7.Mistrovské utkání: 22.9.2013 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Mnichovo Hradiště     3:2 (1:1)

G: Hofman, Rataj, T.Procházka

Sestava:
Dřevojan – Štemberk, Krotil, J.Novák, Hofman – M.Novák (70.Vlásek), Lhota, Lípa (49.Květ), T.Procházka – Míka (41.Hrubý), Rataj (59.Pešek)

Po dlouhé herní pauze, způsobené zájezdem místního gymnázia do Itálie, jsme hostili Mnichovo Hradiště. Vzhledem k tomu, že se jedná o tým z popředí tabulky, tak bylo otázkou jak se to na našem výkonu promítne. Druhým problémem, s kterým ovšem musíme počítat i do budoucna, je malý počet starších dorostenců. Tentokrát tedy hned tři naši hráči (Hrubý, Míka, Hofman) zasáhli do utkání staršího dorostu a pomohli mu k důležité první výhře v sezóně.  Hned od začátku našeho zápasu bylo vidět, že se bude jednat o velmi důrazný a rychlý zápas.  Na druhou stranu nešlo ovšem o žádný pěkný fotbal, a často se oba týmy uchylovaly k nakopávaným míčům. Do první větší šance se v 10.minutě dostal T.Procházka, který se šikovně prokličkoval až do vápna, ale soupeřův brankář jeho střelu vyrazil. V dalších minutách se hrálo a bojovalo spíše ve středu hřiště. V 22.minutě zahrozil soupeř, když střela jednoho ze záložníků skončila jen těsně vedle tyčky. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za stavu 0:0, tak se hosté v 39.minutě ujali vedení dalekonosnou střelou z 35 m, kterou náš brankář podcenil – 0:1. Jenže hned ve 40.minutě rozehrál J.Lhota trestný kop z pravé strany, střílený centr propadl brankáři mezi rukama a pro F.Hofmana nebyl problém zblízka do prázdné branky vyrovnat – 1:1. Do druhé části střídání v útoku D.Míka - J.Hrubý. V 46.minutě obrovská šance Mnichova Hradiště. V 47.minutě jdou hosté do vedení, když se prosazují z trestného kopu – 1:2. Ve 49.minutě odchází ze hřiště zraněný V.Lípa místo něho nastupuje náš nejlepší hráč R.Květ, který ovšem byl dopoledne hrát za 1.FK PB, kde má střídavý start. I přes velkou únavu je na hřišti okamžitě znát a naše hra se jeho příchodem zklidňuje. V 52.minutě se právě R.Květ dostane ke střele z 20 m, brankář jí vyráží, ale skvěle dobíhající J.Rataj srovnává na 2:2. V 56.minutě náznak šance M.Nováka po rohovém kopu. V 59.minutě střídání J.Rataj – J.Pešek. V 69. minutě další dvě obrovské šance hostů, nejdříve břevno a při dorážce skvělý zákrok našeho brankáře. V 70.minutě se letos poprvé na hřiště dostává V.Vlásek (především z důvodů špatné docházky), když střídá M.Nováka.  V následujících minutách série několika stoprocentních příležitostí Mn.Hradiště, ale s pomocí tyček, břevna, skvělých zákroků našeho brankáře a hlavně obrovského štěstí jsme tlak ustáli! V 76.minutě navíc přišla naše ojedinělá útočná akce, když J.Lhota poslal pas po lajně na T.Procházku, který pronikl až do vápna střelou pod brankářem nám zajistil výhru 3:2!  V utkání jsme určitě nebyli lepším týmem, ale nakonec tím šťastnějším. Soupeř si hlavně v závěru dokázal vytvořit mnoho vyložených příležitostí, ale nakonec odjel bez bodů. V druhé části utkání nás hosté výrazně přehráli fyzicky, a to jak ve startu na balon, rychlosti v soubojích, tak i celkové kondici, protože posledních 15 minut na hřišti existovalo prakticky pouze hostující mužstvo. Z jednotlivců bych tentokrát nejvíce ocenil výkon útočníka J.Rataje a stopera V.Krotila, který musel na poslední chvíli hasit mnoho nebezpečných útoků soupeře. Ocenit je potřeba i dvě gólové přihrávky J.Lhoty, přístup R.Květa (i přesto že už svůj zápas měl v nohách, tak šel ještě pomoct nám a troufnu si tvrdit, že bez něho by jsme se už do zápasu nevrátili) a i přes velké zaváhání při prvním gólu, tak i výkon F.Dřevojana. Pochválit navíc ještě musím J.Lhotu a J.Nováka, kteří navíc odpoledne odehráli výraznou část zápasu (70 a 50 minut) dospělých v okresním přeboru za naše „béčko“!