7.Mistrovské utkání: 21.9.2014 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Spartak Příbram   1:2 (0:1)

G: Procházka

Sestava:
Dřevojan – Vlásek, Čipera, Novák (70.Lhota), Počepický –  Kejha (28.Hofman), Matoušek, Mašek, Žirovnický (41.Glogar) –  T.Procházka, Klíma

V 7. kole krajského přeboru jsme se, v přímém souboji o první příčku tabulky, střetli s okresním rivalem z Příbrami. Zatímco my jsme prvních šest kol vyhráli, tak soupeř na tom nebyl o moc hůře, když si připsal 5 výher a jednu remízu. Bohužel ani tentokrát jsme nemohli z několika důvodů nastoupit v plné síle. Především dost kluků muselo nejdříve hrát za starší dorost, další část jich jela s „B“ dorostem k utkání okresního přeboru a pak se samozřejmě objevilo i několik omluvenek z důvodu nemoci, či návštěvy apod. Na druhou stranu je potřeba říci, že podobně na tom byl i soupeř.

Po dost vyhroceném zápase starších dorostů (hlavně ze strany hostů) se dal čekat velký boj i zde. Utkání začalo dost opatrně z obou dvou stran, ale s mírnou převahou hráčů Příbrami, která trvala celý první poločas. V 9.minutě přišel první důležitý moment, když se hosté ujali náhodným gólem vedení 0:1 (tečovaná střela do protipohybu brankáře). V dalších minutách se hrálo víceméně bez šancí a z naší strany stojí za zmínku jen dvě střely ze střední vzdálenosti, ke kterým se dostali J.Žirovnický a T.Procházka. V 28.minutě pro nás přišla velká nepříjemnost, když po srážce musel střídat M.Kejha (na hřiště šel F.Hofman). V 31.minutě si ještě obrovskou šanci vytvořil Spartak, ale útočník naštěstí mířil vedle branky.

O poločase jsme museli sáhnout k dalšímu střídání, když nachlazeného J.Žirovnického vystřídal T.Glogar (jinak brankář). Zároveň došlo k posunům v rozestavení, protože nám ideálně nefungoval střed pole, kde nás soupeř hodně přehrával. M.Novák přešel na pravou zálohu, J.Klíma na levou zálohu, F.Hofman na defenzivní střed, J.Mašek se stáhl na předstopera a T.Glogar zaujal místo v útoku. Už závět první části ovšem naznačil, že hostům dochází síly, a tak jsme se pokusili o rychlý nástup s cílem soupeře ještě více unavit a přehrát. Tento záměr se nám dařil a hned v 42.minutě se J.Klíma ocitl v náznaku dobré šance, ale jeho střela postrádala razanci. V 54.minutě se po pěkné kombinační akci v čisté gólové příležitosti objevil T.Glogar, ale zakončil pouze do brankáře. V 58.minutě se situace opakovala, ale tentokrát na hostujícího brankáře, po přihrávce od F.Hofmana, šel zcela sám L.Matoušek. Bohužel ani tato akce nepřinesla vyrovnání. Z branky jsme se nakonec mohli radovat v 62.minutě, kdy se po přihrávce od L.Matouška trefil T.Procházka – 1:1. V těchto chvílích jsme na hřišti naprosto dominovali a zdálo se, že je pouze otázka času, kdy se nám podaří výsledek otočit. V 69.minutě se ovšem stalo něco úplně jiného, protože soupeř se z ojedinělého útoku dokázal gólově prosadit a po dalším víceméně náhodném gólu šel do vedení 1:2. Závěrečných deset minut už jsme odehráli v křeči a prakticky se nám nepodařilo si vytvořit příležitost na srovnání stavu. Naopak v 73.minutě ještě T.Čipera vykopl míč mířící do naší prázdné branky. Utkání tedy nakonec skončilo šťastnou výhrou hostů, ale zápasu by více slušela remíza, protože za předvedený výkon v druhé části jsme si prohrát nezasloužili. Celkově se jednalo o velmi kvalitní zápas z obou dvou stran, který se hrál ve vysokém tempu a všem hráčům takové utkání jen pomůže. Na závěr chci náš tým ještě jednou pochválit za předvedenou bojovnost v druhé části, kdy jsme byli jasně lepším týmem. Z jednotlivců bych opět vyzdvihl výkon T.Čipery na stoperu a stále zlepšující formu znovu ukázal J.Klíma.