5.Mistrovské utkání: 7.9.2014 (hř. Tatran)

Ml.dorost – Graffin Vlašim    3:1 (2:0)

G: Matoušek, Procházka, Stibor

Sestava:
Hofman – Kejha, Čipera, Mašek, Počepický –  Vlásek (41.Machovský), Matoušek, Lhota (41.Klíma), Žirovnický –  T.Procházka, Stibor (35.Šach)

Po nepříliš povedeném výkonu v utkání na umělé trávě v Berouně, jsme tentokrát na domácím hřišti hostili Graffin Vlašim, což měl být doposud nejtěžší soupeř, kterého jsme potkali. S tímto týmem jsme sehráli i jedno utkání v přípravě, takže jsme trochu věděli na co se připravit, ale na druhou stranu jsme vůbec netušili, zda tu byla tehdy Vlašim kompletní. Bohužel nám se tentokrát nevyhnuly potíže se skládáním sestavy, když se na poslední chvíli omluvilo a nedostavilo několik hráčů. Nakonec jsme tedy museli použít dost lidí, kteří už pomáhali i staršímu dorostu a měli zápas, či jeho část v nohou.

Úvod utkání byl z naší strany spíše vyčkávací s defenzivní taktikou a postupnou rozehrávkou. Hosté díky tomu měli opticky trochu více ze hry. Nám se ovšem povedl prakticky hned první rychlý brejk, když L.Matoušek našel pěknou přihrávkou do ulice T.Procházku a ten nás poslal do vedení 1:0. Stejný obrázek hry byl i v dalších minutách a více se o hru snažil soupeř. V 21.minutě ovšem J.Lhota pohotově posunul míč na rozběhnutého F.Stibora a ten jen o kousek minul tyčku. Až v 29.minutě se k prvnímu většímu ohrožení naší branky dostala Vlašim, ale nakonec to skončilo sraženou střelou nad. V 34.minutě přišlo krásné posunutí míče do volného prostoru od J.Maška a pro nabíhajícího F.Stibora nebyl problém svým dnešním čtvrtým gólem (3x za starší, hrál celý zápas) zvýšit na 2:0. Následně téhož hráče na hřišti nahradil M.Šach.

O poločase se na hřiště dostali i naši dva zbývající náhradníci, když unaveného J.Lhotu (většina zápasu za starší) nahradil J.Klíma a místo lehce zraněného V.Vláska se poprvé za mladší dorost dostal na hřiště M.Machovský (r.2000), kterého jsem jako hráče ze Sedlčan povolával na poslední chvíli. Kromě střídání jsme hráče samozřejmě upozorňovali na důležitost začátku druhé půle, protože inkasovat kontaktní gól by bylo to nejhorší co by se mohlo stát. Bohužel přesně tato situace nastala a v 42.minutě se hosté dostali na rozdíl jedné branky, když hostující hráč poměrně lehce prošel až do pokutového území a prosadil se střelou na zadní tyč – 2:1. V 46.minutě obrovská šance T.Procházky, ale brankář skvěle zasáhl a byl z toho roh. O minutu později prakticky totožná situace, ale míč tentokrát skončil nad. V 60.minutě byla Vlašim velmi blízko vyrovnání, ale F.Hofman nás v brance podržel, když dokázal pokrýt i nebezpečnou dorážku. V 65.minutě se situace opakovala a tentokrát musel náš brankář řešit hned 3 dorážky z prostoru kolem penalty! Bohužel v těchto chvílích už jsme hráli prakticky v deseti, protože T.Procházka se zranil a už jsme neměli na střídání. Ve chvíli, kdy se soupeř nadechoval k největšímu tlaku, vytvářel si šance a nám viditelně docházeli síly, tak se nám povedlo vstřelit třetí branku! V 67.minutě krásně J.Klíma načasoval přihrávku na rozběhnutého L.Matouška a ten svůj samostatný nájezd od půlky hřiště zkušeně proměnil – 3:1. V poslední minutě se ještě sérií narážeček na velký výlet vydal M.Počepický a jeho pěknou střelu brankář vytáhl na roh. Z těžkého utkání jsme si tedy připsali další tři body do tabulky, a protože Sp.Příbram pouze remizoval, tak jsme se po tomto kole dostali do vedení krajského přeboru mladšího dorostu. Našimi nejlepšími hráči tentokrát byli L.Matoušek a brankář F.Hofman. Poděkovat musím také M.Machovskému, kterému jsem zavolal chvíli před utkáním, když nás bylo málo.