12.Mistrovské utkání: 27.10.2013 (hř. Benešov UMT)

SK Benešov - Ml.dorost     5:0 (3:0)

G: - - -

Dřevojan – Hofman, M.Novák, Lípa, Slunečko – Špaček, M.Procházka, Lhota, T.Procházka – Vlásek, Míka

V 12.kole krajského přeboru jsme hráli na půdě absolutního favorita soutěže. Benešov dosud v letošní sezóně obdržel pouze jediný gól a a zcela neohroženě jde za svým cílem, což je vítězství v soutěži a tím pádem možnost získat na příští rok soutěž „center“ pro mladší dorost. Dokonce je tomu i podřízen starší dorost „B“, kde rozhodně hrají horší hráči než v tom mladším, ale o ten starší jim vlastně příliš nejde, protože „áčko“ už v centrech mají. K utkání jsme rozhodně tentokrát neodcestovali v plné sestavě a navíc polovina hráčů se zúčastnila už utkání starších dorostů. Z našeho kádru nejvíce odehráli J.Hrubý a V.Krotil a přispěli k těsné výhře 0:1. Další nepříjemností bylo, že zápas se hrál na „umělce“, na které nejsme zvyklí hrát, ale kluci se s tím vypořádali dobře. I přestože jsme znali sílu soupeře, tak jsme k utkání rozhodně nechtěli přistoupit nějakým stylem, kdy by jsme v jedenácti lidech bránili na velkém vápně. Naše hra samozřejmě defenzivní být měla, ale po zisku balonu jsme se chtěli hrát normálně kombinačně dopředu a hlavně hned všechno neodkopávat. Od začátku bylo na hřišti zřejmé, kdo je favoritem utkání a Benešov měl stálou herní převahu. Potěšitelné ovšem bylo, že se nám dlouho dařilo domácí hráče nepouštět do žádných vyložených příležitostí. První branka přišla v 13.minutě, kdy jsme nepokryli standardní situaci a hráč Benešova nerušené hlavičkoval – 1:0. Stejná situace se opakovala v 16.minutě – 2:0. V druhé části prvního poločasu už se domácím podařilo vytvořit několik dobrých šancí a v 27.minutě z toho byl třetí gól – 3:0. Nutno říci, že pár dalších střel zlikvidoval F.Dřevojan a některé mířily vedle. O poločase ze hřiště odešel V.Vlásek a nahradil ho J.Jankovský.  Bohužel v 53.minutě jsme obdrželi už třetí branku ze standardní situace, když hráč Benešova dorazil míč odražený od břevna – 4:0. Od této chvíle se hra trochu vyrovnala a dokonce jsme podnikli několik velmi dobrých útočných akcí. Velkou aktivitou hýřil hlavně T.Procházka a po jeho akci se v 54.minutě dostal do zakončení L.Slunečko, ale mířil vedle. V 58.minutě střídání J.Hrubý – L.Slunečko a v 60.minutě P.Sirotek – D.Míka. V 62.minutě postupoval T.Procházka ze strany sám na domácího brankáře, ale zakončil střelou přímo do něj! V 62.minutě zvýšili domácí střelou z dálky na 5:0. V 68.minutě se na hřiště dostal i M.Vlk, který nahradil J.Špačka. V závěru už se na hřišti nic zajímavého neudálo a utkání skončilo zaslouženou výhrou Benešova 5:0. Musíme si přiznat, že výsledek odpovídá momentální formě a výkonnosti obou dvou týmů. Ovšem i přes vysokou prohru bych chtěl kluky pochválit za několik věcí. Potěšitelný byl fakt, že velkou část zápasu se nám dařilo k hráčů soupeře rychle přistupovat a nutit je k drobným chybám, a tak se nedostávali do tolika vyložených šancí. Pozitivní byl také druhý poločas, kde jsme to i přes velkou ztrátu nezabalili a naopak jsme se stále pokoušeli i o hru dopředu a dokonce jsme si dokázali vytvořit i několik nadějných akcí. Naopak co musím našemu týmu vytknout, je opět velmi špatné bránění standardních situací, z kterých jsme v tomto zápase dostali tři branky. Z jednotlivců bych tentokrát nejvíce ocenil výkon T.Procházky na krajní záloze, M.Novák na pozici stopera a dobře zachytal i F.Dřevojan. Pochvalu si zaslouží také J.Hrubý a V.Krotil, kteří hráli za starší dorost.