1.kolo KP: Ml.dorost - Neratovice 3:3 (1:1)

1.Mistrovské utkání: 11.8.2013 (hř. Tatran, Sedlčany)

Ml.dorost – Neratovice     3:3 (1:1)

G: J.Novák, Hrubý, Pešek

Dřevojan – Hofman, Jankovský, J.Novák, Kouklík (50.Pešek) – Špaček (74.Vlk), M.Procházka, Lhota, T.Procházka – Hrubý, Rataj (41.Sirotek)

Los krajského přeboru nám hned na úvod nové sezóny připravil těžký zápas, když jsme hostili jednoho z předpokládaných favoritů, mužstvo Neratovic. My jsme ovšem samozřejmě chtěli potvrdit slušnou formu z přípravy a pokusit se v utkání bodovat. Počítat jsme nemohli s několika hráči, kteří jsou ještě na dovolené, a tak jsme mužstvo byli nuceni doplnit o dva kluky, kteří už patří do kádru staršího dorostu, ač věkem jsou mladší (P.Sirotek a J.Jankovský) a o J.Kouklíka ze starších žáků. Na druhou stranu bylo zřejmé, že ani soupeř rozhodně nepřijel v plné síle. V 5.minutě se soupeř dostal do vedení, když využil odraženého míče po rohovém kopu – 0:1. V dalších minutách byly Neratovice lepším mužstvem, ale měli problémy s naší hrou, kdy jsme zahušťovali střed pole. V 24.minutě jsme se dočkali vyrovnání, když rohový kop zahrával J.Hrubý a na zadní tyči nekompromisní střelou pod břevno srovnal J.Novák – 1:1. V 36.minutě udělal obrovskou chybu na postu stopera J.Jankovský, ale soupeř jeho nahrávku do samostatného úniku naštěstí nevyužil. V 37.minutě mohl postupovat sám na branku J.Rataj, ale akci zpomalil a nic z toho nebylo. Soupeř byl v první části o něco lepším týmem a to především zásluhou naší nepřesné hry, kdy jsme hrozně kazili přihrávku a Neratovice byly pořád na míči. Po přestávce se naše hra vylepšila a pěkné útočné akce byly k vidění na obou dvou stranách.  V 47.minutě jsme se dostali do vedení, když J.Lhota krásně prostrčil míč na hranici vápna na nabíhajícího J.Hrubého a ten potvrdil střeleckou formu – 2:1. V 53.minutě Nekatovický hráč netrefil odkrytou branku! V 57.minutě rychlý brejk hostujícího týmu a zachránila nás tyčka! V 63.minutě vyvrcholila snaha hostů o vyrovnání, když po trestném kopu hráč na zadní tyči hlavou skóroval – 2:2. Ovšem hned o minutu později unikl po levé straně J.Hrubý, nacentroval míč před branku, kde se nejlépe zorientoval J.Pešek a lobem přes brankáře nás poslal opět do vedení – 3:2. V 70.minutě Neratovice netrefili prázdnou branku z malého vápna! V 71.minutě hosté po rohu hlavou vyrovnali na 3:3. V 77.minutě ještě mohl rozhodnout J.Hrubý, ale jeho střela skončila nad brankou. Utkání skončilo remízou, která byla nakonec asi spravedlivá pro obě mužstva. Naší kluci ukázali, že když zabojují a budou se snažit o kombinační hru, tak můžou odehrát velmi dobré zápasy a za předvedený výkon musím všechny nakonec pochválit. Vytknout je ovšem potřeba chování na hřišti, protože místo fotbalu se dost často zaměřují na kecání a podobné věci (tentokrát hlavně T.Procházka a J.Novák). Za zmínku stojí i výborný výkon J.Kouklíka ze starších žáků, který ukázal, že v případě potřeby s ním můžeme počítat. V příštím kole zajíždíme v neděli 18.8.2013 na půdu nováčka do Kročehlav (Kladno).