Příprava: Milevsko - Ml.dorost 2:3 (1:1)

Přípravné utkání: 2.3.2014 (hř. Milevsko, UMT)

Milevsko – Ml.dorost    2:3 (1:1)

G: Květ, Rataj, Hron

Sestava:
Dřevojan – Štemberk, M.Novák, Lhota, J.Novák – T.Procházka, Květ, M.Procházka, Míka – Rataj, Hron       střídání hokejově: Slunečko, Jonuzi, Sirotek

Poslední přípravný zápas před druhou částí sezóny jsme sehráli už tradičně v Milevsku. K utkání jsme měli k dispozici 14 hráčů, ale potěšující byl fakt, že tentokrát už konečně nechybělo tolik lidí, co by se mělo objevovat v základní sestavě. Potom co jsme v minulých zápasech neúspěšně vyzkoušeli rozestavení 3-4-3, jsme se tentokrát vrátili k osvědčenému 4-4-2. Hned úvodní desetiminutovka utkání ukázala, že tentokrát by se z naší strany mělo jednat o podstatně lepší výkon než v předešlých zápasech. Klukům se dařilo hrát kombinačně a dostávali se do mnoha nebezpečných situací. Z úplného úvodu bych zmínit nebezpečné střely od R.Květa a T.Procházky. V 15.minutě jsme se dočkali zaslouženého vedení, když se prosadil střelou z 20 m po rozehraném trestném kopu Roman Květ – 0:1. V 20.minutě se stejný hráč krásně prodral až před gólmana, ale ve vyložené šanci neuspěl. O minutu později pohotově zakončoval J.Jonuzi, ovšem domácí brankář si poradil. Stejný hráč se dostal do slibně pozice i v 31.minutě, ale tentokrát zakončoval vedle. V 37.minutě zatáhl P.Sirotek balón ke koncové čáre a přesnou přihrávkou před prázdnou brankou našel nabíhajícího F.Hrona, který byl ovšem tísněn a přestřelil. V 39.minutě přišla ojedinělá útočná akce domácích, kdy záložník Milevska trestuhodně prošel přes několik našich hráčů až do vápna, kde byl faulován M.Novákem. Z následné penalty domácí stanovili poločasový výsledek na 1:1. Chvíli po změně stran, konkrétně ve 43.minutě, jsem se vrátili do vedení, když krásnou individuální akci předvedl F.Hron, který obešel obránce a přesnou přihrávkou před prázdnou branku vybídl ke skórování J.Rataje – 1:2. V 57.minutě přidal třetí branku F.Hron, když využil krásné nahrávky mezi obránce od J.Lhoty – 1:3. V 67.minutě potrestali domácí naší chvilkovou nepozornost a po rychle vhozeném autu se k míči dostal volný hráč na hranici vápna a přesně zakončil – 2:3. V 79.minutě ještě mohl zvýšit R.Květ, ale po přihrávce od F.Hrona se neprosadil. Generálka na soutěž, tak skončila naší první výhrou v přípravě, která měla být ovšem větším rozdílem, protože jsme soupeře výrazně převýšili. Milevsko se nám podařilo přehrát hlavně dobrou kombinací ve středu hřiště a následnou rozehrávkou do krajů. Nepříjemností zápasu byla ovšem přehnaná tvrdost z obou dvou stran, ale začalo s tím domácí mužstvo. Na druhou stranu si naší kluci musí uvědomit, že pokud by se k takovýmhle zákrokům, strkanicím a oplácení uchýlili i v mistrovských zápasech, tak budou následovat červené karty. Každý ať si to pořádně srovná v hlavě, protože nejde na každý dotek soupeře reagovat tak nepřiměřeně a pokud chceme hrát dobrý fotbal, tak musíme něco snést. Jinak celkový výkon a předvedená hra byla o mnoho desítek procent lepší než v předchozích zápasech a věřím, že takto budeme pokračovat a ještě se zlepšovat. Z jednotlivců bych tentokrát pochválil za bezchybný výkon (a tentokrát podpořený i dobrou rozehrávkou) brankáře F.Dřevojana a dále pak celou „středovou“ čtyřku: R.Květ, J.Lhota, M.Procházka, M.Novák a útočníka F.Hrona. Ovšem i výkon ostatních byl velmi kvalitní a nedovolil bych si v tomto zápase jmenovat někoho, že zahrál špatně, což ovšem neznamená, že nemáme stále co vylepšovat.