužel po této skvělé pětiminutovce přišlo polevení a hostům se podařilo snížit na 7:2. Nejdříve v 59.minutě po špatném postavení obrany a v 61.minutě z penalty, kterou svým faulem způsobil L.Glogar (žlutá karta). D.Hladký sice první pokus vyrazil, ale dorážka už skončila v síti. V 64.minutě přišel na hřiště J.Žirovnický místo J.Lhoty. V 70.minutě dobrá hlavička T.Glogara, ale brankář vyrazil na roh. V 76.minutě vstřelil svoji čtvrtou branku V.Lípa a upravil na konečných 8:2. V 77.minutě si ještě svoji premiéru v mistrovském zápase za starší odbyl M.Hrbek, který vystřídal unaveného J.Hrubého. V 87.minutě zbytečná žlutá karta pro M.Štemberka, kterému se nelíbil výrok rozhodčího, po kterém hosté zahrávali nepřímý kop v našem vápně, ale nic z toho nebylo. Výkon našeho mužstva by se v tomto zápase dal označit za dobrý, i když opět tu byly některé špatné úseky. Především začátek a potom velké zvolnění po vstřelení naší sedmé branky. Z jednotlivců je potřeba ocenit hlavně střelce čtyř branek V.Lípu, i když na druhou stranu se mu na začátku ne úplně dařilo plnit taktické pokyny, a museli jsme mu v rozestavení určit jiné místo. Celkově bych ovšem za tento zápas pochválil celé mužstvo, které opět ukázalo, že na domácím hřišti hraje s chutí a daří se mu.