18.Mistrovské utkání: 22.3.2013 (hř. Nymburk – „Veslák“)

Polaban Nymburk – Ml.dorost 1:3 (0:1)

G: Lhota, Míka, Hron

Sestava:
Dřevojan – Vlásek (41.Míka), M.Novák, J.Novák (41.Krotil), Špaček – T.Procházka, M.Procházka (41.Rataj), Lhota, Jonuzi - Hrubý, Hron

Do Nymburka jsme vyrazili pouze s 22 hráči pro obě mužstva, když pouze čtyři z nich byli věkem starší dorostenci! Už utkání staršího dorostu se tak zúčastnilo mnoho kluků z našeho kádru (Dřevojan, Krotil, M.Procházka, Míka, Rataj, Hron, Vlásek, J.Novák) a na hřišti se rozhodně neztratili. Nejvíce se od nás pod konečnou remízu 3:3 podepsal jedním vstřeleným gólem J.Rataj a výborným výkonem v brance F.Dřevojan.

Před naším zápasem jsme zjistili, že domácí mají k dispozici pouze 10 hráčů, takže pravděpodobně nezafungovala spolupráce se žáky. Nutno říci, že kluky jsme na to nějak speciálně neupozorňovali a někteří si toho ani celý první poločas nevšimli. Naopak jasně bylo opět řečeno, že je potřeba zápas odjezdit v daleko větším tempu než předchozí utkání a tréninky. Naše sestava nakonec byla celkem standardní, protože jsme museli reagovat na vytížení hráčů z předchozího utkání staršího dorostu, a tak jsme museli upustit od některých změn, které měli reflektovat přístup k tréninkům.

Utkání se začalo vyvíjet podle předpokladů a vytvářeli jsme si převahu a hrálo se především na polovině soupeře. Bohužel většina kluků opět nehrála zdaleka naplno, což mělo za následek velké množství nepřesností. Očekával bych, že se proti slabému soupeři budeme chtít vytáhnout pěknou hrou, z které by pramenilo velké množství šancí a gólů, ale bohužel …

Naopak v naší hře bylo opět vidět hodně „bezmyšlenkovitých“ odkopů a nákopů z prvního doteku, případně nepřesných přihrávek do chumlu hráčů, místo jednodušší narážečky se spoluhráčem vedle, nebo přenesením na druhou stranu hřiště. V 11.minutě se v první velké šanci objevil M.Procházka, ale z malého vápna zamířil vedle. V 13.minutě se do vápna protlačil T.Procházka, ale z velkého úhlu, místo přihrávky pod sebe, volil střelu, která skončila vedle. V 36.minutě se do náznaku příležitosti dostal J.Hrubý.  V 37.minutě přišla naše nejkrásnější akce v první části, když T.Procházka roztáhl hru do strany, kde míč převzal J.Hrubý a přesným přízemním centrem našel nabíhajícího J.Lhotu, který nás poslal do vedení 0:1. Do druhé části jsme hned od začátku poslali všechny tři náhradníky, protože soupeř hrál v „deseti“, a tak ani při případném zranění nehrozilo, že by jsme dali soupeři nějakou výhodu. V 52.minutě přišla naše druhá branka, když J.Lhota pěknou ulicí vybídl k samostatnému úniku F.Hrona a ten se nemýlil – 0:2. O tři minuty později se důrazným individuálním průnikem prosadil D.Míka, který se do útoku přesunul ze zálohy a přinesl tam potřebnou bojovnost – 0:3. V 57.minutě měli solidní šanci hráči Nymburka, ale zakončení mířilo vedle. V 65.minutě přišel velký závar před domácí brankou, z kterého ovšem nepramenila změna skóre, protože nikomu z našich se nepodařilo pořádně zakončit. V závěru přišel trest za naší lehkovážnost a soupeř se dostal k několika nebezpečným situacím. Zasloužené branky se domácí dočkali v 76.minutě po rohovém kopu – 1:3. Utkání skončilo po nepříliš podařeném výkonu naší výhrou 1:3. Pokud bych měl pochválit někoho z jednotlivců, tak tentokrát určitě J.Jonuziho, který odehrál celé utkání v záloze a nevedl si tam vůbec špatně. Druhým hráčem, který velmi dobře splnil své úkoly byl D.Míka, který šel do všeho naplno a po svém přesunu do útoku dělal domácí obraně velké problémy.