17.Mistrovské utkání: 16.3.2013 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Kročehlavy  3:1 (1:1)

G: Hrubý, Rataj, Jonuzi

Sestava:
Dřevojan – Vlásek (41.Špaček), M.Novák, Lhota, Pešek (41.Štemberk) – Slunečko (41.T.Procházka), M.Procházka, Rataj (41.J.Novák), Míka - Hrubý, Hron (55.Jonuzi)

Druhým naším soupeřem v jarní části byl nováček soutěže Kročehlavy. Po nepovedeném zápase v Neratovicích jsme měli hodně co napravovat. K dispozici nám tentokrát byl plný kádr 16 lidí, a tak jsme konečně mohli hráče do sestavy opravdu vybírat. Vzhledem k průběhu přípravy a předešlým zápasům došlo v základní sestavě k mnoha změnám, když někteří hráči nehráli od začátku vyloženě proto, aby si uvědomili, že musí výrazně zlepšit přístup k fotbalu. Nutno říci, že nyní to postihlo některé lidi, ale několik dalších to může potkat třeba příště. Soupeř přicestoval pouze s jedenácti hráči (včetně 4 žáků) a to údajně hlavně z důvodu prázdnin. Před utkáním jsme naše kluky znovu důrazně upozorňovali na nutnost soustředit se pouze na fotbal a hrát naplno od úvodních minut. Bohužel stejně jako v Neratovicích se v úvodu zápasu stal úplný opak. Hosté se totiž už ve 3.minutě po rychlé akci středem hřiště ujali vedení 0:1. Na druhou stranu se dá říct, že nebezpečné akce soupeře směrem dopředu tímto skončili (pouze v závěru první části několik náznaků rychlých brejků). V dalších minutách pomalu narůstala naše herní převaha a soupeř se zaměřoval prakticky pouze na obranu. Ale vzhledem k tomu, že v naší sestavě nastoupilo několik hráčů, kteří pravidelně nehrají v základní sestavě, tak se nám příliš nedařilo jednotlivé akce dotáhnout až do finálního momentu, takže jsme si nevytvořili téměř žádné brankové příležitosti. V 5.minutě rozehrál trestný kop J.Lhota na hlavu F.Hrona, ale ten mířil nad branku. Ve zbytku poločasu jsme se snažili o postupnou rozehrávku, ale vyložené šance nepřicházeli. Až ve 30.minutě po dalším centu J.Lhoty srovnal hlavou J.Rataj – 1:1. Do druhé části jsme vystřídali čtyři hráče a naše převaha se tím ještě zvětšila, protože kluci z lavičky přinesli určité zpřesnění a nové nápady. Samozřejmě je zde nutné zmínit fakt, že soupeři výrazně docházeli síly, a tak přicházela jedna naše šance za druhou. V 50.minutě vznikl po trestném kopu ze strany před brankou soupeře velký závar, ale nikomu se nepodařilo míč protlačit do sítě. V 52.minutě se po centru ze strany zjevil v obrovské šanci T.Procházka, ale zakončoval nad.  V 55. a 60.minutě dvakrát velmi nebezpečně vypálil M.Štemberk. V 65.minutě se nám povedlo konečně vstřelit zasloužený vedoucí gól, když se po centru ze strany od J.Jonuziho prosadil navrátilec do sestavy J.Hrubý – 2:1. O minutu později mohl stejný hráč skórovat znovu, ale dorážku střely D.Míky poslal těsně vedle. V 69.minutě uvolnil ve vápně J.Hrubý střídajícího J.Jonuziho, ale ten v dobré pozici přestřelil. V 76.minutě už se tentýž hráč po přistrčení od M.Procházky na hranici vápna nemýlil a upravil na konečných 3:1. Utkání skončilo naší zaslouženou výhrou, která se ovšem nerodila vůbec lehce. Soupeře jsme opět pustili do brzkého vedení, a potom jsme s jeho defenzivní hrou měli veliké problémy. Letos už po několikáté se jasně ukázalo, že v našem týmu máme především rychlostní hráče na brejky a rychlé akce, než na postupný útok kolem vápna. I přesto, že soupeř byl výrazně slabší, tak velkým pozitivem z tohoto zápasu je fakt, že jsme si vyzkoušeli kontrolovat hru a dlouho držet míč na kopačkách. Zakládání naších útoků přes obranu a zálohu, kde je kladen důraz na přenášení hry ze strany na stranu nebylo vůbec špatný. Na druhou stranu si musíme všichni uvědomit, že proti silnějšímu soupeři bude muset tohle všechno probíhat v daleko větší rychlosti, protože nám na zpracování a rozehrávku nedá tolik času. Z jednotlivců bych tentokrát nejvíce ocenil aktivní hru Daniela Míky, který byl na hřišti vidět po celý zápas. Jenom škoda, že si v několika příležitostech lépe nepřipravil míč ke střele.