9.Mistrovské utkání: 6.10.2013 (hř. Tatran)

Ml.dorost – SK Rakovník     1:1 (0:1)

G: Jonuzi

Sestava:
Dřevojan – Slunečko, Krotil, J.Novák, Štemberk (41.Míka) – M.Novák (41.Špaček), Lhota (41.Jonuzi), Lípa (65.Vlásek), T.Procházka – M.Procházka, Rataj (57.Hrubý)

Po výsledkově nepovedeném zápase ve Velkém Borku jsme se chtěli pokusit o další vítězství na domácím hřišti. Dopředu bylo ovšem jasné, že se nebude jednat o lehké utkání, protože náš soupeř patří k těm lepším mužstvům v soutěži, což zatím potvrzují jeho výsledky. Vzhledem k tomu, že se jednalo o souboj dvou týmu z popředí tabulky, tak se hrál poměrně rychlý a bojovný fotbal, i když je pravda, že nějaké větší množství pěkných fotbalových akcí zápas nenabídl. Úvod utkání patřil hostům, kteří se častěji dostávali do blízkosti vápna a k zakončení. Ve 12.minutě přišla chyba naší obrany, když míč propadl až k osamocenému útočníkovi, ale ten naštěstí mířil vedle! Další chybu už ovšem soupeř dokázal potrestat. V 19.minutě přišla situace, kdy náš brankář F.Dřevojan rozehrával míč, ale nikdo se mu pořádně nenabízel, ba co víc někteří hráči se radši otáčeli. Míč nakonec směřoval na nepřipraveného V.Krotila, který o něj přišel a Rakovník vstřelil vedoucí branku – 0:1. V dalším průběhu první části jsme se pomalu začínali do útoku tlačit také my. V 21.minutě přišel obrovský závar před hostující brankou (po rohu), ale míč prolétl až do zámezí. V 28.minutě předvedl pěkný dravý průnik J.Rataj, ale do zakončení se nedostal. V 37.minutě nebezpečně odcentroval M.Procházka, míč prolétl až na zadní tyč, kde stál J.Rataj, ale naprosto nepřipravený, takže ho míč překvapil a nic z toho nebylo. Do druhého poločasu jsme udělali tři změny v sestavě, když hřiště opustili J.Lhota, M.Štemberk, M.Novák a nahradili je J.Jonuzi, J.Špaček a D.Míka. Zároveň se M.Procházka přesunul na střední zálohu. Vstup do druhé části se nám vydařil velmi dobře. Hned v 45.minutě předvedl dobrý důraz T.Procházka, vybojoval míč v rohu vápna a přesnou přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování J.Jonuziho, který neodmítl – 1:1. V 52.minutě se individuálně protlačil do vápna J.Rataj, ale z jeho slabého zakončení vznikla jen skrumáž před brankou. V 57.minutě střídání J.Hrubý za J.Rataje a následně v 65.minutě V.Vlásek za V.Lípu. Úplný závěr utkání zase patřil hostujícímu celku, který si vytvořil velký tlak, ale i přes několik šancí se už výsledek nezměnil. Zápas tedy skončil poměrně zaslouženou remízou a tím pádem jsme si stále udrželi podzimní neporanitelnost. Z jednotlivců bych tentokrát nejvíce ocenil výkon L.Slunečka a M.Procházky.