21.Mistrovské utkání: 13.4.2013 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Kutná Hora 6:0 (4:0)

G: Hrubý 2, M.Novák, Rataj, Lhota, Hron

Sestava:
Jankovský – Krotil, M.Novák, Lípa (41.Pešek), J.Novák – T.Procházka, Lhota, Květ (41.Hofman), Hrubý – Míka (57.Vlásek), Rataj (41.Hron)

Po sérii čtyř vítězství v řadě za sebou jsme do dalšího utkání šli s jasným cílem tuto šňůru natáhnout a pokud možno svého soupeře opět jasně přehrát. Tentokrát za nás dostali šanci si zahrát poločas i dva hráči, kteří v průběhu roku začali pravidelně nastupovat za starší (V.Lípa a F.Hofman), ale tentokrát si v divokém střetnutí starších dorostů /6:5/ zahráli jen chvíli.

Nástup do utkání se nám výjimečně povedl a na soupeře jsme doslova vlétli. Ve 3.minutě si pěkně naběhl J.Rataj na ulici od R.Květa, ale v jasný šanci mířil vedle. V 5.minutě už míč skončil v síti, když T.Procházka perfektně předskočil hostujícího obránce, zatáhl míč k lajně a přesnou přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování J.Rataje – 1:0. V 8.minutě dobře vystřelil D.Míka, brankář vyrazil a v brance neskončila ani dorážka dobře dobíhajícího T.Procházky. V 9.minutě už to ovšem bylo 2:0, když R.Květ přistrčil na hranici vápna míč na J.Lhotu a ten se technickou střelou z první nemýlil. V 12.minutě J.Lhota nastartoval pěkným pasem D.Míku, který míč zatáhl a zpětnou přihrávkou vyzval k navýšení náskoku J.Hrubého – 3:0. Vynikající úvod dovršil v 16.minutě M.Novák, který si krásně naběhl na roh J.Nováka a hlavou zvýšil na 4:0. Bohužel od této chvíle šlo nasazení našich kluků rapidně dolů, a pokračovalo se o dost pomalejším tempu. Soupeře jsme sice stále výrazně přehrávali, ale rozhodně to nebylo takovým způsobem, jakým to mohlo být. Do konce první části už se toho příliš neodehrálo, i když je pravda, že v 23.minutě nastřelil ještě D.Míka tyčku a pravděpodobně jsme měli zahrávat dva pokutové kopy. Druhá část začala jako ta první, tedy naší převahou, ale nikoliv hrou v nějakém závratném tempu. V 42.minutě pěkná kolmice F.Hofmana na F.Hrona, ale ten zakončil pouze do brankáře. V 48.minutě po přistrčení od J.Lhoty už se F.Hron nemýlil a střelou na zadní tyč zvýšil na 5:0. V 64.minutě neproměnil obrovskou šanci J.Hrubý. V 69.minutě to tentýž hráč napravil, když přebral krásný dlouhý pas od M.Nováka a určil konečný výsledek 6:0.

V celém zápase jsme byli mnohem lepším týmem a pokud by kluci nepolevili a nepřizpůsobili se tempu soupeře, tak jsme měli vyhrát daleko větším rozdílem. Hosté zahrozili prakticky pouze z několika brejků po našich chybách, které pramenili z menší soustředěnosti, jak to v případech vysokého vedení často bývá. Z jednotlivců, ale tentokrát nikoho extra chválit nebudu, přestože by si to třeba někteří i zasloužili, ale svůj výkon si zkazili chováním. Nedisciplinovanost v tomto zápase byla z naší strany opravdu velká a chvílemi přerůstala do takových situacích, že na hřišti soupeře by jsme klidně nemuseli dohrávat v plném počtu. Na druhou stranu musím říci, že ze strany soupeře byla situace dost podobná, k čemuž výrazně přispěl ne zrovna úplně povedený výkon rozhodčího, který utkání nezvládl na obě strany. Ovšem znovu upozorňuji, že taková různá gesta, řeči, oplácení či pouze náznaky oplácení si nemůže nikdo dovolovat, a pokud by to mělo pokračovat, tak se to opět může výrazně promítnout i do sestavy.