16.Mistrovské utkání: 8.3.2014 (hř. Neratovice, UMT)

G: Lhota

Sestava:
Dřevojan – Vlásek, M.Novák, J.Novák (41.Hofman), Štemberk – Slunečko (57.Lípa), M.Procházka, Lhota, T.Procházka (41.Sirotek) – Rataj, Hron

ŽK:  J.Novák, T.Procházka, Lhota

Na úvod jarní části jsme hráli v Neratovicích, které měly v tabulce před zápasem o bod méně. Přestože se hrálo za pěkného počasí, tak se utkání uskutečnilo na „umělce“, která je zde velmi malá.  Na podzim vzájemný souboj skončil, po našem dobrém výkonu, remízou 3:3. Bohužel tentokrát bylo vše úplně jinak a od začátku vše špatně. Pokud bych hodnocení zkrátil, tak by se vešlo do několika slov: nezodpovědnost, nedisciplinovanost, nesoustředěnost a nesoudnost. Vše začalo hned ráno, kdy se na odjezd dostavilo z nominovaných 14 hráčů pouze 11. (nepřišli Jonuzi, Krotil a Špaček) K utkání jsme tak odjížděli vlastně bez možnosti nějaké taktiky, či vybírání hráčů, kteří nastoupí a ještě s vědomím, že několik hráčů pravděpodobně bude hrát i za starší dorost.

Před zápasem hráčům několikrát zdůrazňujeme, aby si pohlídali vstup do utkání, protože podle toho se pak často odvíjí další průběh. Bohužel, naše snaha byla marná a hned na začátku druhý minuty přichází obrovská chyba M.Štemberka, který situaci hasí až za pomoci penaltového zákroku a prohráváme 1:0.  Hned ve 4.minutě přichází hrubka brankáře F.Dřeovojana a po střele z dálky je to 2:0. Některé naše hráče tento průběh naprosto rozhodil a začali si všímat všeho okolo, ale nikoli fotbalu. Na hřišti, tak dochází k mnoha strkanicím, či slovním potyčkám a když si k tomu připočteme fakt, že herně na soupeře nestačíme, tak hraje vlastně pouze jedno mužstvo. V 15.minutě domácí neproměnili velkou šanci. V 33.minutě přišla střela z dost velkého úhlu a bylo to 3:0. V 35.minutě navíc znovu fauluje ve vápně M.Štemberk a domácí vedou 4:0. V závěru poločasu opět dochází z naší strany k několik naprosto nesmyslným provokacím a faulům. Můžeme být velmi rádi, že končíme první část s plným počtem hráčům! O přestávce musíme vystřídat dva hráče, kteří nebyli od červené karty vůbec daleko a nahrazují je kluci, kteří už mají v nohách zápas staršího dorostu. V druhé části se naše hra výrazně zlepšila a nebojím se říci, že soupeře jsme přehrávali a byli jsme lepším týmem. Bohužel se nám nedařilo některé slibně rozjeté akce dotáhnout až do konce. V 54.minutě nastřelil po samostatném úniku po straně F.Hron dokonce tyčku. V 57.minutě lehce zraněného L.Slunečka vystřídal V.Lípa, který také hrál za starší dorost. V 72.minutě zůstal na hranici vápna osamocený hráč domácích a upravil na 5:0. Ovšem hned po rozehrávce chytře využil J.Lhota nesoustředěnost domácího brankáře, který se šel napít k lavičce, a střelou z poloviny hřiště do opuštěné branky snížil na konečných 5:1. Na závěr je potřeba říci, že naše výsledky nebudou moc být nějak lepší, pokud hráči (netýká se to samozřejmě všech, ale i ti ostatní na to doplácí) výrazně nezlepší celkový přístup k fotbalu, disciplínu a soustředěnost. Bohužel někteří mají i velké problémy s tím utkání unést psychicky a pokud někoho zfaulují, tak se vlastně vůbec nic neděje, ale pokud se někdo dotkne jich (případně pouze jim něco řekne!), tak by nejradši hned opláceli. Pokud nedokáží něco přijmout a snést, tak se obávám, že pak nemůžeme mít z utkání nikdy dobrý pocit, protože se pravděpodobně budou stále objevovat podobné incidenty. Pokud bych měl za tento zápas někoho chválit, tak musím určitě kluky z kádru staršího dorostu, kteří nám šli ještě pomoci a naší hru v druhé části výrazně pozvedli. Z našich bych nejvíce ocenil výkon M.Procházky a F.Hrona. I přesto, že v našem utkání udělal dvě velké chyby, tak pochvalu zaslouží i F.Dřevojan, který skvělými zákroky pomohl k důležité remíze staršího dorostu (2:2).