10.Mistrovské utkání: 12.10.2013 (hř. Na Lukách UMT)

Vlašim - Ml.dorost     4:1 (2:1)

G: Rataj

Sestava:
Dřevojan – Slunečko (60.Vlásek), M.Procházka, M.Novák, Štemberk – Špaček (41.J.Novák), Lhota, Lípa, Hrubý – Rataj, Míka (41.T.Procházka)

Zápas ve Vlašimi se odehrál na hřišti s umělým povrchem, protože si trenéři staršího dorostu Vlašimi mysleli, že tak získají výhodu a v důležitém utkání uspějí. Ale naši starší kolegové zabojovali a utkání, v kterém už prohrávali 2:0, dokázali zvrátit ve vítězství 2:4. Do utkání nastoupili od nás J.Hrubý (1 gól), D.Míka a V.Krotil, který se bohužel v jednom ze soubojů zranil a už nemohl nastoupit za mladší dorost. Navíc ještě bez omluvy na sraz nedorazil J.Jonuzi. K utkání jsme tedy měli k dispozici pouze 14 lidí, včetně těch dvou, kteří už odehráli část za starší. V rozestavení jsme museli improvizovat a na post stopera se ze začátku postavil M.Procházka. Úvod utkání patřil domácímu celku, který byl evidentně dobře sehraný a přehrával nás. Ovšem v 10.minutě se nám podařilo otevřít skóre! Domácí zahrávali trestný kop z hranice velkého vápna a na půlící čáře s našimi dvěma útočníky nechali pouze dva obránce. Střelu z trestného kopu F.Dřevojan chytil, rychlým výkopem našel J.Hrubého, ten pouze šikovně prodloužil na J.Rataje, který postupoval sám na brankáře a střelou mezi nohy nás poslal do vedení 0:1. Bohužel hned ve 12.minutě J.Špaček pouštěl míč do autu, soupeř mu ho sebral a přihrál do vápna, kde se domácím podařilo šťastně vyrovnat – 1:1. V 15.minutě navíc propadl míč za naší nezvykle postavenou obranu, došlo k nedorozumění, když ještě navíc nevyběhl ani F.Dřevojan a domácí rázem vedli 2:1. Následně došlo ke změně, když stopera začal hrát M.Novák, předstopera V.Lípa a M.Procházka se posunul do středu zálohy. V 20.minutě jsme mohli vyrovnat, když J.Lhota prostrčil míč do šance na J.Rataje, ale ten zaváhal a nic z toho nebylo. Zbytek prvního poločasu už se odehrál víceméně bez šancí a spíše ve středu hřiště. Do druhé části přišli na hřiště J.Novák a T.Procházka, kteří nahradili J.Špačka a D.Míku. Od první minuty druhého poločasu jsme byli jasně lepším týmem, dokázali jsme domácí zatlačit a ve 47.minutě se do obrovské šance dostal J.Rataj, který si výborně pokryl míč, prošel až před odkrytou branku, ale nepochopitelně nezakončil a ještě dělal další kličku. Z následného rohu nebezpečně hlavičkoval T.Procházka a brankář vytahoval míč na břevno! Došlo tak na známé „nedáš, dostaneš“. Vlašim se v 54.minutě prakticky poprvé na delší dobu dostala na naší polovinu a po zbytečné ztrátě balonu po chybě L.Slunečka zvýšila na 3:1. V 60.minutě přišel na hřiště V.Vlásek místo L.Slunečka. O minutu později, když už jsme hru velmi otevřeli navíc Vlašim přidala čtvrtou branku. V 63.minutě ještě mohl snížit po přistrčení od J.Rataje do odkryté branky J.Hrubý, ale obránce stihl míč z lajny vykopnout. V závěru už se toho příliš zajímavého neudálo a zápas skončil zaslouženým vítězstvím domácích, kteří udělali méně chyb. Pochválit musím M.Nováka, který si velmi dobře poradil s nezvyklou pozicí stopera, J.Rataje v útoku a samozřejmě i všechny tři kluky (Hrubý, Míka, Krotil) za pomoc staršímu dorostu. Dobře zahrálo i několik další hráčů, ale na druhou stranu si svůj výkon vždy zkazí nějakými zbytečnými chybami.