SK Rakovník – Ml.dorost    9:1 (3:1)

G: Otradovec

Sestava:
Jankovský – Štemberk, Krotil, Hofman, Skalický – Otradovec, Sirotek, Květ, Novák – Rataj, Janoušek

Předposlední venkovní utkání této sezóny jsme sehráli v Rakovníce, ke nás hostil druhý tým tabulky. Bohužel i tentokrát se jako první, a o opravdu velký, problém ukázal počet hráčů, protože nás bylo 10 starších + 9 mladších dorostenců a 2 žáci. Z čehož jasně vyplývá, že v našem zápase jsme byli naprosto bez možnosti střídání. Zároveň je na místě poznamenat věkové složení obou týmů. Za soupeře nastoupilo 11 hráčů ročníku 1996 a dalších 5 ročníku 1997. Na naší straně zápisu se objevilo 9 hráčů r.1997 a 2 ročníku 1998. Dovolím si tvrdit, že s takto mladým týmem ještě letos v KP mladšího dorostu nikdo nenastoupil. Pokud jsme přihlédli k tabulkovému postavení obou celků a tomuto věkovému složení, tak jsme těžko mohli předpokládat vyrovnaný zápas. I přesto jsme šli do utkání s tím, že pokusíme předvést co nejlepší výkon a soupeře třeba překvapit, protože na podzim jsme s ním sehráli docela vyrovnaný zápas. Vstup do utkání jsme po dlouhé době měli opravdu vydařený a prvních pár minut se dařilo soupeře zatlačit a příliš ho nenechávat hrát. Bohužel během dalších pár minut se začala naplno ukazovat fyzická a kvalitativní převaha domácích. V 8.minutě zůstal zcela nebráněn domácí záložník v prostoru před naším vápnem, přebral míč a individuálně prošel do zakončení a trochu šťastnou střelou otevřel skóre – 1:0. V 11.minutě přilétl centr ze soupeřovi levé strany, J.Jankovský si sice zařval, ale míč proletěl na hlavu nabíhajícího útočníka a bylo to 2:0. V 24.minutě přišel další zbytečný gól, když domácí využili opět našeho nedůrazu před vápnem a po faulu na poslední chvíli ve vápně se kopala penalta a stav se měnil už na 3:0. Soupeř se nám od tohoto momentu trochu přizpůsobil a hra se vyrovnávala. V 36.minutě přišla naše nejpovedenější akce v zápase, za kterou jsme po zásluze byli odměněni brankou. Míč postupným útokem na jeden, dva dotyky, do kterého se zapojila většina našeho týmu, doputoval až k nabíhajícímu D.Otradovcovi a ten střelou pod břevno snížil na 3:1. V 44.minutě předvedl dobrý průnik P.Sirotek, ale zakončující J.Janoušek bohužel mířil ze slibné pozice vedle. Následně přišla 15-ti minutovka hrůzy, kdy jsme inkasovali 5 branek a je nutné říci, že góly to byly různé. Některé jsme soupeři opět doslova darovali naším nedůrazem, některé byly po chybách jednotlivce, ale byla zde i branka po krásné kombinaci. Stav byl tedy najednou v 63.minutě hrozivých 8:1. V 64.minutě se do dobré příležitosti, po přihrávce P.Sirotka, dostal D.Otradovec, ale zblízka trefil pouze brankáře. Závěr utkání už se víceméně ve velmi chladném počasí pouze dohrával a konečnou podobu výsledku dali domácí v 79.minutě – 9:1. Utkání musíme hodnotit jednoznačně negativně, protože inkasovat tolik branek se nemůže stávat. Za největší rozdíl mezi oběma družstvy tentokrát jednoznačně vidím náš malý důraz v obraných osobních soubojích a naopak směrem dopředu malá aktivita útočníků, kteří stále čekají na míč a obránce je téměř vždy předskočí. Kapitolou sama pro sebe, je samozřejmě fyzická kondice, protože domácí vydrželi běhat celý zápas, což se o většině našich hráčů říci nedá. Svůj nejlepší zápas tentokrát neodehrál ani náš brankář, který se na několika gólech výrazně podílel. Pochválit rozhodně musím P.Sirotka a F.Hofmana, kteří nám ze žáků jeli pomoci a zároveň patřili mezi naše nejlepší hráče. Kvalitní výkon předvedl i D. Otradovec a samozřejmě R.Květ, který je pro nás jen těžko nahraditelný. V příštím zápase hostíme na domácím hřišti Spartak Příbram, a doufám, že kluci se v tomto „derby“ zápase vyhecují k pořádnému výkonu.