10.Mistrovské utkání: 12.10.2014 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Nové Strašecí  9:0 (4:0)

G: Hrubý 3, Procházka 3, Matoušek, Kejha, Klíma

Sestava:
Dřevojan – Počepický (41.Vlásek), Čipera, Mašek, Novák –  Křížek (41.Kejha), Matoušek, Lhota, Klíma (41.Žirovnický) – Plachý (41.Procházka), Hrubý

Po minulém kole, v kterém jsme vydřeli těsné vítězství nad jedním z nejlepších týmů v soutěži (Čáslav 1:0) jsme tentokrát nastoupili proti nováčkovi z Nového Strašecí. V průběžné tabulce tomuto týmu zatím patří pozice ve spodní části, ale výsledky z některých utkání dávali tušit, že by se o úplně slabý tým nemuselo jednat. My jsme tentokrát měli k dispozici téměř kompletní sestavu a to včetně dlouho zraněného kapitána Jana Hrubého. Prvních deset minut se na hřišti prakticky nic nedělo. V 11.minutě ovšem využil J.Klíma pěkně přihrávky do uličky od J.Lhoty a poslal nás do vedení 1:0. Od této chvíle už na hřišti prakticky existovalo jenom jedno mužstvo a zdálo se, že další branky přijdou brzy. V 13.minutě další ulice J.Lhoty, ale L.Matoušek svůj nájezd neproměnil. V 21.minutě už stejný hráč nezaváhal a vedli jsme 2:0. Zároveň se v tento okamžik zranil hostující brankář a musel střídat. V 31.minutě poslal T.Čipera z pozice stopera krásný pas za obranu a pro nabíhajícího J.Hrubého nebyl problém skórovat – 3:0. V 34.minutě využil stejný hráč obrovskou hrubku v rozehrávce hostů a upravil na poločasových 4:0. Do druhé části jsme poslali všechny čtyři náhradníky, což naší hru ještě oživilo. Ve zbytku utkání už se hrálo jen o počet branek, jaký dokážeme odevzdanému soupeři nastřílet. Hosté začali navíc praktikovat „ofsajd systém“, který jim ovšem vůbec nevycházel a naší hráči pořád chodili sami na branku. Bohužel obrovské množství šancí jsme nevyužili (nemá cenu tady rozepisovat), což by nás v nějakém vyrovnaném utkání mohlo příště mrzet. Konkrétně už tedy jen brankové situace a jedna ojedinělá šance hostů. V 44.minutě zvýšil na 5:0 T.Procházka, který doklepl do sítě míč po akci J.Hrubého. V 50.minutě na 6:0 zvýšil J.Hrubý (asistence T.Procházka) a dovršil svůj hattrick. V 53.minutě další dlouhý pas za obranu a T.Procházka sólo z poloviny hřiště – 7:0. V 55.minutě nedůraz při bránění a skvělý zákrok F.Dřevojan, který vytáhl střelu mířící pod břevno na roh. V 63.minutě zvýšil M.Kejha na 8:0, když využil dalšího dlouhého balonu za obranu od J.Lhoty. V 68.minutě dal konečnou podobu výsledku T.Procházka (hattrick) po přihrávce od M.Kejhy – 9:0. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené, ale mělo být ještě daleko větším rozdílem, protože zahození tolika vyložených příležitostí je trestuhodné. Soupeř byl v druhé části naprosto odevzdaný a ani se nesnažil svoji hru nijak změnit.