Příprava: Sp.Příbram - Ml.dorost 3:2 (2:0)

Přípravné utkání: 13.2.2014 (hř. Spartak PB, UMT)

Spartak Příbram – Ml.dorost    3:2 (2:0)

G: T.Procházka, Míka

Sestava:
Dřevojan – Slunečko, M.Novák, J.Novák, Štemberk – T.Procházka, Lhota, M.Procházka, Rataj – Pešek, Míka       střídání: Hofman, Krotil (hokejově)

První přípravný zápase v zimní přípravě jsme hráli na „umělce“ na Spartaku Příbram. K utkání nakonec odjelo 13 z původně 15 nominovaných lidí. První poločas nemá cenu nějak podrobně rozepisovat, protože by to byla jen přehlídka šancí domácího týmu a výčet našich chyb. V první části hry jsme totiž nestíhali vůbec v žádné činnosti a prakticky co dotek s míčem to ztráta, z kterých následně vznikaly velké příležitosti soupeře. Spartak nás převyšoval v pohybu, ale i v práci s balonem. Jak se ukázalo v druhém poločase, tak „Spartakovci“ úvod přepálili a hra se postupem času výrazně vyrovnávala. Stále sice bylo daleko nebezpečnější domácí družstvo, ale my už jsme také předvedli několik velmi zdařilých pasáží a dokonce si vytvořili několik šancí. Tento fakt je pozitivem a věřím že v příštím zápase už to bude lepší od začátku. Konečný výsledek 3:2 neodpovídá dění na hřišti, protože kdo tam byl, tak mi dá za pravdu, že první půlka mohla klidně skončit 6:1. I když v průběhu utkání a těsně po jeho skončení jsme byli z našeho výkonu naprosto zděšeni a nebylo skoro co hodnotit ani trochu kladně, tak když jsme se na to podívali s odstupem času, tak je hodnocení trochu jiné. V úvahu je nutné vzít skutečnost, že soupeř má celou zimu možnost se připravovat na „umělce“, nebyl to pro ně první zápas a na rozdíl od nás mají daleko lepší tréninkovou docházku. Je totiž pravda, že většina z našich kluků už více než dva měsíce nehrála žádný dlouhý balón, nezpracovávala žádný nákop, nestřílela pořádně na branku a v podstatě pořádně netrénovala s míčem, protože u nás není kde a v tělocvičně toto nenatrénujeme. Věříme, že zde je proto velký prostor pro zlepšení a nemůžeme z tohoto jednoho zápasu dělat žádné závěry. I přesto, že utkání nebylo příliš povedené, tak někteří hráči předvedli (hlavně zásluhou druhé části) celkem solidní výkon;  jmenoval bych M.Nováka, M.Štemberka, J.Lhotu a D.Míku.

3.minuta – Míka utekl po křídle, ale Pešek nevyužil centru

5.minuta – Slunečko velká chyba, Spartak nedal do prázdné branky

9.minuta – 1:0

11.minuta – 2:0 chyba Slunečko, ale zbytek obrany také nereagoval

18.minuta – J.Novák obrovská chyba, Dřevojan chytil samostatný nájezd

25.minuta – chyba Novák, Dřevojan chytil

28.minuta –  M.Procházka střela vedle

34.minuta –  J.Novák chyba, Spartak nastřelil břevno

38.minuta –  hrozná chyba Rataje, Dřevojan opět chytil samostatný nájezd

50.minuta – Dřevojan vyrazil na roh

61.minuta – únik Krotila, ale zkažená přihrávka na volného Peška

67.minuta – dobrá střela Peška

71.minuta – 2:1 T.Procházka, pěkná samostatná akce zakončená střelou za vápnem

77.minuta – 3:1 samostatný nájezd na brankáře

80.minuta – 3:2 centr J.Nováka našel na zadní tyči D.Míku a ten prostřelil brankáře