15.Mistrovské utkání: 17.11.2013 (hř. Spartak UMT)

G: Květ, Lhota, Hrubý, Rataj

Sestava:
Dřevojan – Míka, Hofman (30.Lhota), J.Novák, Slunečko (56.Vlásek) - M.Procházka, Květ, Lípa (48.Pešek), Stibor – Rataj (60.Krotil), Hrubý (41.T.Procházka)

Rozhodčí: Barek – Burian, Kelner

Poslední víkend podzimní fotbalové části se nesl ve znamení mládežnických derby mezi Spartakem Příbram a Tatranem Sedlčany. Nejdříve se v sobotu střetli starší a mladší žáci v Sedlčanech a kluci dokázali oba dva zápasy vyhrát. V neděli jsme naopak zajížděli s oběma dorosty do Příbrami, kde nás čekaly těžké zápasy na „umělce“. Výsledek byl ovšem stejný a opět jsme slavili dvě výhry! Když k tomu ještě připočteme podzimní výhry „áčka a béčka“, tak to máme Tatran Sedlčany – Spartak Příbram 6:0 na zápasy! Zvlášť cenné je vítězství staršího dorostu, který už prohrával 2:0, ale utkání s dosud vedoucím celkem soutěže dokázal otočit. K vítězství opět přispělo i několik mladších dorostenců a patří jim za to pochvala.

Mladší dorost
K utkání jsme jako už letos tradičně odcestovali s kádrem 16 hráčů. Tentokrát jsme měli k dispozici i F.Stibora a R.Květa, kteří hrají na střídavý start v 1.FK PB. Hned na úvod musím poznamenat, že se utkání hrálo za dosti nepříjemné mlhy (starší dorost to měl ještě horší), což dosti ztěžovalo prostorovou orientaci. První čtvrthodina nepřinesla nic zajímavého, oba celky se dost trápili s „umělkou“ a hrálo se hodně vzduchem a nepřesně. V 18.minutě se nám ovšem snad poprvé povedla dobrá kombinační akce, do které se zapojili hlavně F.Stibor, R.Květ a M.Procházka. Posledně jmenovaný přistrčil finální přihrávku na J.Rataje a ten ze strany propálil domácího brankáře – 0:1. V 22.minutě dobrý únik M.Procházky po pravé straně, ale následný centr F.Stibor přeběhl. V 24.minutě našel pěkným centrem z rohu R.Květ nabíhajícího F.Stibora, ale jeho hlavička skončila těsně nad. V 30.minutě vystřídal F.Hofman, který odehrál téměř celý zápas za starší dorost a nahradil ho J.Lhota. V 37.minutě nadějný únik J.Rataje po přihrávce od J.Lhoty, ale zakončení těsně vedle. V 38.minutě jsme vstřelili zaslouženou druhou branku, když J.Hrubý dorazil střelu F.Stibora – 0:2. O poločase přišel na hřiště T.Procházka místo J.Hrubého (celý zápas za starší dorost). V 48.minutě střídání dalšího hráče, který hrál i za starší: odešel V.Lípa a nastoupil J.Pešek. V 50.minutě vystřelil F.Stibor, brankář míč vyrazil před sebe a zcela volný dobíhající J.Rataj trestuhodně zahodil více než jasnou gólovou příležitost! V 56.minutě místo L.Slunečka nastoupil V.Vlásek a v 60. místo J.Rataje přišel V.Krotil. V těchto chvílích jsme na hřišti jasně dominovali a domácím očividně docházeli síly. Bohužel většina našich akcí končila nepřesnou finální fázi u vápna soupeře. Trest za to přišel v 68.minutě, kdy si naší hráči nenechali říct, že se musí vracet ve větším počtu (soupeř začal hrát prakticky bez zálohy a stále měl vepředu hodně lidí) a domácí využili rychlé přečíslení ke vstřelení branky – 1:2. V 72.minutě nám dvoubrankové vedení vrátil R.Květ, který se nádherně trefil z trestného kopu (25 metrů) – 1:3. Bohužel hned o dvě minuty později podnikli domácí další rychlý brejk a bylo to 2:3. Konečnou podobu dal v 78.minutě pěkným individuálním průnikem a přesným zakončením J.Lhota – 2:4. Kluky musím pochválit za dobrý výkon a touhu v tomto okresním derby zvítězit. Vyzdvihnout bych tentokrát chtěl výkon našeho kapitána M.Procházky, který odehrál velmi dobrý zápas.